Velka spotreba oleja

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Zipko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 13 Nov 2011, 22:27
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Velka spotreba oleja

Príspevok od používateľa Zipko »

Zdravim vas oplaci...Mam taky problemik co sa tyka oleja...zistil som ze cca za mesiac aj volaco mam spotrebu oleja az 1liter... je to podla mna az prilis vysoka hodnota...Mam Opel Astra G 1.7DTI r.v. 2000 nabehanych 130.000km jedna sa o to ze pod autom ani motor spinavy neni znamena ze nieco zere v motori prilis vela olej otazne je co a ako to zistit....auto nedymi max pri nastartovani teraz cez zim ale to len chvilku....Jedna sa o to ako zistit ci Turbo zere vela oleja alebo ptm 2.varianta ze su tie kruzky na valcoch uz *nadávka* a tie prepustaju olej...Dakujem za kazdu radu ktora pomoze :)
Opel astra G 1.7 DTi r.v.2000
Zipko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 13 Nov 2011, 22:27
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Re: Velka spotreba oleja

Príspevok od používateľa Zipko »

Dalsia otazka vie niekto ako demontovat Turbo ?
Opel astra G 1.7 DTi r.v.2000
Zipko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 13 Nov 2011, 22:27
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Re: Velka spotreba oleja

Príspevok od používateľa Zipko »

a co vsetko treba na novu montaz turba ?
Opel astra G 1.7 DTi r.v.2000
Používateľov profilový obrázok
lubo22
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 7290
Dátum registrácie: 14 Apr 2009, 17:45
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Trstená
Bydlisko: trstena
Kontaktovať používateľa:

Re: Velka spotreba oleja

Príspevok od používateľa lubo22 »

kupit nove turbo a ak nevies co dalej.. daj to do servisu a o nic sa nemusis starat
Vectra C cierna ex
Vectra C modra ex
dikard
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 9455
Dátum registrácie: 03 Aug 2010, 19:13
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Nové Zámky
Bydlisko: Okres Nove Zamky

Re: Velka spotreba oleja

Príspevok od používateľa dikard »

nie vsetko je o turbe pokial chces vediet ci ti prepusta olej turbo tak vymontuj intercoler a zisti ci neni zaliaty olejom pokial nie skontroluj este sanie a ci je bordel v nom mokry od oleja lebo neni, tiez vedenie od turba a podobne....
Turbo ktore prepusta vela oleja je aj riade pocut(teda hvizdanie turba musi byt prilis hlasite) co sa tyka vymeny odporucam riadny servis a montaz len s dokladom teda zarukou ;)
nie ze by som si aj ja na to netrufol pri mojej vymene ale som to neriskoval
good luck
plus plus korea :D
Používateľov profilový obrázok
AReYco
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5385
Dátum registrácie: 23 Aug 2011, 10:56
Auto: Vectra C
Bydlisko: Žilina
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Velka spotreba oleja

Príspevok od používateľa AReYco »

chalani, k tej maminej 1,6 som našiel swabelov príspevok z Astra H fóra :)

Vsetkym, ktorym olej auto zerie ako friteza odporucam naliat do oleja pred vymenou pripravok od STP - stop leak, chvilu s tym pojazdit a potom vypusit so starym olejom. Urcite spotreba oleja klesne. Mam to vyskusane.


Poznáte ten prípravok? Nám už je to jedno, dáme do motora asi aj horčicu s vajcom, nech to tam zalepí :posmesky:
ale zasa by sme skúsili hustejší olej, tak či pred vypustením ešte naliať nejakú sračku?
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw Opel Corsa B 1.2 33kW [EX]
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29193
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Velka spotreba oleja

Príspevok od používateľa bukelo »

Nelej tam nic co tam vyrobca nedava, skus tu nizsiu viskozitu oleja pripadne pouzit, ale myslim si, ze to nepomoze, a bude zrat olej nadalej. Pri tej tvojej oprave sa muselo bud nieco zanedbat, alebo zlyhali vymenene nahradne diely. Ako inak moze zrat olej v takom rozsahu?
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Používateľov profilový obrázok
AReYco
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5385
Dátum registrácie: 23 Aug 2011, 10:56
Auto: Vectra C
Bydlisko: Žilina
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Velka spotreba oleja

Príspevok od používateľa AReYco »

Ja ti nevím, povedať.

Len pre info, ak by niekoho zaujímal celý príbeh, tak tu napíšem celú históriu, čo som písal na Astra H fórum.

Mám Astru H 1,6 Twinport 77kW kód motora Z16XEP.
Odkúpil som ju od "našej" firmy pri 50.000 km, takže dovtedy mala servis v autorizovanom stredisku a poznal som históriu. Nežrala olej ani ťuk, ja som ďalej menil olej podľa potreby alebo času.
Až po jednej z výmen to zrazu prišlo:
- pri 110.000 najazdených km sa začal míňať 1 liter oleja na 800km (dobre počujete - ešte raz si to prečítajte)
- motor suchý, ťahá rovnako, všetko sa správa normálne ani nedymí.

Nuž dovtedy aj odvtedy tam bola len 5w40 ako údajne od výroby. Pokračoval som v tomto tempe dolievania.
Auto malo už približne 150.000km kedy sa menili rozvody.
Spotreba oleja sa pomaličky predĺžila na 1 liter oleja na 1800km až 2000km. Usudzujem, že práve preto, lebo to začalo upchávať celý motor, tak sa trošku utesnil aj únik oleja.

Od 150.000km začalo auto pomaličky trhať pri 2tisíc otáčkach. Stupňovalo sa to až tak, že začal vynechávať jeden z valcov. Sviečky sa vymenili, taksito aj lišta, lambda sonda, no trhanie neprestávalo...po výmene boli 2 zo 4 sviečok zasa čierne. Takže už to bolo na 2 valcoch...

Pred týždňom (pri 180.000km) som dal auto na komplet repas hlavy, čistenie zadretých ventilov, brúsenie, aj vyfukové zvody sa brúsili, sanie sa čistilo aj olejová vana.
Robila sa kontrola valcov kompresiou aj priesakom, všetko ok.
Motor sa poskladal. Dal sa nový olej zasa 5w40 veď taký tam má ísť a v domnení, že je to po GO, tak by to malo fungovať. Trhanie prestalo! ale....

Tragédia pokračuje ďalej. Auto žerie 1 liter oleja na 500 až 800 km.
Motor je všade suchý, čistila sa vaňa aj sa pretesnila - tade to neuniká.
Nepostrehol som, že by motor dymil, ale predsa len sa niekde stratí ohromná jedna flaška oleja na jednej ceste do BA a späť.

Ako je toto možné ?

Ďakujem, za každý nápad!
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw Opel Corsa B 1.2 33kW [EX]
Používateľov profilový obrázok
lubo22
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 7290
Dátum registrácie: 14 Apr 2009, 17:45
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Trstená
Bydlisko: trstena
Kontaktovať používateľa:

Re: Velka spotreba oleja

Príspevok od používateľa lubo22 »

zaujimave ja mam skusenost iba s oplami a motormi 2.2 DTi a 3.2 V6 olej menim po 10 000- 11 500 km
2.2 DTi od vymeny po vymenu oleja ubudne tak asi do polovice mierky netreba dolievat, mozno ubudne 0,4L oleja olej shell 5w30 AG

3.2 V6 spotreba oleja podla mna velka ale ako citam tak som este rad. od vymeny po vymenu spotreba priblizne 0,6 az 1L za 10 000km spotrebu oleja si meriam tak takto mi to vychadza. len premyslam kolko v skutocnosti motor oleja zozerie kedze cela olejova vana je od oleja niekde mi olej unika, a obcas v garazi najdem mlacku. Raz som to pozeral, a vyzeralo to ze sa tlaci okolo cidla hladiny oleja tam to sili niekde tak potom podla mna aj ta V6 velmi nezerie kedze polovica alebo mozno 4dcl za 10 000km vytecie a cca 4dcl zozerie. moj nazor :D lejem tam GM 5w30.

neviem ci pomoze ale kamarat nam a znamim meni olej a aj hocikomu inemu a povedal ze sa stretol stym ze spotreba oleja sa meni podla znacky oleja napriklad ked das nejaky 5w40 od castrolu bude spotreba oleja napriklad liter a ked das 5w40 od ineho vyrobcu napriklad mobil1 ze spotreba oleja moze byt aj polovica a viskozita oleja nebude zmenena.

on mi povedal ze sa stym stretol, nevie preco ale ze je to tak. ze spotreba oleja ide aj podla znacky. Zda sa mu to byt cudne ale ze je tomu tak ..ale nie na kazdom aute
Vectra C cierna ex
Vectra C modra ex
Používateľov profilový obrázok
AReYco
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5385
Dátum registrácie: 23 Aug 2011, 10:56
Auto: Vectra C
Bydlisko: Žilina
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Velka spotreba oleja

Príspevok od používateľa AReYco »

to som čítal aj ja...že niekto len zmenil značku paradoxne za Kaufland olej nejaký a že si polepšil :)
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw Opel Corsa B 1.2 33kW [EX]
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"