straca vykon pri 80 kmh inokedy pri 120 kmh

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Norbert Koós
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 11 Apr 2012, 18:33
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Kunová Teplica

straca vykon pri 80 kmh inokedy pri 120 kmh

Príspevok od používateľa Norbert Koós »

Dobre rano,rad by som sa opytal a poradil,auto je astra H 1,9 cdti 88 kw 2005,straca vykon pri 80 kmh inokedy pri 120 kmh,auto sa dostane do nudzoveho systemu,vysvieti kontrolka motora s klucom.Vycistili sme Egr ventil,skrtiacu klapku,nove filtre,vsetko co sa pri tom ma vycistit co moze byt zanesene karbonom,co som sa tu docital na fore a popozeral fotky o tychto castiach,velmy my to pomohlo.auto islo aj pri vyssich otackach aj vyssej rychlosti.netrvalo to dlho,iseil som na diagnostiku,ukazalo snimc teploty vzduchu,objednal som snimac tlaku,pride zajtra,uz som zvedavy,ja by som uz chcel vediet co tam este moze byt,keby zase neslo,lebo diagnostika sa zopakovala roby to,ked sa auto trocha zahreje,ci tam niesu este klapky,ktore treba vycistit.

moved by admin
Naposledy upravil/-a Norbert Koós v 28 Máj 2012, 08:20, upravené celkom 1 krát.
Noro
Používateľov profilový obrázok
EsTo
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 1464
Dátum registrácie: 31 Júl 2007, 13:56
Auto: Omega B
Bydlisko: Bardejov
Bydlisko alt: Brno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa EsTo »

Ak ti diagnostika ukázala chybný snímač, tak ho vymeň a potom to vyskúšaj. Potom budeš vedieť, či to bola práve tá chyba, alebo ju máš hľadať niekde inde 8)

A na takéto problémy tu máme časť fóra ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA, takže predpokladám že ti to tam admin presunie ;)
Opel Omega B+ 2001 2.6V6 Sport 132kW Y26SE LPG
Opel Astra F 1995 1.7TD Isuzu 60kW -ex
Opel Calibra A 1992 2.0i Turbo 4x4 150kW C20LET - na jar na predaj
Opel Sintra 1999 2.2 DTi 85kW X22DTH
Junge Hase auf vier Rädern....Nehovor hopla, pokým nemáš Opla :D
Norbert Koós
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 11 Apr 2012, 18:33
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Kunová Teplica

straca vykon pri 80 kmh inokedy pri 120 kmh

Príspevok od používateľa Norbert Koós »

Dobre,dakujem a este ukazovalo chybu tesnenie obkvapu,kde to je,este znova sme vymontovali egr ventil,skrticu klapku ocistili tesnenia od karbonu,dohliadli na upevnenie,neviem...
Noro
Používateľov profilový obrázok
texno_lover
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 21 Mar 2010, 14:00
Auto: Zafira B
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Príspevok od používateľa texno_lover »

dobre by bolo keby si nam sem napisal aku chybu to vypísalo , myslim číslo chyby, teda chybový kod
ak ju nevieš tak ju vyčítaj pomocou pedalou, teda stlač plyn + brzda, drž stale stlačene a pootoč klučikom aby sa ti rozsvietili kontrolky na palubovke, stale tie pedale drž stlačene a pozeraj na digitalny kilometrovník malo by ti vypisať nejaky kod chyby, možno aj viac .. tie sem hod
Opel Vectra B caravan , 2.0 Dti , 1997
Opel Zafira B, 1.9 CDTI, 2006, DPF OFF
OP-COM diagnostika
Norbert Koós
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 11 Apr 2012, 18:33
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Kunová Teplica

Príspevok od používateľa Norbert Koós »

Vypisalo ECA 190175 a to A pismeno bolo take kockate to neviem ake je pismeno,diky
Noro
Používateľov profilový obrázok
texno_lover
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 21 Mar 2010, 14:00
Auto: Zafira B
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Príspevok od používateľa texno_lover »

ECN to vypisalo nie ECA :wink:
podla všetkeho je to buď
1. Vadný snímač na DPF- filter pevnych častic (pravdepodobne ten na obrázku čo má číslo 4. to je tlakový snimač , a číslo 5 je teplotný snímač, skus ich najskor len vyšrobovať a vyčistiť, chyba čo ti vypisalo je niečo s tým tlakovým snímačom )
2. Nemusí to byť vadný snímač , ale môže byť deravá hadička ktorá ide z toho snímača (č. 4 .....a skontroluj aj tú z č.5) späť niekam do motorového priestoru, dobre ich skontrolovať po trase kam idú
Obrázok

Samozrejme toto všetko za predpokladu že vieš kde je v Aute ten DPF filter pevnych častic, ak nie tak je na Výfukovom potrubí v rozmedzí niekde pod ručnou brzdou.. najlepšie auto dať na zdvihák .. skontroluj to a potom napíš čo sa podarilo
Opel Vectra B caravan , 2.0 Dti , 1997
Opel Zafira B, 1.9 CDTI, 2006, DPF OFF
OP-COM diagnostika
Norbert Koós
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 11 Apr 2012, 18:33
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Kunová Teplica

Príspevok od používateľa Norbert Koós »

Dakujem Ti,toto vsetko pozriem na DPF filtri,predtym bol v servise meneny snimac č.5 na DPF filtry,objednali a aj zvarali ten spoj,ja to pozriem, ten snimac č.4 aj kontakt,inac v motore som vybral ten snimac tlaku,bol zaneseny karbonom,som ho vycistil ale ten elektricky odpor,taka zlta malycka tycka sa pohybovala,ten snimac som objednal,pozrim tie snimace na DPF filtri,uz rozmyslam ze,ked nepojde zaslepim EGR ventil,či to pomoze a ci je to dobry sposob?
Noro
Používateľov profilový obrázok
texno_lover
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 21 Mar 2010, 14:00
Auto: Zafira B
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Príspevok od používateľa texno_lover »

neviem ako je to pri 88 KW verzii ale pri 110 KW verzii sa nedá celkom zaslepiť (ale na 99% je to tak aj na 88KW verzii), da sa tam medzikus teda pliešok ale sú v nom navrtane dierky aby tadial aspon niečo šlo , pretože inak by vypisovalo chybu EGR , čiže EGR sa neda uplne zaslepiť a vyradiť, da sa len zredukovať, ale tiež to pomôže.. nezanáša ho tak potom ...
toto písal v jednej téme užívatel SWABEL ako vyzeraju zaslepky..
8V
Z19DT motor (8 V 120PS) EGR zaslepka: 71751469 ( Fiat )
EGR tesnenie obj. c. 46773082 (Fiat)
Obrázok

16v
Z19DTH a Z19DTJ motor (16 V 150PS a 120PS) EGR zaslepka 71751468 (Fiat)
EGR tesnenie obj. c. 55191883 (Fiat) 5851374 (Opel)

Obrázok

zvarali ? možno že zvar zhrdzavel a teraz tadial unika tlak alebo neviem ako čo zvarali konkretne, budeš vidieť ked to pozrieš či je niekde niečo viditelne zlé
Opel Vectra B caravan , 2.0 Dti , 1997
Opel Zafira B, 1.9 CDTI, 2006, DPF OFF
OP-COM diagnostika
Norbert Koós
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 11 Apr 2012, 18:33
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Kunová Teplica

Príspevok od používateľa Norbert Koós »

Dakujem Ti za pomoc a navod,ja som tie snimace na DPF filtri odmontoval a vycistil,bol trocha zaneseny,ten zvar je nad tym zavytom,kde ide snimac,nie je zhrdzaveny.zajtra vymenim snimac tlaku v sacom potrubi,uvidim co to spravy,ked nic ako doteraz odmontujeme EGR ventil poriadne to pozrieme a spravyme tie zaslepky,este raz diky
Noro
Používateľov profilový obrázok
texno_lover
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 21 Mar 2010, 14:00
Auto: Zafira B
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Príspevok od používateľa texno_lover »

v poriadku, aj ked chybu by si mal hladať hlavne v tom DPF pretože chybny kod vypisuje z tadial ... ja som mal ten filter uplne zapchaty a nedokazal sa už vypáliť a prečistiť , tak sme ho vyrezali preč ... a softwarovo upraviť riadiacu jednotku aby sa spravalo ako auto bez toho filtra ... (cena zhruba 200-300 euro zaleži ako a kde. ) a odvtedy je s tym pokoj a spotreba šla dole o cca 0.6 litra
Opel Vectra B caravan , 2.0 Dti , 1997
Opel Zafira B, 1.9 CDTI, 2006, DPF OFF
OP-COM diagnostika
Norbert Koós
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 11 Apr 2012, 18:33
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Kunová Teplica

Príspevok od používateľa Norbert Koós »

Zdravím,snimac sa vymenil a nic,bude to v tom DPF filtri ako si hovoril,ja som to tusil,auto uz bolo dvakrat v servise na precistenie na vypalenie toho filtra,,bude tak zaneseny,ze sa to neda vycistit,len vybrat a tak,vyrezat a tak vycistit,stale je s tym problem, uz vysvietila aj kontrolka motora,je to dost draha oprava do fra..,spravi sa to asi u otca v garazi,alebo u uja aj on bol autoopravar,len neviem presne ako sa to robí,odkedy sme auto kupili od ruky,nejake styri mesiace stale je nejaka chyba s tym filtrom aj jazdime na dlhsie trasi,aj pri vyssich otackach,o to auto proste nebolo starane.
Naposledy upravil/-a Norbert Koós v 30 Máj 2012, 14:56, upravené celkom 2 krát.
Noro
Používateľov profilový obrázok
texno_lover
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 21 Mar 2010, 14:00
Auto: Zafira B
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Príspevok od používateľa texno_lover »

odporučam ho rozrezať, cele vnutro vyhodiť preč (vyzera to ako plasty vo včeliom úle) a softwarovo vypnúť vyjde vas to 200 euro aspon tu u nas za softwarove vypnutie, a je s tym navzdy pokoj
Opel Vectra B caravan , 2.0 Dti , 1997
Opel Zafira B, 1.9 CDTI, 2006, DPF OFF
OP-COM diagnostika
Používateľov profilový obrázok
texno_lover
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 21 Mar 2010, 14:00
Auto: Zafira B
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Príspevok od používateľa texno_lover »

ale može byt problem aj s tym že ked sa vymenil ten snimač tak ešte treba spustiť cez diagnostiku vynútenú regeneraciu možno že teraz už prejde regeneracia a bude to v poriadku
Opel Vectra B caravan , 2.0 Dti , 1997
Opel Zafira B, 1.9 CDTI, 2006, DPF OFF
OP-COM diagnostika
Norbert Koós
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 11 Apr 2012, 18:33
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Kunová Teplica

Príspevok od používateľa Norbert Koós »

aha,o.k. skusím to neak vyriesit,dík
Noro
Norbert Koós
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 11 Apr 2012, 18:33
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Kunová Teplica

Príspevok od používateľa Norbert Koós »

Zdravim,popisem co zacalo auto robit a zrazu ide,ma zrychlenie aj vykon,asi zacinalo prebiehat vypalenie toho DPF filtra,asi po 25 km jazdy zacalo mat vykon,nieco v motore zahukalo dlhsie potom auto vyplo samo,vypol sa motor zastalo,potom sa nastartovalo a islo dalej ma vykon aj zrychlenie,kontrolka motora svieti a predtym po vyskusani chyby brzda a pedal vypisalo ECN 227911 co to moze byt viete my poradit
Noro
Používateľov profilový obrázok
texno_lover
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 21 Mar 2010, 14:00
Auto: Zafira B
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Príspevok od používateľa texno_lover »

2279 zistený únik v systéme nasávaného vzduchu...Váha vzduchu(aj ked o tom pochybujem ) ,EGR,vírivé klapky ( skontrolovať vizuálne tiahlo na virivich klapkach či nie je odtrhnuté.. ak by si to nevedel nájsť, napíš. nasmerujem ťa ), alebo hadičky ..
túto chybu mi občas vypisuje na aute ked mu dam občas zabrať a ponahlam sa niekam a časté obiehanie na plny plyn a tak... ale aj kedysi mi to písalo a mal som deravú hadičku na podtlakovom systéme , konkretne ja som mal hadičku hned prvú čo ide z vakuovej pumpy , skontroluj aspon prve 3 hadičky čo idu od pumpy je ich vidieť s predu motora , ak ste niečo rozrabali na motore tak nejaka hadička sa mohla vysunúť , natrhnúť , dobre to pokontroluj. .. možno že zajtra ti už nebude nič svietiť žiadna chyba (može to byť aj to že ste EGR rozrabali čistili, ak to bude aj nadalej svietiť skusil by som ho ešte raz prečistiť , aj klapku sania , možno že sa nejaky vacsi kusok tej hnusoby dostal niekde a blokuje bud chod EGR alebo klapky .. treba to poskušať), ked sa chyba niekolko krat po naštartovaní neukáže v systéme tak ti prestane svietiť aj na palubovke chyba ECU

EDIT: tuna písal niekto mal taky isty problem možno podobny, prečitaj si ho aj nakoniec napisal ako to vyriešil ... moj nazor je na to že ste rozrabali EGR, možno že ste tam niečo poškodili, skuste ho znova rozobrať prekontrolovať ..
http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php? ... highlight=
Opel Vectra B caravan , 2.0 Dti , 1997
Opel Zafira B, 1.9 CDTI, 2006, DPF OFF
OP-COM diagnostika
Norbert Koós
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 11 Apr 2012, 18:33
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Kunová Teplica

Príspevok od používateľa Norbert Koós »

Vcera som znova rozobral EGR ventil,skontroloval ten priestor do sania vycistil,dneska sa kontrolovali hadicky pri palivovom priestore niektore boli viac vonka,predtym boli rozobrate aj vyrive klapky aj to sa cistilo,to bolo viac zanesene,prosim Ta mohol by si opisat ten ten vakuovy priestor a tie podtlakove hadicky,ked mozu byt porusene
Noro
Používateľov profilový obrázok
texno_lover
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 21 Mar 2010, 14:00
Auto: Zafira B
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Príspevok od používateľa texno_lover »

skontroluj tieto hadičky ktore su oznažene šipkami, a vlastne sleduj to dalej pokial sa dá či niekde nie je porušená , vysunutá, ide v tom podtlak, tak to musi 100% tne tesniť
Obrázok

a ked píšeš o virivich klapkach že sa čistili, neodtrhlo sa tiahlo čo je na nich zvruchu ? to umele? lebo ak hej tak to nie je potešujúce , môže kludne aj to teraz robiť neplechu
Opel Vectra B caravan , 2.0 Dti , 1997
Opel Zafira B, 1.9 CDTI, 2006, DPF OFF
OP-COM diagnostika
Norbert Koós
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 11 Apr 2012, 18:33
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Kunová Teplica

Príspevok od používateľa Norbert Koós »

Vcera som pozeral ,kde su tie podtlakove hadicky ako hovoris a ta,ktora je pravo pri tej suciastke,bolo to dost znecistene zvonka a to tiahlo,ktore myslys
Noro
Používateľov profilový obrázok
texno_lover
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 21 Mar 2010, 14:00
Auto: Zafira B
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Príspevok od používateľa texno_lover »

ja som mal tu hadičku podtlakovu tu uplne na pravo čo je ta šipka tak tu hadičku som mal už dva krat pretrhnutú ..dobre ich poprehybaj alebo ich zhod dole a ohybaj kontrouj, staci ked tam je mala dieročka a už je zle ....
našiel som fotky na druhom fore prikladam ich sem
takto vyzerá to tiahlo a druhy obrazok je kde je tiahlo umiestnene, pozri či sa tiahlo pohne doprava po naštartovaní, a vlastne podla pridávania plynu by sa malo pohybovať , či hýbe so všetkymi 4 rmi klapkami , lebo je to umelé a lubi sa to vydrať a potom su problemy ..
Obrázok
Obrázok
Opel Vectra B caravan , 2.0 Dti , 1997
Opel Zafira B, 1.9 CDTI, 2006, DPF OFF
OP-COM diagnostika
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"