Zadná náprava Astra F

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
Fastspeed
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: 08 Jan 2006, 16:36
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Komárno
Kontaktovať používateľa:

Zadná náprava Astra F

Príspevok od používateľa Fastspeed »

Priatelia, vedely by ste mi poradiť, že čo urobyť so zadnou nápravou, aby kolesá neboly tak zošikmené. Zo zadného pohladu robia A-čko, a pritom sú tam disky 7,5x15 s pneu 195/50R15. A-čko robia aj s plecháčmi, ale nie tak velmi, ako s hliníkovými diskmi.
Jedná sa o bratovu Astru F Caravan. Teraz na nej robíme veľké GO.
kadettc

Príspevok od používateľa kadettc »

Ja ti taku predam.
Používateľov profilový obrázok
Fastspeed
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: 08 Jan 2006, 16:36
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Komárno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Fastspeed »

Ja nechcem kompletnú nápravu, len ako sa dá ten problém odstrániť. V čom môže byť chyba? Môžu byť už na konci ložiská kolies? Inú chybu si ani neviem predstaviť. :?
opel kadett GSI

Príspevok od používateľa opel kadett GSI »

Fastspeed napísal:Ja nechcem kompletnú nápravu, len ako sa dá ten problém odstrániť. V čom môže byť chyba? Môžu byť už na konci ložiská kolies? Inú chybu si ani neviem predstaviť. :?


Ak by to bolo loziskami tak by sa to velmy lahko zistit... zadne koleso by malo velku volu do stran, vtedy su to urcite loziska, ale inak by to mohla byt jedine cela naprava ohnuta - co by sa mohlo stat len pri velkom naraze... inak to nema byt co ine... mozno maximalne stvrtosky - ale zasik je to cudne ak by "odisli" na oboch stranach :)
Peter5

Príspevok od používateľa Peter5 »

Zdravim Vas tu. Prave som sa zaregistroval. Kamos ma problem. Kupil astru classic 2.0 Ecotec. Vsetko je v poriadku len sa nam zda ze je prilis nizko. Aj ked sedia v aute 4 ludia a prejde po nerovnosti zadne kolesa mu suchaju o blatnik. Ma tam 195 R15. Neviete nam poradit co s tym? Ci je potrebne menit pruziny aj s tlmicami? Alebo je to nieco ine? Dakujem za radu.
Používateľov profilový obrázok
Manta
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: 05 Feb 2007, 13:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Ba
Kontaktovať používateľa:

Re: Zadná náprava Astra F

Príspevok od používateľa Manta »

Fastspeed napísal:Priatelia, vedely by ste mi poradiť, že čo urobyť so zadnou nápravou, aby kolesá neboly tak zošikmené. Zo zadného pohladu robia A-čko, a pritom sú tam disky 7,5x15 s pneu 195/50R15. A-čko robia aj s plecháčmi, ale nie tak velmi, ako s hliníkovými diskmi.
Jedná sa o bratovu Astru F Caravan. Teraz na nej robíme veľké GO.


tento problem maju na svedomi vacsinou unavene pruziny, su uz sadnute. Po vymene za nove to bude OK
Opel Frontera B 2.2 DTI automat r.v. 2001
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
http://www.opelmanta.sk
Používateľov profilový obrázok
Manta
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: 05 Feb 2007, 13:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Ba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Manta »

Peter5 napísal:Zdravim Vas tu. Prave som sa zaregistroval. Kamos ma problem. Kupil astru classic 2.0 Ecotec. Vsetko je v poriadku len sa nam zda ze je prilis nizko. Aj ked sedia v aute 4 ludia a prejde po nerovnosti zadne kolesa mu suchaju o blatnik. Ma tam 195 R15. Neviete nam poradit co s tym? Ci je potrebne menit pruziny aj s tlmicami? Alebo je to nieco ine? Dakujem za radu.


V tvojom pripade by som sa zameral na tlmice..budu uz vybyte a ked by som ich menil tak by som tam kupil plynovokvapalinove, su najtvrdsie a ked sa tam naslkadate tak nebudete sediet na blatnikoch s kolesami... :wink:
Opel Frontera B 2.2 DTI automat r.v. 2001
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
http://www.opelmanta.sk
Peter5

Príspevok od používateľa Peter5 »

Takze staci menit len tlmice? Mne sa zdalo ze je cele auto velmi nizko. Neviete aka by mala byt vyska a ako by som to mohol premerat?
Používateľov profilový obrázok
EsTo
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 1464
Dátum registrácie: 31 Júl 2007, 13:56
Auto: Omega B
Bydlisko: Bardejov
Bydlisko alt: Brno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa EsTo »

Ked chces zmenit to acko staci ti pod naboj vsunut podlozky. Mas tam 4 diery a bud vsunies podlozky pod vrchne...to ti urobi V-cko alebo pod spodne a to ti urobi A-cko. Staci len jedna podlozka a je to vybavene :lol:
Opel Omega B+ 2001 2.6V6 Sport 132kW Y26SE LPG
Opel Astra F 1995 1.7TD Isuzu 60kW -ex
Opel Calibra A 1992 2.0i Turbo 4x4 150kW C20LET - na jar na predaj
Opel Sintra 1999 2.2 DTi 85kW X22DTH
Junge Hase auf vier Rädern....Nehovor hopla, pokým nemáš Opla :D
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - PODVOZOK/BRZDY"