Astra K automat: vŕzganie bŕzd

Moderátori: bukelo, buci_vectra

bercob
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 26 Okt 2017, 20:49
Auto: Astra J
Bydlisko: Senec

Astra K automat: vŕzganie bŕzd

Príspevok od používateľa bercob »

Mám novú Astru K kombi 1.4 TSI s automatickou prevodovkou. Po cca. 2000 km-och mi začali vŕzgať brzdy. Vŕzga to vtedy, keď mám zaradené D a rozbieham sa alebo zastávam (vŕzganie počuť pri nižšej rýchlosti). Bol som s tým v servise, vraveli, že je to vlastnosť auta, že oni s tým nič nevedia spraviť. Posadili ma do druheho auta (predvádzacie, taktiež automat), tam to vŕzgalo ešte viac. A ešte nezabudli dodať, že brzdy nie sú v záruke. Mňa osobne takáto odpoveď neuspokojila, mám nové auto, najazdených 3500 km a iritujúco vŕzga. Určite to nechcem nechať tak, len neviem, ako ďalej.
Za radu vopred ďakujem.
bercob
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 26 Okt 2017, 20:49
Auto: Astra J
Bydlisko: Senec

Re: Astra K automat: vŕzganie bŕzd

Príspevok od používateľa bercob »

Tak nakoniec som siel do ineho autorizovaneho servisu, tam mi to bez mihnutia oka opravili v ramci zaruky.
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Astra K automat: vŕzganie bŕzd

Príspevok od používateľa macil »

Niekedy dokáže problém vyriešiť samotný prístup servisu. Ale tvrdenie, že brzdy, po trojtisícovom nájazde nie sú v záruke, ma prekvapuje. Dokázal by som to akceptovať po 15 tisícoch km, ale nie na v podstate novom aute.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Milans
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 27 Júl 2006, 17:22
Auto: Astra H
Bydlisko: BN/TN

Re: Astra K automat: vŕzganie bŕzd

Príspevok od používateľa Milans »

Nie je záruka dva roky ? Možno je ešte obmedzená najazdenými km v dvojročnej lehote. Tak čo ten servis "riešil", ak nešlo o bežné opotrebenie ?
Opel Astra J ST 1,4T 103kw LPG ( A14NET ), 12/2013
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT ), 3/2006
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
Používateľov profilový obrázok
Eisy
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5608
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 18:57
Auto: Insignia
Bydlisko alt: Zohor okr. MA

Re: Astra K automat: vŕzganie bŕzd

Príspevok od používateľa Eisy »

No neskusia? :)
bercob
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 26 Okt 2017, 20:49
Auto: Astra J
Bydlisko: Senec

Re: Astra K automat: vŕzganie bŕzd

Príspevok od používateľa bercob »

Ked si pozries servisnu knizku, tak vzadu je zoznam, co nie je sucastou zaruky. A su tam aj brzdy. Samozrejme ono je to myslene tak, ze zodrate brzdove platnicky po 80000 km nevymenia v ramci zaruky. Ale nie ze po 3000 km-och zacnu brzdy vrzgat.

To, ze to nechceli riesit, pre mna nepochopitelne, kedze oni by mali zaplatenu robotu, vsak preto podnikaju. Zaruku hradi samotny Opel.
cyro
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20 Mar 2018, 09:56
Auto: Astra K
Bydlisko: Vysoké Tatry

Re: Astra K automat: vŕzganie bŕzd

Príspevok od používateľa cyro »

A co si stým mal? Mne to roby tiež keď sa rozbieham. Uz som bol stým v servise tam mi povedali ze mi vyčistili brzdy ze vraj sa tam tvory nejaký povlak. A po 5dnoch to začalo robyt zas.
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - PODVOZOK/BRZDY"