Nefunkcna rucna brzda

Moderátori: bukelo, buci_vectra

deutsch autos
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 26 Nov 2009, 23:54
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: ruzomberok
Kontaktovať používateľa:

Nefunkcna rucna brzda

Príspevok od používateľa deutsch autos »

Zdravím vospolok nenašiel som tu podobnu temu tak zakladám novu. Ak to tu nahodou niekde bolo ospravedlnujem sa:) Auto mám 4 roky najazdené 90 000 km a išiel som na prvu stk.... zadné brzdy sa dost prehrievali kotuč bol až fialový a niektoré zadné koleso miestami piskalo...po zošliapnutí prevadzkovej brzdy na istý čas prestalo....pred stk som rozobral komplet predok aj zadok...vpredu problém nebol...rozbehal som valček všetko vyčistil zrovnal kotuč ktorý bol ok a vymenil nové platničky značka tusim talianska LPR cena 35 eur...problém však bol vzadu....kotuč ok platničky som dával delphi za 25 eur vymenil som aj brzdovu kvapalinu.../pri výmene ked som vracal zadný valček sa mi nechtiac uplne vytočil ale nakrutil som ho naspat snád to nevadí/ prevadzková brzda ide normálne žiadny problém na stk mi však povedali ze zadok brzdí slabšie...v norme ok ale slabšie...nefunguje však ručna brzda...pri zatiahnutí nieje maximum 7 zubov ako by malo byt ale zatiahnem az nadoraz nebrzdí to vobec...najskor som myslel ze stačí nadstavit lanko ale ked som sa pozrel zospodu pravu stranu vobec nezatiahne ked je brzda na maximum...viete niekto poradit co sa s tym dá robit? vypada to tam na zlomený /otrhnutý/ strmen...Dá sa to nejak opravit ak ma niekto s tým skusenost? alebo treba vymenit cely valček komplet brzdu? našiel som repas bosch za 150 eur stary kus musim odovzdat a cisto nova stoji 366 eur jedna strana...zdá sa mi skoro ani nie po 4 rokoch oddídená brzda...ručnu ja vobec ani nepouživam...žeby som išel na zatiahnutej to ani náhodou nehrozí....mal niekto problem podobný? treba to menit celé alebo sa to nejak dá opravit? je možné že koli tomuto nieje 100perc. ani prevadzková brzda čo sa týka zadku?kedže ten zadný valček sa podla ručnej nadstavuje ak sa nemýlim...dík za pomoc
ex-opel corsa c 2004 1,7 dti Y17DT
opel astra j enjoy 1,6 ecotec Z16XER (flex ride podvozok,) 2010
Používateľov profilový obrázok
DIAMONDS
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 07:05
Auto: Zafira A
Bydlisko: Nitra
Bydlisko alt: báb

Re: Nefunkcna rucna brzda

Príspevok od používateľa DIAMONDS »

S tou sumernostou brzd to nic spolocne nema a stoho si nic nerob vela aut novych dokonca aj kamionov nema 100percentnu sumernost brzd no s tvojim problemom skusenost nemam
OPEL Zafira 2.0dti 07/2002 vin:W0L0TGF7522206120 op-com diagnostic
Používateľov profilový obrázok
quicky
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 03 Okt 2011, 10:30
Auto: Vectra C
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: BA

Re: Nefunkcna rucna brzda

Príspevok od používateľa quicky »

na vectre mi nebrzdila jedna strana na plne zatiahnutej rucnej brzde. menili mi vtedy strmen, lebo vraj sa s tym nic ine nedalo spravit. cena bola cca 200€ ak si dobre pamtam, problem to vyriesilo
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - PODVOZOK/BRZDY"