chvenie volantu

Moderátori: bukelo, buci_vectra

reicho
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07 Máj 2008, 17:36
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: bratislava,SR

chvenie volantu

Príspevok od používateľa reicho »

Zdravim,

mam astru 1,4 twinport r.v.2005 najazd 62 tis.km,moj problem spociva v tom ze nad 130 mi zacne jemne chviet volantom,trva to stale az do trebars 160,je zaujmave ze obcas to robi a obcas nie,hlavne cestou po dialnici,take striedanie,v zime mi to nerobilo az teraz ako sa zacalo oteplovat./uz je tomu 2 roky/
Kolesa boli vymenene,aj za ine,vyvazovane x-krat,tymi to asi nebude.
mal niekto podobny problem?teraz som vymenil stabil.tycky a stab.silentbloky ale nic sa nezmenilo

kde hladat chybu?dik
Používateľov profilový obrázok
standape
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 21:58
Auto: Corsa D
Bydlisko: Senec
Bydlisko alt: Veľký Biel
Bydlisko: Senec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa standape »

dialnica medzi Sencom a BA tam mi to trase aj na novom aute tak to može byt aj cestou.Mnohé cesty su katastrofa :?
Skoda 120LS 781.136(46KW)r.v.06/82,SC-058AP-(ex)
Opel Corsa B 1.0 12V X10XE(40KW)r.v.06/98-TWEN,SC-747BJ-(ex)
Opel Corsa D 1.4 16V A14XER(74KW)r.v.01/11-Red Magma/Black Zaphire
Obrázok
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Re: chvenie volantu

Príspevok od používateľa Signum »

reicho napísal:Zdravim,

mam astru 1,4 twinport r.v.2005 najazd 62 tis.km,moj problem spociva v tom ze nad 130 mi zacne jemne chviet volantom,trva to stale az do trebars 160,je zaujmave ze obcas to robi a obcas nie,hlavne cestou po dialnici,take striedanie,v zime mi to nerobilo az teraz ako sa zacalo oteplovat./uz je tomu 2 roky/
Kolesa boli vymenene,aj za ine,vyvazovane x-krat,tymi to asi nebude.
mal niekto podobny problem?teraz som vymenil stabil.tycky a stab.silentbloky ale nic sa nezmenilo

kde hladat chybu?dik
Mas elektrony?
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
reicho
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07 Máj 2008, 17:36
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: bratislava,SR

Príspevok od používateľa reicho »

teraz nemam,plechace,ale robilo to aj s elektronami

a je to jedno aka dialnica,ja chodim denne po dialnici : Dubravka-Jarovce
Používateľov profilový obrázok
dufusko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 18 Feb 2007, 23:47
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa dufusko »

Ja som mal podobny problem , ale robilo mi to od 120 do 140 , potom to prestalo. Vymenil som komplet ramena , sadu plechacov , aj elektronov a nakoniec na radu kamarata , dal vyvazit kolesa s presnostou 1g. Uz ten problem nemam. Vacsina pneuservisov ma nastavenu odchylku na 10g = 0. Ked prihliadnes na to , aku citlivost riadenia maju OPLIKY od ostatnych znaciek aut , je to podstatny rozdiel. Ziadaj si v pneuservise nastavenie vyssej citlivosti na vyvazovacke.
Opel Astra F 1.6i C16NZ
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

dufusko napísal:Ja som mal podobny problem , ale robilo mi to od 120 do 140 , potom to prestalo. Vymenil som komplet ramena , sadu plechacov , aj elektronov a nakoniec na radu kamarata , dal vyvazit kolesa s presnostou 1g. Uz ten problem nemam. Vacsina pneuservisov ma nastavenu odchylku na 10g = 0. Ked prihliadnes na to , aku citlivost riadenia maju OPLIKY od ostatnych znaciek aut , je to podstatny rozdiel. Ziadaj si v pneuservise nastavenie vyssej citlivosti na vyvazovacke.
Plne suhlasim s tymto prispevkom :wink:
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
reicho
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07 Máj 2008, 17:36
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: bratislava,SR

Príspevok od používateľa reicho »

to ano,ked je to v rozmedzi od-do/120-140/ tak je to vzdy nevyvazenostou,ale mne to robi stale az do maxima rychlosti,a navyse sa to obcas strati ked znizim rychlost a naspat sa vratim na 140,ale pochvili sa to objavi znovu.
Používateľov profilový obrázok
standape
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 21:58
Auto: Corsa D
Bydlisko: Senec
Bydlisko alt: Veľký Biel
Bydlisko: Senec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa standape »

a myslíte ,že keby som od neakého pneuservisáka chcel aby zvýšil citlivosť vyvažovačky tak by mi vyhovel? :roll: viete o neakom takom serioznom :D
Skoda 120LS 781.136(46KW)r.v.06/82,SC-058AP-(ex)
Opel Corsa B 1.0 12V X10XE(40KW)r.v.06/98-TWEN,SC-747BJ-(ex)
Opel Corsa D 1.4 16V A14XER(74KW)r.v.01/11-Red Magma/Black Zaphire
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
dufusko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 18 Feb 2007, 23:47
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa dufusko »

reicho napísal:to ano,ked je to v rozmedzi od-do/120-140/ tak je to vzdy nevyvazenostou,ale mne to robi stale az do maxima rychlosti,a navyse sa to obcas strati ked znizim rychlost a naspat sa vratim na 140,ale pochvili sa to objavi znovu.


ano
Opel Astra F 1.6i C16NZ
Používateľov profilový obrázok
dufusko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 18 Feb 2007, 23:47
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa dufusko »

standape napísal:a myslíte ,že keby som od neakého pneuservisáka chcel aby zvýšil citlivosť vyvažovačky tak by mi vyhovel? :roll: viete o neakom takom serioznom :D


Myslim , ze ked to chce robit a vazi si kazdeho zakaznika, tak s tym nebude mat problem.
Opel Astra F 1.6i C16NZ
Používateľov profilový obrázok
Manta
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: 05 Feb 2007, 13:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Ba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Manta »

standape napísal:a myslíte ,že keby som od neakého pneuservisáka chcel aby zvýšil citlivosť vyvažovačky tak by mi vyhovel? :roll: viete o neakom takom serioznom :D

neviem ako vo velkych servisoch kde maju vela prace ale u nas v Rusovcich chodim k jednemu chalanovi co robi doma v garazi a ten mi to vzdy vyvazi uplne super :wink:
Opel Frontera B 2.2 DTI automat r.v. 2001
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
http://www.opelmanta.sk
Sodap

Príspevok od používateľa Sodap »

aa, no mam presne ten isty problem, od cca 110+ to zacina triast, no dikes, pomohly ste aj mne =))
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Kedysi som tiež mal ten problém. Chvenie sa objavovalo cca od rýchlosti 130km/h. Nepomáhalo prevažovanie v troch servisoch, ani čistenie dosadacej plochy na nábojoch a diskoch (odporúčam) a vnútornej strany samotných diskov. Prestalo to až po vyzutí a opätovnom obutí pneu na disky. Zrejme bola vzájomná poloha disku a pneu taká, že sa sústava pri určitých otáčkach dostávala do rezonancie a prezutím a samozrejme vzájomným pootočením sa to vyrušilo.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
reicho
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07 Máj 2008, 17:36
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: bratislava,SR

Príspevok od používateľa reicho »

ale ja si myslim ze to nema s gumami nic spolocne,boli tam 2 ine sady kolies a chvelo to rovnako...
tak co s tym :?: :?: :?: :?:
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Nedá sa vylúčiť ani krivý náboj.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

reicho napísal:ale ja si myslim ze to nema s gumami nic spolocne,boli tam 2 ine sady kolies a chvelo to rovnako...
tak co s tym :?: :?: :?: :?:
Nebol by som si tym az taky isty
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Používateľov profilový obrázok
marjan
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 12:20
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Vráble
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marjan »

mne to triaslo uz od malych rychlosti 30 az max. len intenzita trasenia stupala so stupajucou rychlostou, niekde pri 90 bola frekvencia taka ako keby sa navzajom vyrusilo toto trasenie, cize sa zdalo ako by to prestalo, naoko to vobec nebolo vidiet len velmi male chvenie ale uz pri 120 som sa citil ako po abstaku a pri 150 uz ani neviem. vymenil som cap riadenia, spodny gulovy cap, a nejaku stabilizacnu vzperu ktora je zakoncena na oboch stranach capmi+ robota= 3500,- Sk a prestalo to!!!!

ps: ak budete menit capy riadenia bezpodmienecne si dajte nastavit geometriu a nech vam povie cokolvek ako napr. ze si poznaci alebo orata zavity neverte tomu!!!!!! lebo po 1000 km budete kupovat aj nove gumy. za nastavenie geo som platil 770,- s DPH ale stoji to zato. a pritom to vobec netahalo do ziadnej strany vsetko sa spravalo normalne a predsa to nebolo normalne!!!
Mitsubishi Outlander 2.4 benzín, automat
ASTRA CARAVAN G 2.0 DTL16 V
Adruán

Príspevok od používateľa Adruán »

Mal som podobný problém a po niekoľko mesačnom pátraní som vymenil celú poloos aj s kľbmy. Zohnal som komplet z ojazdeného. A prestalo triasť. Keď sú to klby tak trasie iba pri zábere, na neutrály alebo z kopca v pohode. Mne sa zdá, že je to vnút. hom.kľb
taky69
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 598
Dátum registrácie: 28 Mar 2007, 20:27
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa taky69 »

som rád že tu vidím nové nápady ako vyriešiť tento problém, nakoľko mám tiež takéto starosti.Po vyvyžovaní v opel servise cez kamoša v NR mi chvenie značne eliminovalo avšak stále tam také jemné je... takže hor sa na nové nápady :lol:ň
a kdeže vyváženie kolies pomohlo tak to skúsim stou prosbou o väčšiu presnsoť pri vyvažovaní.
dakedy Opel Astra F x14nz - c20nz
teraz VW Passat 1,9 PD a Opel Antara 2,0 4x4 - z20s
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

este si treba dat pozor, aby boli kolesa nielen vyvazene, ale aj okruhle, vlastne DOKONALE okruhle
v pneuservise pneu vyvazia a tym pre nich praca konci - normalne

stava sa, ze pneumatika nejakym sposobom hadze. treba roztocit pomaly koleso na vyvazovacke a divat sa.
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - PODVOZOK/BRZDY"