BOSCH vs LUCAS

Moderátori: bukelo, buci_vectra

kiski
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 06 Aug 2010, 19:44
Auto: Astra G
Bydlisko: Očová, sem-tam Levice

BOSCH vs LUCAS

Príspevok od používateľa kiski »

Zdravím páni,

na začiatok - hľadal som a nenašiel. Po dohode so Swabelom som sa rozhodol založiť túto tému.

Nakoľko mám vybité vodiace čapy v držiakoch brzdových strmeňov, a celé strmene lietajú hore dole a nepríjemne nahlas klepocú pri prejazde aj najmenšími nerovnosťami, mám v pláne kúpiť komplet nové zadné brzdy. Tentokrát však nie systém BOSCH, ale vyskúšal by som LUCAS. Neviem však, či je to možné nahodiť na moju Astru. Mám 5-dierové náboje, ABS, priemer kotúča tuším 264mm a piestik má 36mm. Obdobné brzdy s podobnými parametrami sa dávali na modely s motormi X18XEL, X20DTL apod., jednoducho vyššie kubatúry. Tak by ma zaujímalo, či môžem osadiť LUCAS systém na moju Astrulu, alebo budem musieť kúpiť aj nové držiaky strmeňov, a celkovo, či to vôbec ide...

Vďaka za každú radu. Takisto by potešil VIN nejakej Astry, ktorá mám podobnú kubatúru a brzdy LUCAS. Nie je to pre mňa, je to pre Swabela, len pre porovnanie a poňúranie sa v e-katalógoch...

Dikes :dakujem:

Braňo
Astra G´00, X20XEV, 3dv., Sport - môj milaaaašek
Používateľov profilový obrázok
lubo.rix
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 31 Aug 2012, 13:57
Auto: Iná značka
Bydlisko: Prievidza

Re: BOSCH vs LUCAS

Príspevok od používateľa lubo.rix »

neviem preco prave LUCAS, nieco som zapocul ze lucas sa spojil s TRW alebo opacne,
co viem tak brzdy (kotuce a platnicky) mozes vziat TW, ATE, BREMBO, FEBI a strmene nemusis menit, neviem ci staci len tato sada alebo aj ine http://www.autodielymt.sk/opel/astra/as ... 98619.html
ѴЄƇϯƦȺ Ƀ
Používateľov profilový obrázok
troodon
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 15 Nov 2008, 23:17
Auto: Astra G
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: BOSCH vs LUCAS

Príspevok od používateľa troodon »

asi myslel system LUCAS, BOSCH sa castejsie zasekavali valceky.
Astra G - sportive, X20DTL, 1999, 3dv, spotreba 3,5-5 l/100km leto , 4,5-6 l/100km zima
kiski
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 06 Aug 2010, 19:44
Auto: Astra G
Bydlisko: Očová, sem-tam Levice

Re: BOSCH vs LUCAS

Príspevok od používateľa kiski »

Ok, chlapi, debatu môžeme ukončiť. Zohnal som si zadné strmene LUCAS z búranej astry G, komplet strmene aj barany. Dal som ich opieskovať (15€ komplet predok aj zadok), natrel som ich najprv Hamerritom, potom špeciálnou farbou na brzdy, a vyzerajú a fungujú ako nové... Platničky samozrejme zo systému BOSCH nepasujú, tie som musel kúpiť nanovo, ale kotúče ostali, boli ešte v super stave, na aute mali najazdené asi tak 2000km... Nič neklepe, nebúcha, super. Takže pre tých, čo majú podobný problém - prehodiť sa to dá, len treba použiť brzdy zo správnej motorizácie (rozmer kotúča a piestika). A dbať nato, čo darca mal ABS alebo nie... Asi tak.
Astra G´00, X20XEV, 3dv., Sport - môj milaaaašek
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - PODVOZOK/BRZDY"