Cengot od prednej napravy

Moderátori: bukelo, buci_vectra

mjaneta
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 08 Okt 2009, 19:33
Auto: Astra G
Bydlisko: oravska lesna

Cengot od prednej napravy

Príspevok od používateľa mjaneta »

Zdravim. Zhruba pol roka ma znervoznuje zvuk , ktory je pocut len pri otvorenom okne , podoba sa ako ked spadnu zo tri vydlicove kluce na podlahu , je kratky a vzdy pri prejdeni vytlku alebo vecsej nerovnosti.Zistil som ze ide od LP kolesa. Hladal som nieco uvolnene , ale nic. Teraz som prehadzoval kolesa , a ked som odchadzal , silnejsie som kopol do LP gumy a ozval sa cengot . Za chvilu som zistil , ze ten cengot vydava plechovy tanier , co je na tlmici a je na nom ulozena pruzina . Cengot vyda zakazdym ked som poklepal po nom alebo silnejsie kopol do gumy. Prave ulozenie , tanier , to nerobi. Neviem ci je to zavada a treba ju odstranit alebo to mam nachat tak. Vdaka za radu
Strieborný šíp 1.6 16V Astra 2000
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29186
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

Urcite je to zavada a urcite ju treba odstranit. Mozno nie akutne. Predsa, strngajuca predna naprava asi OK nebude. Za normalnych okolnosti nic necinka, a pri prejdeni jamy, alebo ostreho hrbolca mas pocut len tlmene narazy, isto nie ostre (kovove) zvuky.
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Používateľov profilový obrázok
jupaza1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1957
Dátum registrácie: 16 Máj 2009, 10:37
Auto: Vectra C
Bydlisko alt: Bytča a okolie
Bydlisko: Źilina

Príspevok od používateľa jupaza1 »

Dôkladne pozri pružinu, či nie je zlomená. Daj auto na zdvihák a hľadaj v tej miske kúsok kovu. Treba použiť aj prsty :!:
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006
Opel Astra F 1,8i 16v r.v.1994 - EX; Opel Frontera B 2,2 DTi 85 kw r.v. 2000 -EX
Opel Vectra C 1,9 CDTi 88 kw r.v. 2006 - EX; Opel Vectra B caravan 1,6 16v r.v. 1996 - EX
Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM a Diagnostika vozidiel Fiat, Alfa Romeo, Lancia pomocou Fiat ECU Scan
mjaneta
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 08 Okt 2009, 19:33
Auto: Astra G
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od používateľa mjaneta »

zdravim , jupaza1 mas pravdu , vdaka aj bukelovy , je odlomena pruzina , asi 3/4 zaciatku zavitu , pekne som to vcera vybral prstami , teraz sedi pruzina len na pol zavitu tak neviem ci ju mam vymenit, alebo je to pojazdne
Strieborný šíp 1.6 16V Astra 2000
Používateľov profilový obrázok
p.s.
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 387
Dátum registrácie: 14 Nov 2009, 15:31
Auto: Iná značka
Bydlisko alt: Karlovarsko
Bydlisko: KARLOVARSKO

Príspevok od používateľa p.s. »

já to měl taky a vydržel sem stim rok jezdit než sem se dokopal k výměně :D jinak samozřejmě se doporučuje to vyměnit čím dříve tím lépe :idea:
opel vectra B 1.6 74KW 1996-ex
škoda octávie combi 1.9 TDI 81KW
škoda octtávie combi 1,6 SR 74KW
Používateľov profilový obrázok
jupaza1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1957
Dátum registrácie: 16 Máj 2009, 10:37
Auto: Vectra C
Bydlisko alt: Bytča a okolie
Bydlisko: Źilina

Príspevok od používateľa jupaza1 »

odporúčam vymeniť! jednak pre Tvoju bezpečnosť a potom pre bezpečnosť druhých :!: Teraz pružina nesedí bezpečne v lôžku a pri nejakej kritickej situácii Ti môže vyskočiť von a narobiť Ti riadnu paseku :!: :wink:
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006
Opel Astra F 1,8i 16v r.v.1994 - EX; Opel Frontera B 2,2 DTi 85 kw r.v. 2000 -EX
Opel Vectra C 1,9 CDTi 88 kw r.v. 2006 - EX; Opel Vectra B caravan 1,6 16v r.v. 1996 - EX
Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM a Diagnostika vozidiel Fiat, Alfa Romeo, Lancia pomocou Fiat ECU Scan
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29186
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

.. a ked uz budes menit tu pruzinu, tak vymen taku istu aj tu naproti, aby bola naprava rovnako odpruzena.
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

jupaza1 napísal:odporúčam vymeniť! jednak pre Tvoju bezpečnosť a potom pre bezpečnosť druhých :!: Teraz pružina nesedí bezpečne v lôžku a pri nejakej kritickej situácii Ti môže vyskočiť von a narobiť Ti riadnu paseku :!: :wink:


tak tak. vyleti niekde daleko a tazko ju budes hladat, jedine ze by niekoho tak trafila, ze dotycny by sa stazoval nejakym kvolenim
mjaneta
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 08 Okt 2009, 19:33
Auto: Astra G
Bydlisko: oravska lesna

Re: Cengot od prednej napravy

Príspevok od používateľa mjaneta »

Zdravim , tak som ju vtedy vymenil , a po 34 000 km znovu to iste , aj ta ista strana , ľava predna pružina , asi to bude len u mojej astry , nech sa Vam Ople nekazia ani v Novom roku .
Strieborný šíp 1.6 16V Astra 2000
mjaneta
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 08 Okt 2009, 19:33
Auto: Astra G
Bydlisko: oravska lesna

Re: Cengot od prednej napravy

Príspevok od používateľa mjaneta »

Zdravim , tak som vymenil pruziny vpredu znovu ale aj s tlmicami , ten lavy , kde pustala pruzina bol slaby , tak to bol asi dovod . Cas a 34 000 km ukaze
Strieborný šíp 1.6 16V Astra 2000
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - PODVOZOK/BRZDY"