klepanie karoserie pri 80km/h a viac-co to je?

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Hantabu

klepanie karoserie pri 80km/h a viac-co to je?

Príspevok od používateľa Hantabu »

Zdravim, potreboval by som radu. Mam opel astra caravan 2.0d, r99 a takyto problem. Spozoroval som to pred troma dnami, ak idem po rovnej ceste tak do 70-80km/h tak vsetko OK ale ak zrychlim nad 80 zacnem citit otrasi najma na sedacke kde sedim a tiez karoseria sa zacne klepat a tiez mam pocit ze to vychadza za zadu, kedze aj veci na zadnom okne se klepu viac nez si myslim ze by sa mali. A naviac dnes rano po prichode do prace som po vystupeni z auta zacitil zvlastny smrad iduci od zadneho kolesa na vodicovej strane. CO by to mohlo byt, neviete mi povedat, a tiez ak viete, na aku sumu sa pripravit v servise? Dakujem za odpovede...
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36825
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Máš v zadu bubny? Používaš teraz v zime ručnú brzdu? Môže to byť zamrznutý mechanizmus ručnej brzdy, možno ložisko, aj keď tam by to triasť nemalo. Bez toho aby na to niekto pozrel je ťažko identifikovať príčinu problému.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
taki22

Príspevok od používateľa taki22 »

No nam sice nesmrdelo nic, ale na Renaulte nam rovnako triaslo celou karoseriou, vibrovala aj podlaha atd... Problem bol v tom ze sme stratili vyvazovacie zavazia vzadu... Treba dvihnut koleso hore, roztocit a mrknut ako macil pisal...ci nezmrzol mechanizmus, stav loziska..zavazia..

Pozn.: napr. na tom istom Renaulte nam min.tyzden zmrzli predne tlmice (co nechapem :shock: ), vpredu potom tlmili len pneumatiky...neprajem tu jazdu nikomu :roll:
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36825
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Tie závažia mi tiež napadli, len ten smrad k tomu nejako nepasuje.

ďalšou možnosťou prečo to trasie môže byť namrznutý sneh alebo voda na diskoch, hlavne z vnútornej strany. Bol som sa nedávno vyblázniť na jednom parkovisku plnom snehu a na druhý deň som mal pocit, že idem na rebriňáku, ale zase ten zápach k tomu nepasuje.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - PODVOZOK/BRZDY"