Neustále beží ventilátor automatickej klimatizácie Astry G

Moderátori: bukelo, buci_vectra

slavokardos
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03 Apr 2019, 14:56
Auto: Astra G
Bydlisko: Košice

Neustále beží ventilátor automatickej klimatizácie Astry G

Príspevok od používateľa slavokardos »

Zdravím,
poraďte prosím, neustále mi beží ventilátor automatickej klimatizácie na plný výkon, aj po vytiahnutí kľúča. Napadol mi teplotný senzor alebo výkonový budič. Tu je to ale iné ako u manuálnej, nie je tu ten rezistorový blok, je to ovládané elektronicky. Keď sledujem prípojku ku ventilátoru, vedie niekde za peľový filter. Nenašiel som ani žiaden servisný manuál, Astra G mala obvykle manuálnu klímu. Slavo
Používateľov profilový obrázok
troodon
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 15 Nov 2008, 23:17
Auto: Astra G
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: Neustále beží ventilátor automatickej klimatizácie Astry

Príspevok od používateľa troodon »

vsak odpoj ježa ( regulator otacok ventilatora ) a uvidis ci sa vypne, ak ano tak potom je asi zly. rozobrat asi nepojde, premeraj multimetrom jeho vystup - kedze ti stale ide ventilator tak bude tam skratnuty mosfet, na meraku zapni rezim merania vodivosti alebo odporu a meraj silovy vstup a vystup - tie budu mat hrube piny. ak tam bude nulový alebo nízky odpor tak je skratnuty mosfet a mozes zhanat novy regulator.

ak mas nejasnosti k postupu tak radsej to rovno zanes autoelektrikarovi, usetríš peniaze lebo čas su peniaze :)
Astra G - sportive, X20DTL, 1999, 3dv, spotreba 3,5-5 l/100km leto , 4,5-6 l/100km zima
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - ELEKTRO"