Riadiaca jednotka motora - problém

Moderátori: bukelo, buci_vectra

bzuco26
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12 Dec 2017, 14:18
Auto: Astra H
Bydlisko: Prievidza

Riadiaca jednotka motora - problém

Príspevok od používateľa bzuco26 »

Zdravím Vás opláci,
prosím o radu. Som majiteľom Astry H kombi (L35) 1.6 benzín (77kW/105k) - Z16XEP. Začala mi svietiť kontrolka "auto s kľúčom", problém je, že nesvieti po každom naštartovaní, spočiatku sa rozsvecovala sporadicky, teraz už tak v 80% štartovaní. Auto sa inak správalo normálne. Nemusí to nutne súvisieť, avšak spotreba mi v meste ku koncu roku stúpla na cca 12L/100km z pôvodných 9L.
S autom som bol najprv na diagnostike v "garáži", vyhodilo pár chýb, podľa slov mechanika šlo ale o ojedinelé veci ako napr. záznam o tom, že sa neodomkol imobilizér (spomínam si na 1 prípad, kedy sa mi to stalo). Vyhodilo tiež kód P0602.
Bol som na diagnostike priamo v Opli, kde mi povedali, že ide o softvérovú chybu riadiacej jednotky, v ktorej sa však dokážu dostať iba po diagnostické informácie, nie ju však preprogramovať - "RJ ich nepustí", s odôvodnením, že bol do nej robený zásah. Ako jediné riešenie mi ponúkli novú RJ za cca 1100€ (resp. 1700€, ak by som si pôvodnú chcel nechať).
Neviem, ako ďalej pokračovať. Nevie tu náhodou niekto o človeku, ktorý sa riadiacim jednotkám venuje? Za každú radu vopred vďaka.
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Re: Riadiaca jednotka motora - problém

Príspevok od používateľa Signum »

ja si myslim ze by mala ist preprogramovat,zrejme nevedia ako na to :(
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
bzuco26
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12 Dec 2017, 14:18
Auto: Astra H
Bydlisko: Prievidza

Re: Riadiaca jednotka motora - problém

Príspevok od používateľa bzuco26 »

Signum napísal:ja si myslim ze by mala ist preprogramovat,zrejme nevedia ako na to :(

Tiez som toho nazoru. Pisal som uzivatelovi langdon2, odkazal ma na Vas. Samozrejme diagnostiku/servis nechcem zadarmo. Dalo by sa dohodnut?
Som z PD, nemam ale problem prist do GA po dohode..
Nemyslim si, ze ide realne o zlozity problem... pravdepodobne (podla toho, co som sa zatial docital) ide o zly variant vozidla po odblokovani BC cez cinsky OPCOM - spotrebu, ktoru ukazuje nemam odmeranu (12L/100km), ale podla inych prispevkov ani nemusi byt realna a moze suvisiet prave s tym variantom.
Dakujem
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Re: Riadiaca jednotka motora - problém

Príspevok od používateľa Signum »

Viem to poriešiť
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - ELEKTRO"