OPEL ASTRA F 1,6I 55KW/ snimac klepania

Moderátori: bukelo, buci_vectra

frenkyto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Sep 2009, 18:51
Auto: Astra F
Bydlisko: Svidník
Bydlisko: Svidnik

OPEL ASTRA F 1,6I 55KW/ snimac klepania

Príspevok od používateľa frenkyto »

Dobry den..
Prosim Vas o pomoc alebo radu,praskla mi nejaka hadicka z kotrej sa vysypali akoby krystaly cukru,ale cierne.

Ta hadicka je tenka a tiahne sa niekde okolo blatnika dole dalej po strane spolujazdca ,bola nasunuta do nejakej suciastky.

Neviem ako sa ta suciasatka vola ma dva vyvody nad sebou a jeden konektor,je to na motore pod kapotou hore prisrubovane , pod/vedla hlavy valca na takom drziaku.

Ta druha hadicka z tej suciastky ide tusim do skrtiacej klapky,na vrchu ma ta suciastka este pripojenie je tam zapichnuty konektor cervenej farby.

Vypojil som ten konetktor cerveny ale aj konektor snimaca modry, z hadicky vysypal bordel, ale ta dierka na tej sucistke bola uchata,odpojil som z drziaku aj tu suciastku jemne povyberal ,naklonil aby ten bordel vypadol,aby to bolo priechodne doplnil kusok hadicky napojil a vtedy zacal problem .

Rozsvieti sa mi oranzova kontrolka asi po minute jazdy.

Predtym som uz dlhsie pozoroval,ze auto sa dusi ked som zosliapol pedal celkom dole ale, netrhalo len to davalo taky zvuk akoby nieco bolo upchate .

Napriklad ako ked by vyfuk bol menej priechodny ,alebo ked dlho nevymnis olej tak motor huci ide tazsie.

Bol som na diagnostike vypisalo snimac klepania,vymenil som za novy a po vymene to iste ,napojili sme na diagnostiku odstranili chybu no po minute jazdy znova,este som si vsimol ze konektor toho snimaca klepania predtym,bol zoxidovany tak som vycistil aj druhy koniec a dal ten novy snimac .

Neviem co s tym po rozsvieteni kontrolky sa mi zda akoby stisil motor a nejako ventily zaklepali alebo nejak to zasramoti taky tichy zvuk sekunda a prestane.
Inak nic ,auto ide netrha startuje, len ho troska dusi aspon mam taky pocit podla zvuku a aj vykonu ked zosliapnem pedal akoby slabsi vykon..pocit akoby bolo privela oleja naliate a auto nevladze dychat,akokeby muselo prekonat vecsi odpor kym sa rozbehne..!

Je to motor Astra F X16SZR 8 V.Olej mi berie uz som dal polosyntetiku,ale aj tak sa trati pocitam 2 dcl na 1000 km,aspon tak co pozorujem,v zime menej.

Mna by zaujimalo co je ta suciastka v ktorej bola ta tenka hadicka,neviem sem dat foto,viem ze takto sa tazko asi da radit....!!!

Ale aj tak verim ze sa niekto najde a poradi mi vopred vdaka chalani.:-)))

Co s tym dalej je to v servise ..u nas..Fotku viem polsat na email :-)
Naposledy upravil/-a frenkyto v 13 Jún 2016, 19:38, upravené celkom 17 krát.
Predaj autohifi: Opel - astra F,2000,1,6í
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Re: OPEL ASTRA 1,6I 55KW/ snimac klepnaia

Príspevok od používateľa Komo »

Odstavce by boli skvele, cita sa to fakt otrasne.

K problemu:
Krystalicka latka v trubke su krystaliky z nadobky s aktivnym uhlim.
Zachytavaju sa tam vypary z nadrze, kt. su nasledne nasavane a spalovane pri behu motora.

K druhej casti - ak svieti kontrolka, treba vyblikat/zdiagnostikovat aky je chybovy kod a nasledne sa od toho odrazit.
'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
frenkyto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Sep 2009, 18:51
Auto: Astra F
Bydlisko: Svidník
Bydlisko: Svidnik

Re: OPEL ASTRA 1,6I 55KW/ snimac klepnaia

Príspevok od používateľa frenkyto »

Komo napísal:Odstavce by boli skvele, cita sa to fakt otrasne.

K problemu:
Krystalicka latka v trubke su krystaliky z nadobky s aktivnym uhlim.
Zachytavaju sa tam vypary z nadrze, kt. su nasledne nasavane a spalovane pri behu motora.

K druhej casti - ak svieti kontrolka, treba vyblikat/zdiagnostikovat aky je chybovy kod a nasledne sa od toho odrazit.

Dakujem,v servise mi napojili na diagnistiku,vyhodilo mu na pociataci snimac klepania a nejake cislo. Nasledne sme boli pozerat na pocitac ,ze je to ten snimac .

Vcistili egr ventil,diagnostika ukazuje ze snimac klepania vraj uz teraz funguje,okolo riadiacej jednoty vraj nieco.
Pravdepodobne skrat ,skontroluju kable,nemam z toho dobry pocit..! Mozno preprogramovat RJ alebo vymazat z RJ ak sa to da,tak som to pochopil.

Auto som vzal domov a opravil sam,cakalo by ho meranie kablovacky,vybratie riadiacej jedontky atd...bohvie co este az kym by to neklaklo uplne..do riadiacej jednotky som nechcel davat sprtat a dobre som urobil-
K tomu by urcite par stoviek z mojho vrecka bolo von..!!

Bol vadny konektor samec,modrej farby ,ktory sa zasuva do snimaca klepania,odpor na kabloch som meral este razu nic nenasvedcovalo ze je niekde v skratte alebo je v nom oxidacia,napadlo ma vycistit tie kontakty vo nvnutri, len preto ze som tam videl oxidaciu..

Ihlou sok konektory vycistil,ale vo vnutri uplne hlboko este raz ,pretoze som prisiel na to ze pri zasunuti sa kontakty spoja az vo vnutri ,nestacilo len na zaciatku,co v servise nevedeli zakladnu vec, o tej oxidacii,striekli tam nejaky sprej.!!

Na aute okamzite zhasla kontrolka ventily sa zobudili a slape ako hodinky,chyba sa vymazala a po opetovnej diagnsotike ju uz nevyhadzuje..aj ten povodny snimac klepania bol zrejeme dobry..!!
Predaj autohifi: Opel - astra F,2000,1,6í
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - ELEKTRO"