astra H - po vymene baterie nejdu niektore funkcie

Moderátori: bukelo, buci_vectra

landrower
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 03 Apr 2013, 22:30
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava

astra H - po vymene baterie nejdu niektore funkcie

Príspevok od používateľa landrower »

nazdar pani,

otcovi skapala bateria v Hckovej astre /1,4ka/, r.v. tusim okolo 2010-11 /jedna z poslednych, uz sa predavali aj Jcka/, tak som mu ju vymenil,
no po vymene niektore veci nefunguju tak ako by mali /a netreba riesit ci som kupil vhodny typ, identicke parametre ako povodna/
konkretne napriklad el. ovladanie okien, ktore pred tym pri dlhsom podrzani stiahlo okno komplet hore/dole/ bez toho aby stale musel spinac drzat, tak teraz mu ide len ked dlho podrzi. tiez vraj radio sa mu zapina na nizsej hlasitosti ako predtym, ale to akoze hovori tak ze ma taky pocit.
viem si predstavit ze to su veci ktore sa nastavuju do nejakej promky v rj, a ze sa to vyresetovalo,
ale napriklad doporgramovane denne svietenie ostalo fungovat.

je mozne ze sa zresetovala len ciastocne, alebo ze tam je viacero tych promiek a resetlo len jednu, a ak je to nieco take, asi by sa to dalo cez op-com doprogramovat, nie? kamarat ma, tak ak sa to da tak to dam dohram, ale ak to je nieco horsie, nech viem ci ho rovno poslat do servisu alebo ci to je nieco co vyriesim cez diag.
Astra G '98 1.4 16V Star silver
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: astra H - po vymene baterie nejdu niektore funkcie

Príspevok od používateľa macil »

Skús pozrieť do návodu k autu.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Re: astra H - po vymene baterie nejdu niektore funkcie

Príspevok od používateľa Komo »

Dorazy okien sa nastavuju jednoducho, stiahnes vsetky dole + podrzis 2-3 sekundy do cvaknutia a to iste hore.
Po tomto ukone sa nakalibruju dorazy.

K radiu neviem povedat, v palubaku pokial viem je jedine nastavenie ci sa ma radio zapinat po otoceni kluca alebo ci ma pamatat poziciu pred vypnutim motora.
Mozno len chytil inu stanicu kt. ma inu uroven signalu.
'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
landrower
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 03 Apr 2013, 22:30
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava

Re: astra H - po vymene baterie nejdu niektore funkcie

Príspevok od používateľa landrower »

tak z chvile nudy som pozrel navod k radiu, je tam funkcia "On volume", co je v podstate hranicna hodnota hlasitosti pri zapnuti, takze predpokladam ze sa znizila /standardne sa radio zapne na takej hlasitosti ako sa vyplo, ak tato nepresahuje hodnotu nastavenu v On volume - nastavuje sa na radiu/
a keby som nebol lenivy a pozrel to hned tak aj tie okna su spomenute v navode od auta :)

ale ked uz som mal k nemu papiere hladal som CarPass, lebo mam tusak ze na vsetky programovania funkcii v rj je treba ho mat,
a obavam sa ze ho nemame - ako to vyzera, co mam hladat? je to normalne karticka nie? ak sa dobre pamatam z jednej strany je napisane car pass a na druhej su vsetky udaje a je to tak velkosti kreditky cca, vsak?
Astra G '98 1.4 16V Star silver
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - ELEKTRO"