Stránka 1 z 1

ASTRA nudzovy rezim

PoslaťNapísal: 10 Sep 2014, 13:02
od gunko
Ahojte.

Najskôr vysvetlím problém:
Zhruba pred rokom sa mi 2x počas leta stalo, že som naštartoval a hodilo ma to ihneď po stlačení pedálu do núdzového režimu. Svietila kontrolka ESP a "autíčka". Po vypnuti a zapnutí motora všetko v poriadku. Takto sa mi to stalo spomínaných 2x krát. Potom to ďalší rok išlo bez problémov.
Teraz ku koncu leta sa to zintenzívnelo a skončilo to tak že to píše už neustále. Keď aj auto naskočí bez toho, tak sa to dostaví počas jazdy.

Symtómy vozidla:
Po naštartovaní je nefunkčný plynový pedál, vôbec žiadna reakcia na jeho stláčanie. Svieti kontrolka ESP a "auto s kľúčikom" . Chybové kódy : 112052 a 112252. Keď ho nechám bežať, tak postupne dvíha otáčky dohora, ale len veľmi pomaly. Niekedy naštartuje ma týždeň jazdím ako keby sa nič nedialo. Ale momentálne to vôbec nefunguje.

Význam kódov:
P1120 Accelerator Pedal Position Sensor 1 High Input C-008
P1120 Accelerator Pedal Position Sensor 1 Low Input C-008
P1120 Accelerator Pedal Position Sensor 1 Range/Performance C-008
P1120 Accelerator Pedal Position Sensor 1 and 2 Signal Incorrect Ratio C-008
P1122 Accelerator Pedal Position Sensor 2 High Input C-008
P1122 Accelerator Pedal Position Sensor 2 Low Input C-008
P1122 Accelerator Pedal Position Sensor 2 Range/Performance C-008
P1122 Accelerator Pedal Position Sensor 1 and 2 Signal Incorrect Ratio C-008

Riešenia na internete:
Takmer všetky sú riešené bez výmeny toho plynového senzora, vraj to je falošný kód. Niekomu zabralo vyčistiť ECU PINy. Niekomu výmena ECU. Niekto prefúkal turbo a bolo dobre.

Auto:
Opel Astra H 2004, 1.7 CDTI

Viete niečo viac o tom ? Prípadne niekto schopný čo by vedel niečo poskúšať a vyriešiť to (nie zadarmo ofc) v okolí NO alebo ZA ? Nakoľko to je v servise u mňa v NO a tam je taký status, že to môže byť čokoľvek a treba sa len hrať s tým a na to nemajú čas :). Mám pocit, že slušný servis zohnať je dnes nemôžné a to nemám problém s platením (samozrejme primerane).

dík

Re: ASTRA nudzovy rezim

PoslaťNapísal: 10 Sep 2014, 21:42
od jupaza1
moja skúsenosť pri Astre H a Zafire B pri tomto probléme je poistková skriňa v motorovom priestore ;)

Re: ASTRA nudzovy rezim

PoslaťNapísal: 15 Sep 2014, 19:36
od gunko
dik, ss som Ti poslal ;-)

Re: ASTRA nudzovy rezim

PoslaťNapísal: 21 Sep 2014, 08:30
od gunko
Aby som prípadne pre ostatných pouzavrel tému, napíšem čo všetko som k tomu našiel na fórach...

1)
Tento problém mě provázel asi půl roku. Ta chyba je opravdu plynový pedál a u mě šlo o to že v potenciometru byly sjeté kartáčky z dráhy ve které mají chodit. Stačilo je narovnat a už to (klep, klep) 3měsíce funguje. Kdyby měl někdo zájem o bližší info tak dejte vědět, ale jakmile se pedál rozebere tak je to na první pohled jasný.

2)
Stacilo skontrolovat PIN-y pod poistkovym blokom v motore a roztiahnut ich niecim tenkym (napr. ihla).Tam vedu konektory z jednotlivych RJ.V mojom pripade to pomohlo,nebolo treba menit ziadny potenciometer na pedali ... a takyto problem sa vyskytol na viacerych Astrach.

3)
Ak Ti vypise "112052" a "112252" tak problem bude s velkou pravdepodobnostou v PIN-och (konektoroch) ktore su v motore pod poistkovym blokom.Ten treba dat dole a trocha roztiahnut (niecim tenkym,napr. ihla) konektory.Na viacerych Astrach to robilo problemy ... ale najlepsie je samozrejma to dat na Techa.

4)
Its possible its an egr valve fault these dont always flag up some times you need to look at live readings for the mass air flow meter to diagnosis the link below is for doing the pedal test just follow the instructions.

U mňa zatiaľ zabrala poistná skriňa. Neboli tam kvapky vody, nič, vizuálne v poriadku. Otvorené sa to nechalo hodinu na slnku, prestriekalo zatiaľ 3.deň (tuk tuk tuk) funguje.

Skúsil som prísť aj na to, ako je to možné že sa tam dostáva trošku vody A je to vlastne (ak sa nemýlim) úplne jednoduché - ak otvoríte mokrú kapotu, tak Ťa voda primárne steká k oknu, ale nezanedbateľné množstvo taktiež aj po stranách. Keď je vytiahnutá kapota celkom hore, tak to kvapká presne na poistnú skriňu ;-)

Ešte to tu updatnem po nejakej dobe, či to ide,
Dik jupaza1 za odpoveď ;-)

Re: ASTRA nudzovy rezim

PoslaťNapísal: 21 Nov 2015, 20:28
od 1error
ako sa dá dostať k tým pinom aby som ich roztiahol? Lebo aj mne to začalo robiť na Astre 1.7 CDTI. Ďakujem za odpovede