Kontrolka dobíjania

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Strabo
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15 Jan 2013, 11:37
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Kontrolka dobíjania

Príspevok od používateľa Strabo »

Zdravím, pred nedávnom sa mi rozsvietila kontrolka dobíjania a po chvíli zhasla, nijak extra som sa tomu nevenoval, ale teraz v poslednej dobe sa rozsvecuje a zhasína až kým sa motor nezohreje potom to už nerobí, zatiaľ. Neviete mi niekto prosím Vás poradiť čo by s tým mohlo byť? ...Astra G 1.7 DTI 55kW
Používateľov profilový obrázok
otravaga
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 04 Dec 2011, 13:11
Auto: Vectra C
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: šaľa

Príspevok od používateľa otravaga »

skus voltmetrom zistit ci to dobija ked svieti ta kontrolka. zmeraj baterku pred startom a pri nastartovanom aute. v kludovom stave by mala mat cca 12,7V a pri dobijani cez 13V. ak to bude dobijat aj ked svieti kontrolka tak chyba moze byt aj inde ako v alternatore. tak sa mi zda ze ta kontrolka sa rozsvieti az po nejakom case. myslim tym to, ze sa nerozsvieti ihned ak to nedobija. skus to merat dlhsiu dobu, napatie bude kolisat ale pod 13V by nemalo ist. to len aby si sa ustil ze to dobija
dikard
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 9455
Dátum registrácie: 03 Aug 2010, 19:13
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Nové Zámky
Bydlisko: Okres Nove Zamky

Príspevok od používateľa dikard »

otravaga: trosku ta poopravim ;)
tak kludove napätie autobaterie je 12,3V a pri dobijani na volnobehu musi byt cez 14V max vsak 14,5V(tak su nastavene regulatory napätia) po zapnuti vsetkych moznych spotrebicov by nemalo napätia alternatora klesnut pod 13,8V
pokial kontrolka svieti len obcas tak je vo väcsine chyba v regulatory napätia(pravdaze treba to premerat)
no ak by si hladal tak tuto temu by si ani nemusel zakladat lebo o dobijani a alternatorch je tu uz kopec popisaneho, takisto aj o rozsvecovani kontrolky dobijania ;)
plus plus korea :D
Používateľov profilový obrázok
otravaga
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 04 Dec 2011, 13:11
Auto: Vectra C
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: šaľa

Príspevok od používateľa otravaga »

Vdaka, aspon budem vediet do buducna
dikard
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 9455
Dátum registrácie: 03 Aug 2010, 19:13
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Nové Zámky
Bydlisko: Okres Nove Zamky

Príspevok od používateľa dikard »

neni zac tu na fore je toho dost, len treba hladat ;)
plus plus korea :D
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - ELEKTRO"