Opel Astra-G 2.0 DTi r.v.1999 snimač otačok

Moderátori: bukelo, buci_vectra

lampicka
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 17 Jún 2012, 16:32
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Opel Astra-G 2.0 DTi r.v.1999 snimač otačok

Príspevok od používateľa lampicka »

Caute.Potrebujem radu. Diagnostika vypisuje chyby:P0725-poškodenie v obvode snimača otačok.P1335-nespravny signal pre RJ vstrekovacieho čerpadla. Pri naštartovani neide otačkomer , kolisaju otačky a svieti kontrolka motoru. Pri pridani plynu začne isť otačkomer a kontrolka ECM zhasne. Snimač otačok je vymeneny a problem pretrvava. Odhniva tam aj kabelaž alebo je to chyba v čerpadle.
alzafir
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 15 Sep 2010, 20:29
Auto: Zafira A
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa alzafir »

Vypadá to na ten snímač. Čerpadlo neřeš, auto startuje i jede. Zkontroluj kabely, zkontroluj čidlo osciloskopem. A pozor, ani nové nemusí být dobré, hlavně je třeba dodržet zásadu, dát tam takové co tam patří. Tzn jestli tam bylo čidlo např Bosch, patří tam Bosch, je hodně výrobců, ale s kompaktibilitou je někdy potíž.
Zafira 2,2DTi 2005, bez EGR ventilu
lampicka
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 17 Jún 2012, 16:32
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa lampicka »

Takže bola vyskočena mebrana pri EGR. ventile.Tie lopatky čo su vo vnutri sania sa pohibovali sami.A vyskakovali tieto chyby.
alzafir
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 15 Sep 2010, 20:29
Auto: Zafira A
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa alzafir »

Kolgo, tak tomu nevěř, to s tím nemá co dělat :wink:
S tím co popisuješ, to je ovladač klapek v sání, ale to , co jsi popisoval před tím, to byly zcela evidentně elektrické závady.
Jestli se to chytlo, dobrá, asi jsi pohnul nějakým konektorem.
Zafira 2,2DTi 2005, bez EGR ventilu
lampicka
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 17 Jún 2012, 16:32
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa lampicka »

No ono ked sa utrhne membrana na tom ovladači klapiek tak tiež vypisuje elektronicku chybu selenoidu. :lol: :lol: Inak ten kabel od snimača otačok som presvecoval až k RJ.motoru Ono je fakt že to može robiť aj čerpadlo tak preto som sa pital. Na tom aute sa už ovtedy prešlo niekolko 100 kilometrov a je bez zavad.Ked mu menili snimač otačok tak mu to vobec nepomohlo. Ale je tiež možne že som naozaj pohol nejakym kablikom.Pozeral som aj kable od čerpadla k RJ.motoru a tie som tiež všetky presvietil.Tak uvidim.
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - ELEKTRO"