manualna klimatizacia.

Moderátori: bukelo, buci_vectra

tomas13538
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 23 Nov 2011, 19:31
Auto: !! Zmeň si model auta !!

manualna klimatizacia.

Príspevok od používateľa tomas13538 »

caute chlapi napadla ma takáto vec. nakolko som dnes riešil doma klimu a chybou bol pokazeny termostat ktory som vybral a kable iba premostil napadlo ma proste čo keby som si vyrobil elektronicku regulaciu? proste modul ktory by som tam napojil a snimal mi teplotu v kabíne a proste nastavil by som siv tom module na kolko chcem vychladit a ked by vychladil vlastne by ten okruh v ktorom bo lten povodny termostat rozpojil a ak by sa teplota zvyšila ja enviem o cca dva tri stupne tak by znova zapol tento okruh a teda spustilo klimatizáciu. Len jedine čoho sa obavam čo na to kompresor klimatizácie a spojka? čo sa tyka toho zopnutia vypnutia ja neviem prsote či by s tym neboli nejake problemy. Ďakujem. a ešte zaujimalo by ma da sa rozlišovat proste chcel som si spravit nieco ako kontrolku zopnutia ventilatora ale ako odlišit či zapal lebo si to ziada klimatizacia alebo si to ziada teplota vody chladenia motora?
Opel Astra G 1.6 Elegance
red baron

Príspevok od používateľa red baron »

dalo by sa ... a to , v podstate , jednoduchým sklopom .....
tomas13538
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 23 Nov 2011, 19:31
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa tomas13538 »

red baron napísal:dalo by sa ... a to , v podstate , jednoduchým sklopom .....
neviem teraz na čo rpesne reaguješ či na to s tym ventilatorom čo ma zaujima alebo to ohladom klimy lebo ten modul na klimu sispravit dokazem ale skor toot neviem ako by som vedel rozlišit tie ventilatory. co styka tej prerabky klimy tam ma jedine zaujima to vypinanie a zpainanie nejak castejsie či by to nemalo zly vplyv na kompresor pripadne na spojku kompresora. ak reagujes na tie ventilatory tak ako priatelu porad.
Opel Astra G 1.6 Elegance
Používateľov profilový obrázok
palix
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 18 Feb 2008, 15:28
Auto: Astra G
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palix »

Presne to vie robiť palubný PC na českom fóre :)
https://www.astra-g.cz/palubni-pocitac- ... o-montaze/
prečítať aj diskusiu...
Opel Astra G, r.v. 2007
TomXXG
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 15 Sep 2010, 19:06
Auto: Astra G
Bydlisko: Nová Baňa
Bydlisko: Nová Baňa

Príspevok od používateľa TomXXG »

a preco si menil termostat?, mne klima nejde ked ju zapnem otacky nabehnu ale nezopne nic ani kompresor ani ventilator neviem co s tym
tomas13538
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 23 Nov 2011, 19:31
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa tomas13538 »

nemenil vyhodil som ho odtial kable spojil napevno a hotovo tak či tak tam bohvieaku funckiu neplnil takze nevidim v nom ziaden zmysel. vyhodil som ho preto lebo mi nešla klima otačky mierne zakolisali ale enboj ked ti pusti klima to ti zakolišu inak toto je v podstate nič. odporučam ti to skusiť takto napriamo bez toho termostatu. spojis tie dva kabliky a uvidis ze ti klima mozno naskoci. este dobre ze som to najprv vyskusal a neisiel najprv rovno niekam do servisu ze mi to nejde clovek yb si myslel ze malo chladiva alebo niečo ale v podstate to bolo iba tato malickost made in UK takze co sa cudujeme.
Opel Astra G 1.6 Elegance
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - ELEKTRO"