Xenony vs. policia

na poradenie aj posťažovanie... ;)

Moderátori: mysiaq, dulo, buci_vectra

iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Frenky Signum napísal:Podľa mňa to určite nezistia. :D
Veď vectry A mali bežne xenóny.


Vectra A nemala xenon, ani Omega A. Omega B a Vectra B za priplatok od urciteho rocnika


zistu sa to jednoducho - zadrzia sa doklady a obcan je poziadany, aby dolozil potvrdenie od vyrobocu, ze auto ma od vyroby xenony, alebo aby obcan zabezpecil potvrdenie o plneni nejakych noriem. ak taka skusobna nie je v SR, urcite je v zahranici

samozrejem na naklady obcana, ako je to bezne
Frenky Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 16 Sep 2008, 13:31
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Sabinov

Príspevok od používateľa Frenky Signum »

iurai napísal:
Frenky Signum napísal:Podľa mňa to určite nezistia. :D
Veď vectry A mali bežne xenóny.


Vectra A nemala xenon, ani Omega A. Omega B a Vectra B za priplatok od urciteho rocnika


zistu sa to jednoducho - zadrzia sa doklady a obcan je poziadany, aby dolozil potvrdenie od vyrobocu, ze auto ma od vyroby xenony, alebo aby obcan zabezpecil potvrdenie o plneni nejakych noriem. ak taka skusobna nie je v SR, urcite je v zahranici

samozrejem na naklady obcana, ako je to bezne

Iurai evidentne si nepochopil iróniu môjho príspevku.
OPEL SIGNUM 1.9 CDTi 110kW (2004)
OPEL CORSA B 1.0 12V 40kW (1997)
Používateľov profilový obrázok
Miro Kohut
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5178
Dátum registrácie: 28 Feb 2008, 21:47
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Trencianske Teplice

Príspevok od používateľa Miro Kohut »

ja mam xenony origos. teraz som menil vypinac na svetla a je tam koliecko na nastavenie sklonu na povodnom som nemal takze mam problem?
opel omega B x20xev
Používateľov profilový obrázok
Rin-Tin-Tin
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 01 Dec 2008, 15:23
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: ZM

Príspevok od používateľa Rin-Tin-Tin »

Miro Kohut napísal:ja mam xenony origos. teraz som menil vypinac na svetla a je tam koliecko na nastavenie sklonu na povodnom som nemal takze mam problem?


ked mas origos tak ich posles niekam a mas... by som sa nesral :D
Opel Omega B 2.5TD
Opel Omega A 2.0i Diamant - ex
Frenky Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 16 Sep 2008, 13:31
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Sabinov

Príspevok od používateľa Frenky Signum »

Miro Kohut napísal:ja mam xenony origos. teraz som menil vypinac na svetla a je tam koliecko na nastavenie sklonu na povodnom som nemal takze mam problem?

Ťažko povedať. Ak v reále dokážeš, že je tam automatické nastavovanie sklonu, tak hádam uveria.
OPEL SIGNUM 1.9 CDTi 110kW (2004)
OPEL CORSA B 1.0 12V 40kW (1997)
taky69
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 598
Dátum registrácie: 28 Mar 2007, 20:27
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa taky69 »

Frenky Signum napísal:
Miro Kohut napísal:ja mam xenony origos. teraz som menil vypinac na svetla a je tam koliecko na nastavenie sklonu na povodnom som nemal takze mam problem?

Ťažko povedať. Ak v reále dokážeš, že je tam automatické nastavovanie sklonu, tak hádam uveria.


dajte si to zapísať do TP acez dákeho známeho a máte vystarané...potom vám každý policajt môže tak vrátiť späť doklady a zaležať štastnú cestu :lol:
dakedy Opel Astra F x14nz - c20nz
teraz VW Passat 1,9 PD a Opel Antara 2,0 4x4 - z20s
Používateľov profilový obrázok
Rin-Tin-Tin
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 01 Dec 2008, 15:23
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: ZM

Príspevok od používateľa Rin-Tin-Tin »

taky69 napísal:
dajte si to zapísať do TP acez dákeho známeho a máte vystarané...potom vám každý policajt môže tak vrátiť späť doklady a zaležať štastnú cestu :lol:


clovece on ich tam ma od vyrobi len ma v interieri zmeneny zapinaci gombik jemu nic nemôzu preboha :D... hmm jedine ze by tu pokutu zaplatil vyrobca auta :D
Opel Omega B 2.5TD
Opel Omega A 2.0i Diamant - ex
Používateľov profilový obrázok
Miro Kohut
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5178
Dátum registrácie: 28 Feb 2008, 21:47
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Trencianske Teplice

Príspevok od používateľa Miro Kohut »

tiez si myslim
opel omega B x20xev
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

a co ti s fabrickymi xenonmi, co maju kadejake divne 6000K a 8000K vybojky. samozrejme nehomologizovane.
uz kontroluju aj vybojky ?
Používateľov profilový obrázok
Spohrelt
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1158
Dátum registrácie: 28 Sep 2008, 19:58
Auto: Vectra C
Bydlisko: Trnava
Bydlisko: Sered

Príspevok od používateľa Spohrelt »

Mna by zaujimala jedna vec- udajne sa da kupit xenonova sada aj s automatickym naklananim svetiel, vyraba to myslim HELLA, a ostrekovace sa daju domontovat z hociakeho ineho auta, bude to potom vsetko OK ????
Opel Vectra GTS, 1.9 CDTi, Z 19 DT, / 2005 /
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Spohrelt napísal:Mna by zaujimala jedna vec- udajne sa da kupit xenonova sada aj s automatickym naklananim svetiel, vyraba to myslim HELLA, a ostrekovace sa daju domontovat z hociakeho ineho auta, bude to potom vsetko OK ????


o tom automate som uz cital. cena aspon 200.
len ktovie, ako je to so svetlami
Používateľov profilový obrázok
Spohrelt
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1158
Dátum registrácie: 28 Sep 2008, 19:58
Auto: Vectra C
Bydlisko: Trnava
Bydlisko: Sered

Príspevok od používateľa Spohrelt »

Ako si to myslel, so svetlami ???
Opel Vectra GTS, 1.9 CDTi, Z 19 DT, / 2005 /
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Spohrelt napísal:Ako si to myslel, so svetlami ???


ze kam sa namontuju tie xenonove svetla s krokovymi motormi
Používateľov profilový obrázok
marek1512
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1250
Dátum registrácie: 11 Apr 2008, 23:24
Auto: Vectra B
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko: UK

Príspevok od používateľa marek1512 »

iurai napísal:a co ti s fabrickymi xenonmi, co maju kadejake divne 6000K a 8000K vybojky. samozrejme nehomologizovane.
uz kontroluju aj vybojky ?


Inak toto je správny dotaz... Tiež by ma zaujímalo, ako by príslušný orgán postupoval pri takejto situácii - kľudne to môže byť zaradené do priestupkov...
Osobne fandím riešeniu - keď namontovať, tak ako z výroby :D . To znemená, že ak si dám originál VeBe Xenonové svetlá, dorobím čidlo na náprave a ostrekovače, tak by to malo byť OK. O tom že by to malo byt v TP neviem, ešte som to nevidel.
Vauxhall Vectra C SRI 1.8 VVT 2008
Porsche 944 2.5 1988
VAUXHALL VECTRA B 1.8 16v 1999
Ford Focus 2.0 16v ZETEC 1998
ex - OPEL VECTRA B 1.6 16v 1998
ex - Škoda Favorit 1.3 1992
taky69
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 598
Dátum registrácie: 28 Mar 2007, 20:27
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa taky69 »

všetky zmeny na vozidle čo sa týka úprav by mali byť zapísané v osvedčení v kolónke úradné záznamy na vnútornej strane osvedčenia v pravom dolnom rohu. videl som tak zapísané už všetko od alternatívnych rozmeroch kolies, xenónov, strešného okna, spojlerov, krídel atď.
dakedy Opel Astra F x14nz - c20nz
teraz VW Passat 1,9 PD a Opel Antara 2,0 4x4 - z20s
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

Ja mam teraz tiez dilemu... Na coupecku mam domontovane xenony 6000K , povodne som ich chcel ihned po kupe vyhodit vonku a vratit tam originalne ziarovky..No v noci to svieti super neda sa to porovnat, svetla su tam sosovkove cize to neoslepuje protiiducih vodicov... Tak teraz neviem co s tym... Kvoli problemom s policajtmi by bolo asi lepsie ich dat vonku no je mi to luto vyhodit... Bolo by asi lepsie to posudzovat individualne toto domontovanie...
Používateľov profilový obrázok
Rin-Tin-Tin
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 01 Dec 2008, 15:23
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: ZM

Príspevok od používateľa Rin-Tin-Tin »

viete otom ze sa to da dopisat do technicaku a mate po probleme? :) treba najs policajta co to za nejake peniaze tam dopise a je to... bez penazi do vrecka neviem ako sa to da vybavyt... ties tuzim po xenonoch nacital som sa toho o tom az az... toto je jedine riesenie bude cele svetla schvalene na xenony a dopisat do technicaku alebo dorabane do obycajnych svetiel ale treba zapisat a je pokoj
Opel Omega B 2.5TD
Opel Omega A 2.0i Diamant - ex
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

azmodan napísal:Ja mam teraz tiez dilemu... Na coupecku mam domontovane xenony 6000K , povodne som ich chcel ihned po kupe vyhodit vonku a vratit tam originalne ziarovky..No v noci to svieti super neda sa to porovnat, svetla su tam sosovkove cize to neoslepuje protiiducih vodicov... Tak teraz neviem co s tym... Kvoli problemom s policajtmi by bolo asi lepsie ich dat vonku no je mi to luto vyhodit... Bolo by asi lepsie to posudzovat individualne toto domontovanie...


nie je pravda, ze sosovkove neoslepuju a paraboly oslepuju.

a v com konkretne by si chcel spresnit/zindividualnit to posudenie domontovania ?
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

No konkretne v tom ,ze sa mi zda ze xenony v tychto sosovkovych svetlach svietia okej a je skoda ich tam nemontovat Yellow_Colorz_PDT_06
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

azmodan napísal:No konkretne v tom ,ze sa mi zda ze xenony v tychto sosovkovych svetlach svietia okej a je skoda ich tam nemontovat Yellow_Colorz_PDT_06


tvoje zdanie (nie zistenie) je ovsem v prikrom rozpore s nazorom prislusnej normalizacnej komisie EHS/ES ;-)
Napísať odpoveď

Návrat na "POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI...."