autofólie

na poradenie aj posťažovanie... ;)

Moderátori: mysiaq, dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
zero_cool
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 24 Máj 2007, 08:43
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa zero_cool »

macil napísal:A ešte jedna otázočka. Zdrbali už niekoho za fóliu na zadnom okne? Nie že by tam nesmela byť, môže, ale nesmie tam byť tá najtmavšia s priepustnosťou 5%.


ja tam mam o nieco svetlejsiu... takze pohoda... :) ale chalani maju aj na zadnom tu najtmavsiu, ale nikomu nic... pokial ma k tomu osvedcenie, tak nehovorili ani pol slova... podla mna je to diskutabilne...mozes tvrdit, ze je o nieco svetlejsia...nemusi to rozoznat volnym okom...pokial to nie je nejaky expert.. :) mas osvedcenie tak co..nech idu za tym, co to lepi, ked tam dal znamku... Yellow_Colorz_PDT_17
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

No veď práve. Oficiálne tam najtmavšia byť nesmie, ale kopec známych ich tam má a zatiaľ problém nemali. Zatiaľ, ale človek nikdy nevie, komu kedy rupne v bedni a budú všetci hromadne strhávať.
Ja sa musím do pondelka rozhodnúť, akú si dám. Zatiaľ to vyzerá tak, že všade pôjde 20%-ná.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
zero_cool
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 24 Máj 2007, 08:43
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa zero_cool »

macil napísal:No veď práve. Oficiálne tam najtmavšia byť nesmie, ale kopec známych ich tam má a zatiaľ problém nemali. Zatiaľ, ale človek nikdy nevie, komu kedy rupne v bedni a budú všetci hromadne strhávať.
Ja sa musím do pondelka rozhodnúť, akú si dám. Zatiaľ to vyzerá tak, že všade pôjde 20%-ná.


tak rozhoduj.. :) 20%-ná je v pohode... mas na to este 2,5dna :roll:
Sršeň

Príspevok od používateľa Sršeň »

Myslím si že chlpatých najviac dráždia fólie na predných sklách. Či máš na zadnom skle tmavšiu foliu alebo nie, to im je myslím fuk ak máš certifikát. Ja osobne budem dávať fólie iba na zadné dvere a kufor. Všetke astry G majú tónované sklá od výroby, takže nevyzerá to zasa až tak zle.
mirrco
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 430
Dátum registrácie: 12 Jún 2007, 11:52
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mirrco »

Ja by som si chcel dat foliu na predne skolo ale nemusi byt tmava len aby neprepustala tolko tepla na palubnu dosku a aby zachytavala UV ziarenie pripadne v noci to zvacsi viditelnost pri oslneni...
Teda taka je a dala by sa spravit aby bola legalna?Men ani nejde o vyzualnu stranku mozem mat aj priesvitne folie ale aby v aute nebolo tolko tepla a aby zachytavali skodlive UV lebo statistiky potvrdili ze vodici co casto jazdia a pali im slnko na paprce maju rakovinu koze na rukach alebo rozne pigmentove skrvny...
Je nejake legalne riesenie a take ze platne vsade aj v celej EU?
Používateľov profilový obrázok
Manta
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: 05 Feb 2007, 13:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Ba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Manta »

mirrco napísal:Ja by som si chcel dat foliu na predne skolo ale nemusi byt tmava len aby neprepustala tolko tepla na palubnu dosku a aby zachytavala UV ziarenie pripadne v noci to zvacsi viditelnost pri oslneni...
Teda taka je a dala by sa spravit aby bola legalna?Men ani nejde o vyzualnu stranku mozem mat aj priesvitne folie ale aby v aute nebolo tolko tepla a aby zachytavali skodlive UV lebo statistiky potvrdili ze vodici co casto jazdia a pali im slnko na paprce maju rakovinu koze na rukach alebo rozne pigmentove skrvny...
Je nejake legalne riesenie a take ze platne vsade aj v celej EU?


na celne a predne bocne skla sa nesmu davat ziadne folie..bohuzial toto ti neprejde nikde..jedine vymena okna za tonovane...
Opel Frontera B 2.2 DTI automat r.v. 2001
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
http://www.opelmanta.sk
taky69
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 598
Dátum registrácie: 28 Mar 2007, 20:27
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa taky69 »

macil napísal:A ešte jedna otázočka. Zdrbali už niekoho za fóliu na zadnom okne? Nie že by tam nesmela byť, môže, ale nesmie tam byť tá najtmavšia s priepustnosťou 5%.


počuj macilko nikto nepozerá na percentuálnu priepustnosť svetla. Hlavné je že máš od toho papier a je na oknách aj výr.č. toť vše... aj keby ti neprepúšťali vobec svetlo a mal by si papier tak je to OK bo polícia nemá ako skontrolovať priepustnosť fólií 8)
dakedy Opel Astra F x14nz - c20nz
teraz VW Passat 1,9 PD a Opel Antara 2,0 4x4 - z20s
Používateľov profilový obrázok
Kimi
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 2377
Dátum registrácie: 09 Jan 2006, 12:03
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Diviacka Nová Ves

Príspevok od používateľa Kimi »

taky69 napísal:
macil napísal:A ešte jedna otázočka. Zdrbali už niekoho za fóliu na zadnom okne? Nie že by tam nesmela byť, môže, ale nesmie tam byť tá najtmavšia s priepustnosťou 5%.


počuj macilko nikto nepozerá na percentuálnu priepustnosť svetla. Hlavné je že máš od toho papier a je na oknách aj výr.č. toť vše... aj keby ti neprepúšťali vobec svetlo a mal by si papier tak je to OK bo polícia nemá ako skontrolovať priepustnosť fólií 8)


... tak toto je dobrá správa asi pre všetkých :wink: ďakujeme :thanks:
Používateľov profilový obrázok
chausj
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1471
Dátum registrácie: 09 Dec 2006, 12:09
Auto: Vectra C
Bydlisko: Trnava
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa chausj »

mirrco napísal:Ja by som si chcel dat foliu na predne skolo ale nemusi byt tmava len aby neprepustala tolko tepla na palubnu dosku a aby zachytavala UV ziarenie pripadne v noci to zvacsi viditelnost pri oslneni...
Teda taka je a dala by sa spravit aby bola legalna?Men ani nejde o vyzualnu stranku mozem mat aj priesvitne folie ale aby v aute nebolo tolko tepla a aby zachytavali skodlive UV lebo statistiky potvrdili ze vodici co casto jazdia a pali im slnko na paprce maju rakovinu koze na rukach alebo rozne pigmentove skrvny...
Je nejake legalne riesenie a take ze platne vsade aj v celej EU?


neviem ci je to ono, ale si myslim ze solarne sklo by ti pomohlo
Opel Vectra C GTS Z19DTH AT 2007
Opel Omega B Y22DTH 2001 - godfather
Opel Corsa C Z10XE 2001 - segra
Opel Omega A C20NE 1991 - RIP
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Skúšali ste sa niekedy opaľovať za oknom? Ono to akosi veľmi neide. Kremenné sklo je totiž pre UV lúče do značnej miery nepriepustné.
Pokiaľ ide o prehrievanie interiéru, niektoré automobilky majú v ponuke špeciálne sklá, ktoré to obmedzujú. Týka sa to však prevažne drahších modelo a Ascona medzi nimi asi nebude. :? Jedine, že sa na možnosť nalepenia nejakej antitepelnej opýtaš vo firme, kde sa fóliami zaoberajú.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
chausj
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1471
Dátum registrácie: 09 Dec 2006, 12:09
Auto: Vectra C
Bydlisko: Trnava
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa chausj »

macil napísal:Skúšali ste sa niekedy opaľovať za oknom? Ono to akosi veľmi neide. Kremenné sklo je totiž pre UV lúče do značnej miery nepriepustné.
Pokiaľ ide o prehrievanie interiéru, niektoré automobilky majú v ponuke špeciálne sklá, ktoré to obmedzujú. Týka sa to však prevažne drahších modelo a Ascona medzi nimi asi nebude. :? Jedine, že sa na možnosť nalepenia nejakej antitepelnej opýtaš vo firme, kde sa fóliami zaoberajú.


no neviem, ci to prave neni to solarne sklo. Ono je tak troska do fialova, teda aspon ja to tak mam. A na nete som videl, ze su aj solarne folie

snad to je tak
Opel Vectra C GTS Z19DTH AT 2007
Opel Omega B Y22DTH 2001 - godfather
Opel Corsa C Z10XE 2001 - segra
Opel Omega A C20NE 1991 - RIP
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Sú, len neviem, či sú úplne číre. Ak áno tak by problém mať nemusel, pretože nik nezistí, ža tam nejakú má. 8) Najlepšie je opýtať sa priamo v tých firmách.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
chausj
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1471
Dátum registrácie: 09 Dec 2006, 12:09
Auto: Vectra C
Bydlisko: Trnava
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa chausj »

no sak to uz treba aby dotycny cinkol do firmy a opytal sa :D
Opel Vectra C GTS Z19DTH AT 2007
Opel Omega B Y22DTH 2001 - godfather
Opel Corsa C Z10XE 2001 - segra
Opel Omega A C20NE 1991 - RIP
estix

Príspevok od používateľa estix »

no ja s tym nemam problem, pretoze oplik je v rekonstrukcii a teraz jazdim sice na F-Orion (vaša čokoladova hviezda :) ), ale skusil by som napr.:
http://arli.sk/autosklo/index.html
kde je aj cenik čelnych autoskiel a aj na konkretnych Oplov od čirich, cez tonovane az po solarne aj so senzorom.
Dvihnem telefon a opytam sa, neee.
cafte,
estix
Radeno

autofólie

Príspevok od používateľa Radeno »

Ahojte,
ak niekto potrebuje osvedcenie na folie, tak vam viem dat. :idea: Cize ak nemate osv. alebo ste stratili a mate folie na aute. :P
Radeno
Bratislava
Palec

Re: autofólie

Príspevok od používateľa Palec »

Radeno napísal:Ahojte,
ak niekto potrebuje osvedcenie na folie, tak vam viem dat. :idea: Cize ak nemate osv. alebo ste stratili a mate folie na aute. :P
Radeno
Bratislava


Zdravim,
nemam sice Opel , ale mam folie na zadnych dverach aj s kodom, dovezene z Nemecka, a samozreme nemam k tomu osvedcenie, ak by sme sa vedeli nejako dohodnut velmi by mi to pomohlo.
Radeno

Re: autofólie

Príspevok od používateľa Radeno »

Vyhovuje ti stretnutie pocas prac. doby alebo po pracovnej?
Bratislava
Používateľov profilový obrázok
franticek6
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2206
Dátum registrácie: 09 Máj 2007, 18:23
Auto: Zafira A
Bydlisko: Ružomberok
Bydlisko alt: Liptovské Sliače
Bydlisko: Liptovske Sliace (SK) ,Hausmening (A)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa franticek6 »

Servus Radeno , ja by som bol druhy kandidat na osvedcenie , mam tiez auto dovezene s nemecka , mozeme sa dako dohodnut ?
Opel Zafira y20dth
MB E 320 CDI W 211
MB S 320 CDI W 221 AMG
Opel Sintra x22dth - ex
Skoda 105 L -ex
http://www.nakupujsk.sk
nie som na fejsbúku
Radeno

Príspevok od používateľa Radeno »

OK pre teba plati to iste co hore co sa tyka stretnutia.
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Ďalších záujemcov prosím riešiť po súkromnej linke.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Napísať odpoveď

Návrat na "POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI...."