Slovenština pro rádia CD400

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

PepaS
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 05 Feb 2010, 08:39
Auto: Astra G
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko: Lysá nad Labem, ČR
Kontaktovať používateľa:

Slovenština pro rádia CD400

Príspevok od používateľa PepaS »

Když v roce 2009 OPEL přišel se zbrusu novým modelem Insignia, udělal vůči slovenským zákazníkům v té době nevídaně vstřícné gesto – od výroby nabídnul slovenštinu pro modely s navigacemi. Toto gesto se velmi rychle dostalo do širokého podvědomí budoucích zákazníků a vznikl dojem, že všechny nové modely OPEL již umí slovensky. Bohužel ale toto neplatilo pro modely bez navigací, tedy pro vozy vybavené rádii BOSCH řady CD300 a CD400. Vozy OPEL Astra-J, Insignia, Meriva-B a Zafira-C, vyráběné do roku 2013, byly vybavovány rádii BOSCH CD300 a CD400 nepodporujícími volbu českého a slovenského jazyka. Logicky tedy přišla na pořad dne otázka, zda-li by s tímto šlo něco dělat. Původně jsem tuto otázku chtěl nechat bez povšimnutí, ale stoupající zájem o češtinu a slovenštinu pro tyto vozy mne donutil, abych svůj názor změnil. A tak tedy byl zahájen další projekt (více o mých vývojových aktivitách pro OPEL na http://www.pepas.cz).

Nejprve bylo nutné zajistit základní komponenty (pro zvětšení na obrázek klikněte). Signum s nimi ve své Meriva-B neuspěl, tak jsem dostal šanci já, za což mu dodatečně děkuji... :thumbup:

Obrázok

Po mnoha hodinách práce se konečně podařilo sestavu v počáteční konfiguraci oživit...

Obrázok

Největší problém byl se „spárováním“ komponentů, protože původně nebyly osazené v jednom autě. V současných modelech OPEL zásadně změnil filosofii ochrany proti krádeži a vše se dělá proti předcházející generaci jinak - přes on-line systém GM/OPEL Tis2Web.

Když už vše chodilo, byla na pořadu dne zásadní otázka, zda-li se CD400 dokáže naučit česky a slovensky. :idea:

Obrázok

Zdá se, že ano... samozřejmě to ale není jen otázka rádia, ale také dalších komponentů - přístrojové desky, portálu mobilního telefonu, modulu elektronicky řízené klimatizace a multimediálního rozhraní. Takže zase zpět ke kabelům a modulům - laboratorní sestava se musila rozšířit o další nezbytné komponenty...

Obrázok

Celá testovací sestava nyní obsahuje moduly EHU, GID, UHP, ECC, IPC, PDIM, BCM, CIM, páčky sloupku řízení, zapalování a tlačítka na volantu (volant se mi tam už nevešel).

Po několika měsících usilovné práce se dílo podařilo....

Obrázok

V rámci vývoje byla tedy nakonec vyřešena česká a slovenská lokalizace jazykového prostředí zábavního a informačního systému EHU (Entertainment Head Unit), grafického displeje GID (Graphic Info Display), portálu mobilního telefonu UHP (Universal Handsfree Phone), modulu elektronicky řízené klimatizace ECC (Electronic Climate Control), grafického displeje přístrojové desky IPC (Instrument Panel Cluster) a v neposlední řadě i multimediálního rozhraní PDIM (Personal Device Interface Module). :)
http://www.pepas.cz/ - slovenština pro CD70/DVD90 Navi, Touch and Connect a CD400 a jednotky MKJ a VCU pro OPEL
Používateľov profilový obrázok
SikoEricsson
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22 Feb 2015, 12:34
Auto: Astra H
Bydlisko: Lučenec

Re: Slovenština pro rádia CD400

Príspevok od používateľa SikoEricsson »

Ja mám od teba MKJ na Astra H 1.7CDTI.. Funguje skvele! Ďakujem Pepas-i... Best Job..
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Re: Slovenština pro rádia CD400

Príspevok od používateľa Signum »

Pepík je jednoznačne macher :thumbup:
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Používateľov profilový obrázok
troodon
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 15 Nov 2008, 23:17
Auto: Astra G
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: Slovenština pro rádia CD400

Príspevok od používateľa troodon »

az sa mi verit nechce ze v dnesnom case existuju sprosty ludia bez znalosti aspon zakladov jedneho svetového jazyka ale aspon mas postarane o pracu tym padom :)

pekneho walle-ho si vyskladal :)
vidim za tym kusisko práce, stúdia, analyzovania protokolov, same fajnovsoti, klobuk dole pepas :thumbup:
Astra G - sportive, X20DTL, 1999, 3dv, spotreba 3,5-5 l/100km leto , 4,5-6 l/100km zima
Používateľov profilový obrázok
alcom1234
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 2547
Dátum registrácie: 18 Nov 2010, 07:52
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko alt: Slovenský Grob
Bydlisko: Košice / Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenština pro rádia CD400

Príspevok od používateľa alcom1234 »

Nemusí to byť len neznalosťou jazyka. Ja napríklad mám rád aj Windows v slovenčine, pritom s angličtinou ani nemčinou nemám problém, takisto jazyk telefónu. V aute by som tiež radšej videl slovenčinu.
Opel Astra K '20 F12SHL - ex
Opel Vectra C '06 Z19DTH
Opel Vectra B '96 X18XE - ex
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenština pro rádia CD400

Príspevok od používateľa macil »

Ľudská sprostosť má mnoho foriem. Keď niekto neovláda cudzí jazyk, ešte nemusí byť sprostý. Poniektorí poriadne neovládajú ani ten svoj. :smoker:
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
Eisy
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5608
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 18:57
Auto: Insignia
Bydlisko alt: Zohor okr. MA

Re: Slovenština pro rádia CD400

Príspevok od používateľa Eisy »

Pekne ste to zhrnuli obaja, nem viac co dodat ... :)
Napísať odpoveď

Návrat na "AUDIO/VIDEO/NAVIGÁCIA - VŠEOBECNE"