Hudobný USB port - kupovať kvôli tomu nav. panel?

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

hal_sk
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 09 Feb 2009, 08:30
Auto: Zafira B
Bydlisko: Skalica

Hudobný USB port - kupovať kvôli tomu nav. panel?

Príspevok od používateľa hal_sk »

Zdravím,
V mojej Zafire B mám originál CD prehrávač s podporou CD mp3.
Rozmýšľam ako prehrať hudbu mp3 z USB kľúča, ale zároveň nestratiť možnosť ovládať prehrávanie hudby cez volant/rádio. Pátral som a zistil som:

Riešenie A za niekoľko desiatok EUR: Systém Xcarlink (http://www.xcarlink.co.uk/product.php?p ... =41&page=1). Ide o krabičku, ktorá sa napojí na autorádio (zo zadu) a do krabičky môžem potom zastrčiť pamäť (USB/SD) s hudbou. Autorádio sa potom tvári, že číta CD s hudbou, pritom sa jedná o hudobné mp3 súbory v krabičke.

Riešenie B za niekoľko stovák EUR: Inštalácia iného autorádiového panela, ktorý už obsahuje zabudovaný vstup pre pamäťové médiá. Zvyčajne sa jedná o multimediálny panel, ktorý podporuje viac než len prehrávanie mp3 z externej pamäte (navigácia, DVD, Bluetooth...).
Zatiaľ som našiel 3 takéto autorádiá, ktoré by mali pasovať (nielen) do Zafira B:
1) BOSCH Touch & Connect (originál, https://www.opel-accessories.com/de-AT/ ... e/ATRBA008)
2) Zenec ZE-NC5011D (http://www.zenec.com/en/products/ego/opel/ze-nc5011d/)
3) Potom nejaký Androidový (ani som nenašiel stránku výrobcu, ale dá sa to vygoogliť)

Potvrdzujete tieto moje zistenia, alebo ich viete o niečo doplniť, prípadne opraviť? Máte niekto skúsenosti s nejakým zariadením, ktoré som vyššie spomenul? Budem vďačný za hociaké info na túto tému.
Opel Zafira B, 1.8 benzín, 103kW, RV 2013, dorobené LPG Prins.
hal_sk
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 09 Feb 2009, 08:30
Auto: Zafira B
Bydlisko: Skalica

Re: Hudobný USB port - kupovať kvôli tomu nav. panel?

Príspevok od používateľa hal_sk »

Tak som si kúpil xCarLink. Účel to plní, ale mal som problém to zapojiť a navyše to nefunguje na 100% tak ako by malo.

Problém s montážou: Napojiť káble z xCarLink do autorádia zo zadu. Je tam málo miesta. Ja som potreboval 4 ruky, drôt, kus dreva a asi 1 hodinu. :ojoooj:

Problém s funkcionalitou: Niekedy sa xCarLink nechce spustiť. Čiže v tom prípade musím krabičku odpojiť o káblov a znova napojiť, čo uznáte je extrémne nepraktické, obzvlášť keď mám krabičku "zamurovanú" v tunely. Helpdesk predajcu mi napísal, že ide asi o problém s "CAN BUS" kompatibilitou. Neviem o čo ide, ale má to asi niečo spoločné s zapínaním/vypínaním zariadení v aute, ktoré ovláda elektronika auta, nezávisle na tom, či mám kľúčik v zapaľovaní, alebo nie. Čiže som musel podľa návrhu a návodu predajcu prirobiť ON/OFF prepínač.
Ďalej sa mi občas vypína toto zariadenie počas prehrávania, niekedy len na sekundu a ide znova samé, niekedy to treba reštartovať spomínaným ON/OFF prepínačom. Toto sa deje raz za niekoľko hodín, dokážem s tým žiť.
Ďalšia vec je, že keď posúvam/pretáčam skladby dopredu/dozadu na paneli autorádia, tak to funguje prevrátene. Na volante posúvanie skladieb/pretáčanie funguje korektne. Normálne by som to najradšej vrátil, ale už som do toho investoval veľa energie a nechcelo sa mi to posielať do Anglicka a zasa čakať. Na Slovensku som predajcu nenašiel a v ČR neponúkajú verziu pre Opel.
A ešte ma napadla ďalšia vec, ja som si pôvodne objednal klasickú variantu (čierna krabička), ale oni mi poslali variantu pre iPod/iPhone (biela krabička), čo je drahšia varianta, ale mal som to za cenu klasickej, tak som to neriešil. Išlo mi hlavne o prehrávanie USB médií, čo spĺňajú obidve varianty. Finta je v tom, že táto varianta pre iPod/iPhone je novinka, takže podľa mňa má ešte muchy a preto tieto problémy. Ak budete kupovať, snažte sa vyhnúť tejto bielej variante.

Môj záver: Vôbec som nečakal toľko problémov, ale čo mi ostávalo. Ako inak si v aute prehrám podcast, alebo hudbu bez toho, aby som to musel pred každou jazdou do zahraničia napaľovať na CD ako v dobe kamennej. Išiel by som do toho znova.
Opel Zafira B, 1.8 benzín, 103kW, RV 2013, dorobené LPG Prins.
Používateľov profilový obrázok
mat
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 15:15
Auto: Signum
Bydlisko: kosice

Re: Hudobný USB port - kupovať kvôli tomu nav. panel?

Príspevok od používateľa mat »

Nazdar!
Mal si nejaky konektor na original CD menici?
Opel signum 3,2 V6 155kW
Z32SE
Používateľov profilový obrázok
besnar
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 09 Apr 2011, 19:56
Auto: Astra H
Bydlisko: Púchov
Bydlisko alt: Beluša

Re: Hudobný USB port - kupovať kvôli tomu nav. panel?

Príspevok od používateľa besnar »

hal_sk napísal:Tak som si kúpil xCarLink. Účel to plní, ale mal som problém to zapojiť a navyše to nefunguje na 100% tak ako by malo.

Problém s montážou: Napojiť káble z xCarLink do autorádia zo zadu. Je tam málo miesta. Ja som potreboval 4 ruky, drôt, kus dreva a asi 1 hodinu. :ojoooj:

Problém s funkcionalitou: Niekedy sa xCarLink nechce spustiť. Čiže v tom prípade musím krabičku odpojiť o káblov a znova napojiť, čo uznáte je extrémne nepraktické, obzvlášť keď mám krabičku "zamurovanú" v tunely. Helpdesk predajcu mi napísal, že ide asi o problém s "CAN BUS" kompatibilitou. Neviem o čo ide, ale má to asi niečo spoločné s zapínaním/vypínaním zariadení v aute, ktoré ovláda elektronika auta, nezávisle na tom, či mám kľúčik v zapaľovaní, alebo nie. Čiže som musel podľa návrhu a návodu predajcu prirobiť ON/OFF prepínač.
Ďalej sa mi občas vypína toto zariadenie počas prehrávania, niekedy len na sekundu a ide znova samé, niekedy to treba reštartovať spomínaným ON/OFF prepínačom. Toto sa deje raz za niekoľko hodín, dokážem s tým žiť.
Ďalšia vec je, že keď posúvam/pretáčam skladby dopredu/dozadu na paneli autorádia, tak to funguje prevrátene. Na volante posúvanie skladieb/pretáčanie funguje korektne. Normálne by som to najradšej vrátil, ale už som do toho investoval veľa energie a nechcelo sa mi to posielať do Anglicka a zasa čakať. Na Slovensku som predajcu nenašiel a v ČR neponúkajú verziu pre Opel.
A ešte ma napadla ďalšia vec, ja som si pôvodne objednal klasickú variantu (čierna krabička), ale oni mi poslali variantu pre iPod/iPhone (biela krabička), čo je drahšia varianta, ale mal som to za cenu klasickej, tak som to neriešil. Išlo mi hlavne o prehrávanie USB médií, čo spĺňajú obidve varianty. Finta je v tom, že táto varianta pre iPod/iPhone je novinka, takže podľa mňa má ešte muchy a preto tieto problémy. Ak budete kupovať, snažte sa vyhnúť tejto bielej variante.

Môj záver: Vôbec som nečakal toľko problémov, ale čo mi ostávalo. Ako inak si v aute prehrám podcast, alebo hudbu bez toho, aby som to musel pred každou jazdou do zahraničia napaľovať na CD ako v dobe kamennej. Išiel by som do toho znova.

Ahoj
ja som si kupil z čiech taky isty AUTO-LINK digitalní prehravač usb/sd/aux adapter pre opel , ako si urobil ten vypinač on off. Lebo aj mne to po prepinaní radia musím odpojit konektor aby mi znova načítalo usb port .
Používateľov profilový obrázok
DIAMONDS
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 07:05
Auto: Zafira A
Bydlisko: Nitra
Bydlisko alt: báb

Re: Hudobný USB port - kupovať kvôli tomu nav. panel?

Príspevok od používateľa DIAMONDS »

Ja mam nieco podobne je to vlastbe cd menic ktory namiesto cd pouziva usb a sd karty setko ma stalo 35eur chalan my zariadenie ochotne nainštaloval jediny problem ktory som spozoroval je ze nenačita ext hdd asi potrebuje vyssie napatie neviem je to polska krabicka pozrem ako sa to vola
OPEL Zafira 2.0dti 07/2002 vin:W0L0TGF7522206120 op-com diagnostic
Používateľov profilový obrázok
besnar
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 09 Apr 2011, 19:56
Auto: Astra H
Bydlisko: Púchov
Bydlisko alt: Beluša

Re: Hudobný USB port - kupovať kvôli tomu nav. panel?

Príspevok od používateľa besnar »

Šlape ti to stale aj ,ked prepinaš stanice a potom zapneš aux hned ti scanuje usb alebo sd kartu. Mne to ide len ked rozpojim konektor a vtedy začne znova načitavať. potreboval by som vedieť ktory drat mam rozpojiť aby mi to sa resetovalo .Zapojení vodiču je: čierny - zem kovova čast autoradia, žlty- stale napájený,červený - zapalovaní(ACC).
Napísať odpoveď

Návrat na "AUDIO/VIDEO/NAVIGÁCIA - VŠEOBECNE"