LCD do opierky / stropne LCD Vectra C 2007

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

Pokino
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 13:28
Auto: !! Zmeň si model auta !!

LCD do opierky / stropne LCD Vectra C 2007

Príspevok od používateľa Pokino »

Zdravim,
potreboval by som troska poradit ohladne montovania LCD do auta.
Mam velku dilemu a neviem sa rozhodnut co by bolo pre auto lepsie / krajsie / praktickejsie.
Zacnem s LCD do opierok hlavy.
Na trhu sa predavaju rozdne druhy opierok ktore su uz s LCD vybavene, staci zasadit, zapojit a ide to, lenze tu nastava problem (aspon pre mna) ze netrafim nikdy odtien sedacky tak aby tie opierky vyzerali normalne. Tak som sa rozhodol ze by som nechal spravit LCD do origo opierok.
Prvy problem ale nastava s velkostou opierky. nieje dostatocne velka aby som tam napasoval 7" LCD s ramom ktory drzi samotne LCD. aby sme boli v obraze, maximalne by som tam napasoval asi 17,5cm x 11,5cm....
mensie LCD su velmi tazko k zohnaniu, nase obchody predavaju cinske smejdy za cca 80-100eur kus, kde tie iste kupite na ebay.com za cca 20 eur. problem je ze tieto displaye su jednak nekvalitne a este jednoduche spracovanim s roznymi tlacitkami ktore tam nemaju co robit. jedine co som nasiel je napriklad toto (ale aj tam cakam na vyjadrenie predavajuceho)

http://www.ebay.com/itm/Veba-AV60M-Twin-Headrest-Screen-6-TFT-LCD-Monitor-/330603582454?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item4cf98253f6

http://www.ebay.com/itm/MONITOR-5-8-14-7-cm-TFT-LCD-16-9-Car-Monitor-Stand-alone-or-Headrest-NEW-/251106885523?pt=Monitor_Caricatori_ed_Accessori&hash=item3a7722ff93


nasiel by sa tu niekto sikovny kto ma s tymto skusenosti ze by to vedel namontovat? oslovil som dake firmy, som si isty ze sa niekto do toho pusti ale cena bude urcite prekracujuca moje ocakavania, samotna praca a tahanie kablov su jednoduche zalezitosti ale bojim sa ze pri "kuchani" opierky natrhnem kozu tam kde by som nechcel a uz to nebude vyzerat dobre.

druha varianta nad ktorou rozmyslam je LCD monitor do stropu, avsak bez DVD prehravaca pretoze si neviem pomoct a vsetky ktore ho maju su tlste skarede opachy ktore by som v aute nechcel. nasiel som si teda dake bez DVD prehravaca, nevyzeraju nic moc ale su tenke, cca by som chcel daky 15, 17 , 19 palec.
co sa kvality obrazu tyka, som presvedceny ze stropny monitor by bol natom lepsie vzhladom na podporu lepsich rozliseni, takisto maju lepsiu svietivost a odozvu, dalej si myslim ze je narocnejsie ich ukradnut, ALE...zasa to ale. ked tam nahodim stropne LCD, mozem sa rozlucit so spatnym zrkadlom.
nevravim ze by to bolo sklopene pri kazdej ceste, ale minimalne ked by som niekam isiel s rodinou a myslim si ze zrovna vtedy by mala byt zarucena co najvacsia bezpecnost. nechcem spatne zrkadlo s displayom nakolko moje origo je monochromaticke.
myslite si ze by sa dala zadna kamera napojit na radio s tym ze by sa dala kedykolvej aktivovat a premietat obraz na radio? teda este za podmienky ze by DVD hralo na stropny display......
radio s GPS bude klasicke 2din co sa predava na ebay urcene na opel, (podporuje vsetko stare vo vozidle)


co by ste volili vy?
opierky alebo strop?
preco ano a preco nie?

prepacte za ten sloh :))))
Používateľov profilový obrázok
24petusko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 11028
Dátum registrácie: 11 Dec 2009, 17:35
Auto: Vectra C
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko: Košice okolie

Re: LCD do opierky / stropne LCD Vectra C 2007

Príspevok od používateľa 24petusko »

displeje do opierok, jednoznacne a nechal by som to spravit odbornikovi, ktory s tym uz ma nejake skusenosti
ja to mam tak spravene, lenze ja mam prerabane opierky takze sa mi tam zmestili 7 palcove displeje
opacha v strope sa ani mne velmi z praktickeho hladiska nepozdava
VeCe: '06, Z18XER, Black beauty OPC
Honda Legen( wait for it... )dary
Napísať odpoveď

Návrat na "AUDIO/VIDEO/NAVIGÁCIA - VŠEOBECNE"