aké máte zníženie podvozku (cm) vzadu a v predu?????

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

wlassto

aké máte zníženie podvozku (cm) vzadu a v predu?????

Príspevok od používateľa wlassto »

pozeral som www.opel-tigra-cz.com, a na fore som čítal, že majú autíčka znížené 40mm v predu a 40 mm v zadu, a dosť som prekvapený, lebo ja mám svoju tigru 100 mm od zeme a už sa mi podarilo 4x čuxnúť predný spojler :cry:, a dosť si musim dávať baxa na cesty, a čo vy??? ako ste na tom s "mm"
Marek

Príspevok od používateľa Marek »

Ja mam vectru A , mam ju znizenu o 30mm a uz mam problemi. Raz v pneuservise som vychadzal na zdvihak a cuchol som s podvozkom. Otrhol som si plech pod motorom ,ktory som daval ,aby my necapalo na motor. Vjem si predstavit tvoje problemi.
Používateľov profilový obrázok
Fastspeed
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: 08 Jan 2006, 16:36
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Komárno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Fastspeed »

Ja som do Calibri kúpil použitý športový podvozok FK. Preto použitý, lebo keď sa mi nezapáči, tak aby som neprišiel o veľa peňazí. Stálo ma to 3600 SKK :D . Zapáčilo sa mi jazdenie so športovým podvozkom, takže ostane kým ju nezdemolujem.
A teraz späť k téme: Predávajúci tvrdil, že je to zníženie 60/60 mm. Podľa mňa je to len 30/30 mm. S týmto podvozkom som sa naučil jazdiť, a teraz obchádzam aj tie najmenšie nerovnosti na ceste. Ešte okrem vjazdu do garáže som inde nešuchól spodok auta. Ten vjazd mi zničil katalizátor, lebo je len 5 cm od zeme.
Na rýchlu jazdu na zlej ceste som už dávno zabudól, ale na dialnici, a na dobrých mestských komikáciách je sním radosť jazdiť. Kôli zníženiu nemôem dať na auto ani plasty, lebo by som ich polámal po niekoľkých metroch, ale nebanujem, že som to kúpil, a kúpil by som to ešte raz.
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Tak sa mi vidí, že ja o tom znižovaní prestanem aj uvažovať, lebo zníženie a zároveň každodenné bežné používanie auta na našich cestách akosi neide dokopy. :?
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

ja ani nemusim znižovať a mam problem vojsť autom do dvora, lebo ked si nedam pozor, zachytím výfuk... tak ja nad tým ani nerozmýšlam... a naša pristupova cesta k domu? pri prvej jazde by som všetko otrhala, tak škoda investície... peniaze radšej miniem inde
wlassto

Príspevok od používateľa wlassto »

no, tak isto aj ja, už nemôžem jazdiť po meste rýxlo, tak sa mi to neoplatí, lebo musím dávať na všetko pozor, úplne na všetko, bože a ked výjdem mimo mesta ani nehovorím, júúúúúúúúúúúúúj
ibaže nemám ešte menené tlmiče, auto už má takmer 10 rokov, takže možno keby som vymenil, by boli tuhšie a možno by bolo aj lepšie............................ ox, idem zavolať a poradiť sa
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

dobre sa rozhodni a hlavne si nechaj poradiť od ludi, ktori sa tomu NAOZAJ rozumeju, aby si potom nelutoval vyhodené peniaze.
wlassto

Príspevok od používateľa wlassto »

hej, jasné, neboj Lea, šak ja len čítam a čítam jak blázon a furt sa s niekym radím, a sú tu dosť dobrí týpkovia, kua, len neviem jak ja vám to šecko potom odplatím :wink: , hm......... jedine že vás zoberem šeckýx do fitka, abo naučím boxovať :D :D
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

do fitka chodim aj ja, hoci to velmi nevydieť... :lol: :lol: ale to je zas ina tema, aby ma macil nezvozil, že trhám vlákno... :oops:
wlassto

Príspevok od používateľa wlassto »

júúúúúúúúj, to také vážne to tu je??? :D :D dobre, tak už som aj ja tixo, ale fitko je super :evil:
Používateľov profilový obrázok
Fastspeed
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: 08 Jan 2006, 16:36
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Komárno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Fastspeed »

wlassto napísal:hej, jasné, neboj Lea, šak ja len čítam a čítam jak blázon a furt sa s niekym radím, a sú tu dosť dobrí týpkovia, kua, len neviem jak ja vám to šecko potom odplatím :wink: , hm......... jedine že vás zoberem šeckýx do fitka, abo naučím boxovať :D :D


Ja vystačím aj s pivom. Nie som náročný. :lol:
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

chlapci, netrhajte vlakno, toto je tema zniženie podvozku.... nech nas admin nezdr..... e!!
wlassto

Príspevok od používateľa wlassto »

júúúúúúúj, ja pivo nemôžem, bo potom strácam formu, tak ja si dám kofolu :wink:, takže dohodnuté
wlassto

Príspevok od používateľa wlassto »

o.ki. tak idem kuk mafstory, se
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

dobrý napad.... to je dobrééé kua :wink:
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Lea napísal:do fitka chodim aj ja, hoci to velmi nevydieť... :lol: :lol: ale to je zas ina tema, aby ma macil nezvozil, že trhám vlákno... :oops:

Ja nikoho zvážať nebudem. Každý tu má svojho Opla. :wink:
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Lea napísal:dobrý napad.... to je dobrééé kua :wink:

Nejako sa ti vylepšuje slovník. :lol:
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Re: aké máte zníženie podvozku (cm) vzadu a v predu?????

Príspevok od používateľa Kajo »

V inej téme sa jemne preberá zníženie, tak len malá poznámka, keď už sa to načalo.
Nižšie položené ťažisko umožní vo väčšej miere využiť priľnavosť vnútorných pneu, za predpokladu, že všetko ostatné je rovnaké.
Priľnavosť odľahčených penu sa však dá zvýšiť aj napr. použitím silnejších stabilizátorov zväčšením rozchodu a pod.
Sprievodným znakom znižovania pre bežné podmienky je skrátený zdvih pruženia, čo ide ruka v ruke s väčšou tvrdosťou alebo progresívnou char. pružín.
Takže klesá komfort a hlavne, prejazd výmoľom spôsobí prenos väčších síl do karosérie ako pri STD., čo spätne negatívne ovplyvní stabilitu celého systému - to je najmä pri pevných tlmičoch a nízkych pneu.
Keďže energiu nerovnosti nemožno pri znížení premeniť tak efektívne na teplo cez pneu, tlmič a pružinu ako pri STD., táto energia je pohltená karosériou alebo sa spotrebuje na pohyb karosérie.
To je to najhoršie, pretože, opäť to spomínam, keď "poskočí" karoséria, destabilizuje sa celý systém.
Problém je aj s nízkoprofilovými pneu a znížením - skôr sa prerazia, pretože nemôžu dostatočne rýchlo uhnúť.
Samozrejme, extrémne zvýšenie je tiež v neprospech stability, pretože nie je dobre možné stabilizátormi kompenzovať náklon karosérie (páka je príliš veľká).
Ak by cesty boli hladké ako sklo, pokojne by mohlo auto jazdiť milimeter nad povrchom a nepotrebovalo by ani pružiny ani tlmiče.
Ale realita je iná.
Som jednoznačne za zachovanie štandardnej svetlej výšky, ktorú projektoval výrobca. Seriózny výrobca nastavil podvozok optimálne na bežnú premávku.
Moje praktické skúsenosti sú tiež také, mal som niektoré autá znížené (bmw 328i napr.), ale keď som zistil, že v zákrutách nestačím autám so štandardným podvozkom a na diaľnici ma rozhodí sebemenší hrbol, odvtedy u mňa zníženie nemá žiadnu šancu.
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: aké máte zníženie podvozku (cm) vzadu a v predu?????

Príspevok od používateľa macil »

A čo zníženie, ktoré ponúka sám výrobca v prípade niektorých verzií?
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Re: aké máte zníženie podvozku (cm) vzadu a v predu?????

Príspevok od používateľa Kajo »

Mám skúsenosti len s fabrickým znížením BMW a to dokonca 2x a Peugeotom 206.
Všetky autá sme prebudovali na štandard.
Nemám z toho fotky, ale v jednom prípade (E46) mal tlmič pohyb piestnice snáď v dĺžke 30 mm!
Piestnica bola veľmi hrubá, tlmič vyžadoval aj chladenie olejom, v lôžku pod ním bolo 100 ml oleja.
Jazdné vlastnosti sa zlepšili po výmene, to bolo 1000 a 1.
Na otcovom BMW sme šli ešte ďalej, kúpili sme sadu "Osteuropaschlechtrassenausfuhrung" - to boli 1cm gumené podložky na zvýšenie svetlej výšky.
Odvtedy sa s tým dalo normálne jazdiť a predbiehať bežné BMW :D
Peugeoťácke nízke pružiny a tlmiče ešte mám doma.
Kto má záujem, môže si to vyskúšať.
Celý podvozok je skoro nový.
Zadný tlmič sa najkôr javí, akoby bol zaseknutý, ale nie je.
Taký je tuhý.
Prosto nepoužiteľné.
Skrátka, macil, viem o tom svoje.
Napr. raz som odchádzal z Carat Tuning Party po D1 a predbiehal som kamošov so zníženými autami, ktorí sa plazili 110kou.
Volám jednému, čo je? Máte poruchu? Že nie, ale že diaľnica je hrbolatá a na tých mostných spojoch je to nebezpečné.
Tak k tomuto to znižovanie vedie, že nakoniec jazdia pomaly.
Čo mi nevadí nakoniec, ale ma zaráža tá nezmyselnosť tejto akcie.
V meste je to ešte markantnejšie, cez spomaľovače krokom. Tam, kde ja preletím 70kou, preplávam, ani si nevšimnem nejakú vlnu (Most SNP, že) tak tam idú max. 30 a pod.
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Napísať odpoveď

Návrat na "TUNING a STYLING - VŠEOBECNE"