Chromovanie

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

Kuko

Chromovanie

Príspevok od používateľa Kuko »

Oplati sa Pochromovat disky, alebo radšej kupiť nove??? Poznate niekoho, kto to dela v okoli TN,NM,PN... ?
Používateľov profilový obrázok
Bruno
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
Auto: Omega B
Bydlisko: Bojnice
Bydlisko: Bojnice

Príspevok od používateľa Bruno »

pochromovat sa daju disky ale nie vsetky, len nejake zliatiny, obycajne hlinikove nie, doslova by sa rozpustili, odporucam Galvanika Dolna Breznica zinkovanie zlty zinok, pochromovanie- dobre ceny aj rychlost , pripadne Konstrukta Trencin.
Opel Omega B caravan 2.5 DTI

moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik

stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

nie som si isty ci vies v akej cenovej relacii sa pohybuje pochromovanie.. ja som kedysi chcel pochromovat lyziny a zrkadla na audine a vyslo to na dost velke prachy je to velmi zlozita zalezitost...na tie disky si priprav velmi vela prachov... skor by som sa priklonil k lesteniu diskov je to milionkrat lacnejsie ale aj namahave ale vysledok stoji za to...
Používateľov profilový obrázok
Viktor
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 10:49
Auto: Iná značka
Bydlisko: V.Horeš, okr. TV

Príspevok od používateľa Viktor »

výsledkok vyleštenia (poriadne urobeného nie odflaknutého) sa dá skoro porovnať s pochromovaním, a má to aj svoje výhody, lebo niekde odrieš chromovaný disk tak to musíš dať prechrómovať a je to dosť drahé a na leštenom disku stačí len tú časť preleštit
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Len zabúdate podotknúť, že nechránený hliník, resp. jeho zliatiny sú na povrchu chemicky nestále. Stačí keď koleso oští pes a môže celú procedúru začať odznova a to značne do hĺbky. Takže buď to bude leštiť permanentne, alebo to nechá nastriekať transparentným lakom, čo taktiež nie je nič jednoduché, keďže na hliník len tak niečo nechytí.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Kuko

Chromovanie

Príspevok od používateľa Kuko »

Hmmm, no tak neviem... Nove disky ...tak 50 000 a pneu... takze tak 90 000 spolu. Uz keby som totiz menil tak tam dam 19ky... No ale keby som to pochromval, tak pocitam tak 30 000??? Je to mozne?
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

vylestit a nastriekat lakom... urcite nebude ten lak ani z jednej osminy :D taky drahy ako pochromovanie a efekt je ten isty
Kuko

hmmmm

Príspevok od používateľa Kuko »

je neaka stranka kde by som videl rozdiel? alebo mas vlastnu skusenost?
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

http://seat-forum.cz/viewtopic.php?t=11 ... 6482fb2863

navod zhruba je tu..je to drina ale rucne by som to ja osobne urcite nerobil iba tie konecne fazy ak...najdi hlavne niekoho kto ti ich nalakuje bez toho to nema zmysel.. vysledok je priamo umerny tvojej snahe cize ak si to odmakas budes mat nadherne kolesa za par supov
Kuko

Príspevok od používateľa Kuko »

Hmm, zaujimave... Ale neviem ci si chcem dodrbat elektron s brusnym papierom´´???´´ No ale ak by si vedel kto to vie robyt, alebo mi aspon poradit...tak by som ti bol zaviazany.
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

tak to si uz musis zistit sam to ti nepomozem... urcite sa najde nejaky manik na dedine :D
Kuko

Príspevok od používateľa Kuko »

hmmm aj tak diiik... Nemas neaku fotogalériu na ten postup?
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

A nechceš si ich radšej nechať opieskovať a nalakovať práškovou farbou? Bude to rýchlejšie a aj lacnejšie.
http://www.praskovefarbenie.sk/

Napokon aj pred tým leštením by som to asi nechal najprv opieskovať.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
Teo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4752
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 21:39
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Teo »

na slovensku ti nikto nepochromuje pekne kym nemas predpripraveny povch teraz zacali chalani v malackach lesti a dost pop..i a za fajn ceny ak chces kontakt posli mi ss.
Kadett 1,3 44KW FULL MANUAL r.v.88(karburátor :)
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
Napísať odpoveď

Návrat na "TUNING a STYLING - VŠEOBECNE"