Ake pneu?

Všetko, čo nebolo možné zaradiť inde.

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
AReYco
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5385
Dátum registrácie: 23 Aug 2011, 10:56
Auto: Vectra C
Bydlisko: Žilina
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake pneu?

Príspevok od používateľa AReYco »

mamine GoodYear-ky Eagle hučali, ale nemyslím, že boli len klasicky hlučnejšie (napríklad ako zimné).
No keď sa po čase opotrebovali (pravdepodobne nepravidelne) začali hučať a rezonácie prechádzali až do strechy. Pritom dezén bol ešte pred minimálnou povolenou hranicou, teda by človek čakal, žeby to malo jazdiť ešte v pohode...nakoniec to začalo aj plávať, tak sme to radšej vymenili.

Ja mám napríklad v podobnom stave pneu Dunlop SP 01 na ktorých jazdím.
Zadné sú tesne pred hranicou 1,6mm a predné sú o niečo lepšie.
Avšak gumy sú stále rovnomerne opotrebované a absolútne nehučia ani nehádžu.

So skúsenosti a ešte čo sme sa bavili (aj s Peterim), tak viem(e) a akosi všeobecne platí, že:
Dunlopky sa viac derú, ale zasa majú super jazdné vlastnosti (sú mäkkšie)
Michelinky majú väčšiu výdrž na počet najazdených kilometrov (sú tvorcha tvrdšie)
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw Opel Corsa B 1.2 33kW [EX]
Používateľov profilový obrázok
klepeto
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 04 Máj 2013, 13:51
Auto: Vectra C
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake pneu?

Príspevok od používateľa klepeto »

Neviem ako si myslel to nerovnomerné opotrebovanie. Ale nerovnomerné opotrebovanie je skôr asi vina zlej geometrie, nie pneumatík.
V zásade sa dá súhlasiť, že Dunlopky sa tradične viacej opotrebovávajú.
Ale ja skôr radím vždy vyberať podľa AKTUÁLNYCH výsledkov v testoch (napr. ADAC alebo OAMTC; aj keď povesť ADACu je teraz v riadnom kýbli). Lebo každá pneumatika v novšej verzii môže mať iné/lepšie vlasnosti atď. Skombinovať viacero testov a podľa toho a svojej peňaženky sa zariadiť.
Ale ja som pôvodne začal o tom, že medzi rozmerom 205 a 215 je skoro dvojnásobný rozdiel v cene, čo mi nejak hlava neberie.
Opel Vectra Caravan Elegance, 2008, Z19DTH, 110kW
Používateľov profilový obrázok
AReYco
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5385
Dátum registrácie: 23 Aug 2011, 10:56
Auto: Vectra C
Bydlisko: Žilina
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake pneu?

Príspevok od používateľa AReYco »

Tie mase gumy neboli zodrate na sirku behuna (ako to je pri zlej geo) ale po dlzke. Ked si ju zatocil na stroji a prilozil ruku, citil si mierne skoky.
Doslova mi bolo povedane, ze niekedy sa gumy takto zosekaju :/ neviem no...ale to je jedno.

My mame overene tie Dunlopy, tak ani nerozmyslame o inych. Taka tradicia :) ale kupujeme iba tie, ktore su Made in GreatBritain. Lebo uz som videl tie iste ale robene u rakosnikoch.

No a nad 215 ide ta suma rapidne hore.
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw Opel Corsa B 1.2 33kW [EX]
Používateľov profilový obrázok
mysiaq
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7822
Dátum registrácie: 06 Jún 2009, 07:51
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake pneu?

Príspevok od používateľa mysiaq »

Ani nie... 215 je atypický rozmer... napr. Moj rozmer 215 45 r17 je drahsi ako 225 45 r17 ;)
******
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake pneu?

Príspevok od používateľa macil »

Keď som bol prezúvať pneu, práve tam priviezli nejaké Continentaly 325/35 r20. Na cenu som sa radšej ani nepýtal. :rozmyslam: :)
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
peteri.numelin
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5197
Dátum registrácie: 24 Sep 2012, 18:58
Auto: Omega B
Bydlisko: Bratislavská Petržlenka

Re: Ake pneu?

Príspevok od používateľa peteri.numelin »

klepeto napísal:Ahojte, chcem poznať Váš názor. Kupujem teraz letné pneu. Chcel som pôvodne 215/55R16, ale kvôli cene pôjdem asi do 205/55R16.
Tie isté pneu, ten istý dezén, rozdiel iba v rozmere 215 - 205 a rozdiel v cene je 40 (!!!) EUR/1 pneu?
Je pravda, že rozmer 205/55R16 je s indexami 91H a rozmer 215/55R16 je s indexami 93V a podobne. Ale rozdiel 40 EUR na pneumatiku?

Za prve: 205/55 mozme nazvat rozmerom vyrabanym masovo. 215/55 je atyp pouzivany velmi sporadicky.
Za druhe: vyssi rychlostny index (V) aj vahovy (93) znamenaju vyssie poziadavky na kvalitu zmesi.
Oboje dohromady tvori cenovy rozdiel, nad ktorym sa pozastavujes.

Len pre info: aj 225/55 R16 su lacnejsie ako 215/55 R16, pricom uz ani tento "stary" rozmer (225/55) nepatri medzi najmasovejsie. To len pre predstavu aky atyp ta 215/55 je.
Omega MV6 '98 AT4 - N2O
Vectra 2,5 V6 '97 AT4
keď budem veľa papať a vyrastiem, kúpim si VXR8 Bathurst S
JRM666
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 07 Mar 2014, 22:06
Auto: Zafira A
Bydlisko: Prešov
Bydlisko alt: Nova Totalita

Re: Ake pneu?

Príspevok od používateľa JRM666 »

Určitym atypom je aj rozmer 205-50 R17 Cenovo o 10-20 percent drahši ako masovka 225x45 R17 aj napriek tomu že ma nižši hmotnostny index .
Aktual Zafira A Y22DTR Elegance Silver metal, double šiber new engine 250tkm. . Astra G z20let silver metal 228tkm. Astra F Caravan x16szr LPG bordo-metal. EX.
Používateľov profilový obrázok
AReYco
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5385
Dátum registrácie: 23 Aug 2011, 10:56
Auto: Vectra C
Bydlisko: Žilina
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake pneu?

Príspevok od používateľa AReYco »

Chalani, prosim potrebujem vas nazor alebo aspon radu na zaklade vasich skusenosti (vseobecne).

Co hovorite na vyrobcu a gumy Autogrip F107 215 R17
Tu je mala review a nazory. Myslite ze by som bol s nimi rovnako spokojny ako s Dunlop SP 01? Bojim sa, ze nie...
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Autogrip/F107.htm

Toto ma celkom potesilo:
These tyres gave a nice sporty feel to my ageing astra,
I would buy again on a budget.

Na druhej strane si radsej necham svoje zodrate...
The steering was so light it was like driving on glass. Nearly crashed at under 45mph when cornering.
Absoloutely horrible tyres...
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw Opel Corsa B 1.2 33kW [EX]
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake pneu?

Príspevok od používateľa macil »

Ak by šlo o leštenku, kvalitu by som neriešil a na prvom mieste by bol vzhľad a cena, no pokiaľ ide o život, tak by som šiel len do osvedčených značiek. Minimálne Matador, alebo Barum.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
peteri.numelin
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5197
Dátum registrácie: 24 Sep 2012, 18:58
Auto: Omega B
Bydlisko: Bratislavská Petržlenka

Re: Ake pneu?

Príspevok od používateľa peteri.numelin »

Andy, sam tam musis vidiet mizerne hodnotenia danych pneu. pozitivne hodnotenie dostali len od "mostly town driven" a typka, co ma RWD a ma ich iba vpredu.
na uzkych cestach terchovskej vrchoviny by som s nimi zbytocne neriskoval.
Omega MV6 '98 AT4 - N2O
Vectra 2,5 V6 '97 AT4
keď budem veľa papať a vyrastiem, kúpim si VXR8 Bathurst S
Používateľov profilový obrázok
LukášPB
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 11 Júl 2012, 12:45
Auto: Omega B
Bydlisko: Považská Bystrica
Bydlisko: Púchov/Považská Bystrica

Re: Ake pneu?

Príspevok od používateľa LukášPB »

Ja keď mám za seba povedať, tak na žiadnom aute svojom čo som mal, som zatial nekupoval nové gumy, vždy som jazdil na tých čo tam boli, a teda v živote som nejaký rozdiel pri mojej jazde necítil, čo sa týka letných. A to som mal všelijaké zjazdené, jedine tieto na Omege čo som kúpil boliuž fakt moc, snád aj pod zákonom stanovenú hranicu, a to keď som vychádzal z križovatky a bolo popršané tak už mi šla riť predom. Jazdím aj na iných autách, kde boli poobuvane aj kadejaké funglovice pneu, a tiež som žiadny rozdiel necítil. Čo sa celkom čudujem, lebo väčšina ludí tým pneu prikladá obrovský význam, ale neviem osobne tento rozdiel nejako vobec nevnímam, asi nejazdím tak na hrane, ani za mojich cca 140 000tis km si nespomeniem na moment, kedy by som sa musel vyslovene spoliehať na pneu v nejakej krízovej situácii. Radšej kupim 4 pneu používané za cenu 1 novej, lebo vobec tá cena naviac nemá pre mna žiadny reálny prínos.
Fiat Palio Combi 1.2 -> 4 x Opel Vectra B 1.8/1.7TD -> Opel Astra G Caravan 1.4 -> Opel Omega 2.5 V6 LPG -> Škoda Octavia 1.9TDi L&K

[BRATISLAVA] Chiptuning & kódovanie & EGR off & DPF off & a iné soft úpravy -> SS

Volkswagen Passat 1.9TDi 96kw @ 132kw EGR off
BMW 730d 160kw @ 200kw EGR off
Používateľov profilový obrázok
peteri.numelin
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5197
Dátum registrácie: 24 Sep 2012, 18:58
Auto: Omega B
Bydlisko: Bratislavská Petržlenka

Re: Ake pneu?

Príspevok od používateľa peteri.numelin »

andy sa vectru nechysta predavat kazde 3 mesiace, takze unho je volba novych pneu logickejsia.
Omega MV6 '98 AT4 - N2O
Vectra 2,5 V6 '97 AT4
keď budem veľa papať a vyrastiem, kúpim si VXR8 Bathurst S
Používateľov profilový obrázok
LukášPB
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 11 Júl 2012, 12:45
Auto: Omega B
Bydlisko: Považská Bystrica
Bydlisko: Púchov/Považská Bystrica

Re: Ake pneu?

Príspevok od používateľa LukášPB »

Tak pokial som nejako vyrozumel, tak neplánuje predávať pretože nemá prachy naviac aby kúpil niečo lepšie, ale neverím, že by sa bránil nejakej Omege, alebo VeCe, alebo podobne, takže zrovna ja by som v takejto situácii nové pneu nekupoval. Ale tak nejdem sa do toho starať, predsa každý si je strojcom svojho šťastia, ja som len vyjadril názor (keď si všimneš pomaly v každej vete je slovíčko ,,podla mňa"). Písal že potrebuje názor, tak som napísal. Ja to všetko beriem trochu inak, keď som točil tie autá každé 2 mesiace, vdaka čomu som si celkom pekne privyrobil popri škole, takže ja sa na to pozerám viac z ekonomického hladiska.

U mňa to je hazard, ja každý deň špekulujem čo by som spravil s peniazmi, jeden den pozerám W210, druhý den E39, tretí deň E46 :lol: Ale teraz sa musím ovládať minimálne do dalšieho leta, aby sa mi to LPG vobec oplatilo. :posmesky:
Fiat Palio Combi 1.2 -> 4 x Opel Vectra B 1.8/1.7TD -> Opel Astra G Caravan 1.4 -> Opel Omega 2.5 V6 LPG -> Škoda Octavia 1.9TDi L&K

[BRATISLAVA] Chiptuning & kódovanie & EGR off & DPF off & a iné soft úpravy -> SS

Volkswagen Passat 1.9TDi 96kw @ 132kw EGR off
BMW 730d 160kw @ 200kw EGR off
Používateľov profilový obrázok
peteri.numelin
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5197
Dátum registrácie: 24 Sep 2012, 18:58
Auto: Omega B
Bydlisko: Bratislavská Petržlenka

Re: Ake pneu?

Príspevok od používateľa peteri.numelin »

je este alternativa kupit jazdene pneu osvedcenej znacky so zachovalym dezenom (6mm +).
Take vsak nestoja 4ks za cenu 1 novej, ale tak 50-60% ceny novych pneu.
Omega MV6 '98 AT4 - N2O
Vectra 2,5 V6 '97 AT4
keď budem veľa papať a vyrastiem, kúpim si VXR8 Bathurst S
Používateľov profilový obrázok
AReYco
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5385
Dátum registrácie: 23 Aug 2011, 10:56
Auto: Vectra C
Bydlisko: Žilina
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake pneu?

Príspevok od používateľa AReYco »

Autogrip F107 (o ktorých som uvažoval)
Obrázok

Dunlop SP 01 (moje aktuálne)
Obrázok

No na jednej strane je pravda, že Vectru tak skoro predávať nejdem, pretože naozaj neviem, čo lepšie by som za tie peniaze kúpil.
V tom prípade by išli do úvahy aj nové (respektíve novšie, ale jazdené gumy).
Ale to by som šiel jedine do pneu R15 a nemohol by som potom meniť disky.

Na strane druhej, som chcel vyskúšať obuť Vectru do R17, ale v tom prípade sa musím s novými gumami jednoznačne rozlúčiť. To je už úplne mimo realitu kupovať (pre mňa) jednu gumu nad 100,-EUR. Takže som hľadal nejakú alternatívu, kde by boli R17 disky s lepšími gumami ako mám teraz.

No diky za vaše názory páni. Vzhľadom nato, že mám ten tvrdý podvozok a niekedy (a to nie zriedka) sa do zákrut aj poriadne opriem, nechcel by som riskovať s nejakými protektorovanými alebo neznačkovými pneu. Pretože rovnaký vzor ako je tá Autogrip F107 som videl aj iné značky, takže to bude niečo podobné ako tá moja čínska kamera do auta.

Budem to musieť nechať zatiaľ tak (všetky 4 pneu mám ešte pred zenitom) a uvidím ako budem na tom s financiami. No ak do jesene vydržím, tak potom to budem rieši zasa až na ďalší rok po zime...
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw Opel Corsa B 1.2 33kW [EX]
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake pneu?

Príspevok od používateľa macil »

Vzor sa dá spraviť akýkoľvek, do konštrukcie pneu, jej kvality a zloženia zmesi však nevidíš.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
mysiaq
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7822
Dátum registrácie: 06 Jún 2009, 07:51
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake pneu?

Príspevok od používateľa mysiaq »

Kde si nabral 100 eur za jednu 17? 215 45 r17 (moj rozmer) nova barumka 63 eur... mas kupit cinsku somarinu tak radsej barumku...
******
Používateľov profilový obrázok
lubo098
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 11 Sep 2008, 16:46
Auto: Iná značka
Bydlisko: Levice
Bydlisko: LV

Re: Ake pneu?

Príspevok od používateľa lubo098 »

Andy ked nemas prachy jazdi na to co mas a kym ich zoderes podstivo odkladaj peniazky aby si potom neostal bez gum
vectra a jeden pes uz je prec, ostala zena, dva psy pes a dcera...
marek5
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 20 Mar 2012, 14:43
Auto: Vectra C
Bydlisko: Žilina

Re: Ake pneu?

Príspevok od používateľa marek5 »

mysiaq lenze niekto napr. nechce ani tie barumky.ja som auto kupil s pneu 215/50 R17 no ked som pozeral nove tak to bolo vsetko okolo 150 eur (continental,dunlop,michelin,brigestone,pirelli,goodyear) na ostatne som cital aj dobre aj zle referencie tak som siel nakoniec do rozmeru 225/45 a zobral som v akcii brigestone za 94 eur kus.tiez ma to lakalo na barum alebo matador lebo aj tych 94 sa mi zdalo vela no ked uz som nasiel diskusiu kde bola na tieto znacky chvala prislo dalsie forum a tam na ne len nadavali.tak som isiel na istotu i ked za viac €
opel vectra 2,2 16v GTS 108Kw LPG moja prvaaaa :)
Používateľov profilový obrázok
peteri.numelin
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5197
Dátum registrácie: 24 Sep 2012, 18:58
Auto: Omega B
Bydlisko: Bratislavská Petržlenka

Re: Ake pneu?

Príspevok od používateľa peteri.numelin »

Na hranicu možností pneumatiky vačšiny "štandardných výrobcov" sa bežný vodič dostane iba v krízovej situácii - napr. prudké brzdenie pred autom v protismere, alebo uhýbanie sa zveri). Pri lacných alternatívach, väčšinou čínskych, sa na tú hranicu možností pneu (častokrát aj za ňu a nedobrovoľne) dostane aj začiatočník v autoškole.
medzi týchto štandardných výrobcov rátam aj barum, napríklad. Pre bežného vodiča nepoznať rozdiel v jazdných vlastnostiach medzi dunlop, pirelli, conti, barum, a pod., max. tak hlučnosť.
Toť som minulú sezónu kúpil jazdené barumy bravuris na Vectru (205/55 R16 a mali 7mm dezén) napriek nevýrazným výsledkom v nemeckých testoch, veru som ich moc nešetril, najazdil na nich neslušných pár tisíc km a stále vypadajú ako pri kúpe, za sucha aj za dažďa držia pekne. žiadny problém.
Neviem, kde pramení tá nedôvera v pneu značky Made in Slovakia, ale myslím, že je bezdôvodná.
Omega MV6 '98 AT4 - N2O
Vectra 2,5 V6 '97 AT4
keď budem veľa papať a vyrastiem, kúpim si VXR8 Bathurst S
Napísať odpoveď

Návrat na "OPEL VŠEOBECNE"