Domáca diagnostika cez OBD-2

Všetko, čo nebolo možné zaradiť inde.

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

hal_sk
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 09 Feb 2009, 08:30
Auto: Zafira B
Bydlisko: Skalica

Domáca diagnostika cez OBD-2

Príspevok od používateľa hal_sk »

Ahoj,
Na mojom Opli začala a svietiť kontrolka motora, tak som si kúpil OBD-2 skener, napichol to a zobrazuje mi tam 3 chyby. Tie teraz nechajme bokom, skôr by ma zaujímalo ako funguje samotné zobrazovanie a "čistenie" chýb.

  1. Sú zobrazené chyby aktuálne? Alebo sa jedná všetky chyby, ktoré boli zaznamenané v ECU od výroby až doteraz?
  2. Ak dám chyby "vyčistiť", tak to mám chápať tak, že chyby v danom momente síce zmiznú, ale znova naskočia, ak sa chyba znova prejaví? Alebo je tam nejaká časová podmienka, počas ktorej sa vyčistené chyby nebudú zobrazovať?
  3. Bolo by vhodné spomínané chyby najprv vyčistiť, chvíľu po-jazdiť a až následne spraviť ten test znova a len nové chyby brať vážne?
Momentálne keď idem vyčistiť chyby (ešte som to nepotvrdil), tak sa mi zobrazí toto upozornenie.
Obrázok
Opel Zafira B, 1.8 benzín, 103kW, RV 2013, dorobené LPG Prins.
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Domáca diagnostika cez OBD-2

Príspevok od používateľa macil »

Diagnostika, ako už názov naznačuje, je len diagnostický nástroj. Zmazaním oznámenia o chybe sa samotný problém neodstráni. Sú chyby, ktoré sú len náhodné, napríklad krátkodobý pokles napätia a po zmazaní sa neopakujú. Ak sa po zmazaní chyba objaví znova, problém pretrváva. Niektorá diagnostiky zvyknú ako jeden z príznakov chyby udávať, či je chyba aktuálna, alebo staršia a už neaktuálna.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Napísať odpoveď

Návrat na "OPEL VŠEOBECNE"