Insignia motor

Všetko, čo nebolo možné zaradiť inde.

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

libor95
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 09 Máj 2016, 16:26
Auto: Insignia
Bydlisko: Myjava

Insignia motor

Príspevok od používateľa libor95 »

Zdravím,

Mám auto opel insignia 2.0 CDTI , 118kw , 10/2011

Chcel by som sa spýtať či sa niekto z vás stretol s takým problémom , že auto mi robí pri pridaní hlavne na dvojke a trojke , mi robí také akokeby hrkanie alebo taký zvuk niekde na pravo to počujem pravá strana motora , robí to niekedy aj na jednotke a štvorke , ale tak najviac to je počuť na tej dvojke a trojke , ale robí to po pridaní vo vyšších otáčkach ako 2000 pravdepodobne ked sa zapína turbo , auto bolo týždeň v servise skúšali ho, rozobrali a nenašli príčinu, povedali , že všetko je vporiadku , ale nevedeli to nájsť , taktiež som bol dneska v ďalšom autoservise a taktiež nič nenašli, škúšali všetko a povedal mi , že nieje nič viditeľné a všetko pevne drží a nemá tam čo tak hrkať ani klepať.

Ďakujem za rady.

Libor
Opel Insignia Cosmo ST 2,0CDTI - A20DTH
MY11 , 118kw (160k)
xaviersa
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 22 Nov 2009, 19:36
Auto: Astra J
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

Re: Insignia motor

Príspevok od používateľa xaviersa »

a ide to priamo z motora?
mne hrkal tak motor, ako ked mas plech a nie je dotiahnuty. ja som to usudil na hydrostely, v servise tiez. bolo to pocut od cca 1700 do preradenia a pri zrychlovani. ak som zoslapaval plyn pomalsie velmi pomaly tak nic. ako keby rezenujuci plech bol ten zvuk
ASTRA J 1.7 DTS COSMO SPORTS TOURER
EX- ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Používateľov profilový obrázok
DannyHell
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 16 Jún 2016, 01:19
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Re: Insignia motor

Príspevok od používateľa DannyHell »

Ja mam ten istý problém, Insignia 96kW 2/2011. Ktovie kde inžinieri z de urobili chybu... Tak ma napadlo či to nemôžu "praskať" silenblok motora? Snad to len nieje turbo, tiez mi to robi pri rozbehu nad 1900-2000 ot.
Opel Insignia ST 2.0 96KW
amadeus 333
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14 Júl 2016, 09:58
Auto: Iná značka
Bydlisko: Čadca

Re: Insignia motor

Príspevok od používateľa amadeus 333 »

zdravim mam taky problem auto mi pri vyssich otackach prestalo tahat ale po chvili to prestalo a pisalo mi poruchu tak som siel na diagnostiku a ukayalo mi poruchu vahy vzduchu tak mi to vymenil isiel som domov a znova mi auto urobilo to iste vratil som sa na diagnostiku a pytalo to iste ale vah uz bola nova vymenena poradi mi niekto co to moze byt
Používateľov profilový obrázok
jupaza1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1957
Dátum registrácie: 16 Máj 2009, 10:37
Auto: Vectra C
Bydlisko alt: Bytča a okolie
Bydlisko: Źilina

Re: Insignia motor

Príspevok od používateľa jupaza1 »

Aký motor? Kód chyby? Akej značky si dával novú váhu, ak no name problém môže byť v nej, ak kvalitnú problém bude inde. Ak je to CDTi - pravdepodobne EGR ventil a ďalšie neduhy.
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006
Opel Astra F 1,8i 16v r.v.1994 - EX; Opel Frontera B 2,2 DTi 85 kw r.v. 2000 -EX
Opel Vectra C 1,9 CDTi 88 kw r.v. 2006 - EX; Opel Vectra B caravan 1,6 16v r.v. 1996 - EX
Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM a Diagnostika vozidiel Fiat, Alfa Romeo, Lancia pomocou Fiat ECU Scan
amadeus 333
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14 Júl 2016, 09:58
Auto: Iná značka
Bydlisko: Čadca

Re: Insignia motor

Príspevok od používateľa amadeus 333 »

vaha bola bosh a kod chyby je p228 alebo p226 motor je cdti
libor95
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 09 Máj 2016, 16:26
Auto: Insignia
Bydlisko: Myjava

Re: Insignia motor

Príspevok od používateľa libor95 »

Ahoj, k tomu hrkaniu boli to napinacia a vodiaca kladka klinového remeňa, po výmene je to bez problémov
Opel Insignia Cosmo ST 2,0CDTI - A20DTH
MY11 , 118kw (160k)
Napísať odpoveď

Návrat na "OPEL VŠEOBECNE"