POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Všetko, čo nebolo možné zaradiť inde.

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

Lukciii
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 18:41
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Banská Bystrica
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa Lukciii »

Neviem ci to patri sem, je to ale dost smutna tema :( Po mojej staznosti na udajne zle odvedeny servis, neprofesionalne vycistenie auta a zdutych a arogantnych pracovnikov na mna dealer bezdovodne podal trestne oznamenie :D A to bez toho, aby sme sa dostali do nejakeho ostreho konfliktu. Priamo importerovi som poslal staznost mailom, ten to priamo posunul spat dealerovi, bez zaujmu vyriesit problem. Tomu sa hovori starostlivost o zakaznikov. Ako som dalej zistoval, udajne nie som prvy a asi ani posledny na ktoreho podali trestne oznamenie za kritiku. Cize taketo praktiky zastrasovania su zrejme tejto spolocnosti blizke. Konkretne ide o dealera KOVA BADIN. Jednal som s P. Koscom, majitelom - vsetko sme si vysvetlili, podali si ruky a myslel som ze je to vyriesene. O mesiac na to predvolanie na policiu.

Mate skusenosti?
AUDI Q7 4,2tdi
Používateľov profilový obrázok
buci_vectra
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6260
Dátum registrácie: 20 Apr 2009, 23:41
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa buci_vectra »

Tak do akcii stretávok a zrazov to určite nepatrí...
Presunul som...

Inak zaujímavé... v kove som priamo nebol, len nejaké diely poštou poslali a dokonca ani reklamácia nebola problém, po telefóne sme si vysvetlili a vyriešili...
Vectra B 2.5 V6 - strieborná - Lubecová ;)
Vectra B 1.8 16v - modrá
Tigra X14XE

PartBase - Zoznam dielov
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Používateľov profilový obrázok
lubo22
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 7290
Dátum registrácie: 14 Apr 2009, 17:45
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Trstená
Bydlisko: trstena
Kontaktovať používateľa:

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa lubo22 »

a o mesiac pride trestne oznamenie :D

ale taketo jednanie sa mi vobec nepaci
Vectra C cierna ex
Vectra C modra ex
Používateľov profilový obrázok
alcom1234
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 2553
Dátum registrácie: 18 Nov 2010, 07:52
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko alt: Slovenský Grob
Bydlisko: Košice / Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa alcom1234 »

A však nech si podáva, dôkazné bremeno je na ňom :)
Opel Astra K '20 F12SHL - ex
Opel Vectra C '06 Z19DTH
Opel Vectra B '96 X18XE - ex
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa Kajo »

Nepoznáme podrobnosti, napíš.
Je to za poškodzovanie mena?
A vieme čo žiada?
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Lukciii
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 18:41
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Banská Bystrica
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa Lukciii »

1. Auto bolo poškodené a všetko nasvedčovalo neodbornému servisu (2 mesiace predtým), zdutí a arogantní pracovníci sa s nami vôbec nebavili, za nič nemohli, nič nespôsobili a odmietli nám čokoľvek vysvetliť, navyše v tom čase bolo v KOVE aj iné naše auto totálne diletantsky vyčistené
2. Kedže sme v KOVE nevideli žiadnu inú možnosť ako sa sťažovať, sťažnosť sme adresovali priamo GM, bola to sťažnosť na "nepríjemnú obsluhu" a i.
3. Až po tejto sťažnosti sa nám ozvali z KOVY. Opäť som navštívil pána Košča (majiteľ), ktorý mi vysvetlil že poruchu nespôsobili oni (čo môže a nemusí byť pravda, nie je to ale pointa sťažnosti). Celý problém sme si vysvetlili počas hodinovej kľudnej a serióznej debaty. Túto iba raz narušila hysterická žena, ktorá neustále opakovala že klamem vo všetkom (bola to zrejme majiteľova manželka, ak nie ospravedlňujem sa). Pán Košč ju niekoľko krát upozornil, kým odišla. Na záver sme si podali ruky a z KOVY som odišiel s neutrálnym pocitom.
4. O mesiac trestné oznámenie za poškodzovanie mena a šírenie tretím osobám. Pre objasnenie, nešíril som túto skutočnosť nikde ani s ňou neoboznamoval tretie osoby. Dokonca v päte mailu so sťažnosťou, ktorú som písal na GM (opel.cs@gm-customercare.com) bolo uvedené, že obsah môjho mailu je dôverný a určený len príjemcovi. GM ho napriek tomu v celom rozsahu posunul dealerovi KOVA. Takže nie ja, ale GM šíril dôvernú komunikáciu tretím osobám :confused:
AUDI Q7 4,2tdi
Používateľov profilový obrázok
alcom1234
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 2553
Dátum registrácie: 18 Nov 2010, 07:52
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko alt: Slovenský Grob
Bydlisko: Košice / Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa alcom1234 »

Je to všetko na diskusiu, každopádne najdôležitejšie je, že dôkazné bremeno je na ňom. On musí dokázať porušenie zákona z tvojej strany, ak podal trestné oznámenie.

Predsalen niekoľko postrehov:
- na Slovensku, a asi aj v iných krajinách to funguje tak, ale to vieš, že dealeri sú samostatné právne subjekty, na ktoré má samotná automobilka Opel alebo koncern GM len veľmi malý dosah. Čo môže urobiť, je zastaviť predaj svojich produktov takémuto predajcovi, prípadne, ak by šlo do tuhého, obviniť a súdne vymáhať odškodnenie za poškodzovanie dobrého mena automobilky pri neserióznom predaji / servise / čomkoľvek inom...

- keďže samotná automobilka okrem toho, že predáva dealerovi autá za účelom ďalšieho predaja, nemá s dealerom veľa spoločného, ide o tretí subjekt a teda ak si sa sťažoval na dealera u GM, sťažoval si sa de iure u tretej strany. Otázkou ostáva, u koho iného, ako u výrobcu automobilu, sa sťažovať, keďže na Slovensku zrejme nie je kontrolný orgán, ktorý by mohol zasahovať a vykonávať kontrolu kvality vykonanej práce. SOI s tým moc nepomôže, tu pomôžu jedine súdni znalci, ale pochybujem, že v tomto prípade dokážu, že škoda bola spôsobená konkrétnym subjektom, o nákladoch na posudky nehovoriac.

Trestný zákon definuje ohováranie:
§ 373
Ohováranie
(1) Kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť jeho rodinné vzťahy alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
(2) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním značnú škodu,
b) z osobitného motívu,
c) verejne, alebo
d) v podnikaní závažnejším spôsobom konania.
(3) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu, alebo
b) a spôsobí inému stratu zamestnania, úpadok podniku alebo rozvod manželstva.

Predpokladám, že k oznámeniu nepravdivého údaju, ktorý by ho mohol poškodiť, nedošlo, ak bola sťažnosť správne formulovaná... Samotná sťažnosť je motívom na preverenie namietaných faktov, teda samo osebe nemohlo ísť o nepravdivý údaj...

O ochrane "dobrého mena" sa môžeme baviť na úrovni Občianskeho zákonníka, konkrétne je upravená v §11 - 13.

§ 11
Fyzická osoba má právo na ochranu svojej osobnosti, najmä života a zdravia, občianskej cti a ľudskej dôstojnosti, ako aj súkromia, svojho mena a prejavov osobnej povahy.

§ 12
(1) Písomnosti osobnej povahy, podobizne, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy týkajúce sa fyzickej osoby alebo jej prejavov osobnej povahy sa smú vyhotoviť alebo použiť len s jej privolením.
(2) Privolenie nie je potrebné, ak sa použijú písomnosti osobnej povahy, podobizne, obrazové snímky alebo obrazové a zvukové záznamy na úradné účely na základe zákona.
(3) Podobizne, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy sa môžu bez privolenia fyzickej osoby vyhotoviť alebo použiť primeraným spôsobom tiež na vedecké a umelecké účely a pre tlačové, filmové, rozhlasové a televízne spravodajstvo. Ani také použitie však nesmie byť v rozpore s oprávnenými záujmami fyzickej osoby.

§ 13
(1) Fyzická osoba má právo najmä sa domáhať, aby sa
upustilo od neoprávnených zásahov do práva na ochranu jej osobnosti, aby sa odstránili následky týchto zásahov a aby jej bolo dané primerané zadosťučinenie.
(2) Pokiaľ by sa nezdalo postačujúce zadosťučinenie podľa odseku 1 najmä preto, že bola v značnej miere znížená dôstojnosť fyzickej osoby alebo jej vážnosť v spoločnosti, má fyzická osoba tiež právo na náhradu nemajetkovej ujmy v peniazoch.
(3) Výšku náhrady podľa odseku 2 určí súd s prihliadnutím na závažnosť vzniknutej ujmy a na okolnosti, za
ktorých k porušeniu práva došlo.

Zhrnuté a podčiarknuté, vymýšľať si pán podnikateľ nemôže. Dokázať, že k zásahu do jeho práv došlo tvojimi vyjadreniami, musí on. Sťažnosť samotná nepoškodzuje dobré meno, ale predstavuje podnet na dôkazné konanie, kde sa preukáže opodstatnenosť sťažnosti a buď sa zistí, že tvrdenia v sťažnosti sa zakladajú na pravde (sťažnosť je opodstatnená), alebo nie.

A už len posledné postrehy:
- Protiprávne konanie jednej strany nezakladá nárok či oprávnenie na protiprávne konania druhej strany
- § 24 - 30 Trestného zákona taxatívne vymenúva prípady, kedy inak trestný čin nie je trestným činom, odporúčam prečítať, podobne je to s priestupkami

(koniec právneho okienka) (a pozor-nie som právnik, toto sú len moje dohady)
Opel Astra K '20 F12SHL - ex
Opel Vectra C '06 Z19DTH
Opel Vectra B '96 X18XE - ex
Používateľov profilový obrázok
alcom1234
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 2553
Dátum registrácie: 18 Nov 2010, 07:52
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko alt: Slovenský Grob
Bydlisko: Košice / Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa alcom1234 »

Zle som sa vyjadril... Kontrolné orgány samozrejme existujú, ale zvyčajne sa vyhovoria, že práve tú stránku "reklamovanej veci" nemohli skontrolovať...
Opel Astra K '20 F12SHL - ex
Opel Vectra C '06 Z19DTH
Opel Vectra B '96 X18XE - ex
Lukciii
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 18:41
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Banská Bystrica
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa Lukciii »

AUDI Q7 4,2tdi
cdti20
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 20 Jan 2013, 18:14
Auto: Insignia
Bydlisko alt: YHWH

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa cdti20 »

oznamil tretej strane (GM) nepravdive udaje a teraz sa cuduje, ze sa dealer boji o svoje zastupenie ?
dokazne bremeno v trestnom konani je na state - prokuratura.
2 sudne konania a skonci to nanajvys penaznym trestom. alebo konanie zastavia, prerusia ...

bud rad, ze si nebol zalovany v anglosaskej krajine
rodzeny kamerat od margecan
siva corsa 1500 16v s musikou i VAZ stari kon. budte i insiknia ja bras verim neskour sa penjaze najdu pane vdaka
Milans
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 27 Júl 2006, 17:22
Auto: Astra H
Bydlisko: BN/TN

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa Milans »

Asi tak nejak. Náš laik alcom 1234 si neuvedomil rozdiel medzi trestným a civilným konaní, ale išiel na to dobre.

Ak išlo len o komunikáciu medzi GM a ním, podľa mňa je to v pohode a nič z toho nebude. Ide len o kritiku zákazníka. To by sme potom mohli žalovať automobilky a predajcov, že nám predávajú veci, ktoré sa kazia.

Cele to ale ukazuje, že vzťah medzi výrobcom a dealerom je oveľa vážnejší ako sa snažil popísať alcom 1234
Opel Astra J ST 1,4T 103kw LPG ( A14NET ), 12/2013
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT ), 3/2006
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
Používateľov profilový obrázok
palix
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 18 Feb 2008, 15:28
Auto: Astra G
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa palix »

Hlavne výrobca by si mal kontrolovať, komu udeľuje oprávnenie akože autorizovaný servis. Nie raz sme isto čítali o "super" autorizovaných servisoch". Kto má lepšie opravovať autá, ak nie práve servis oficiálneho zastúpenia značky? Ja mať takéto zastúpenie, tak si stiahnem najlepších mechanikov z okolia, poriadne im zaplatím, aby sa im neoplatilo podnikať, ani odísť odo mňa, vyškolím ich a som najlepší!
Načo taký servis, keď sa tam bojí človek vkročiť?
V konečnom dôsledku je to aj o tom, že človek si danú značku viac nikdy nekúpi a odradí ďalších 50 potencionálnych zákazníkov. Hlavne pokiaľ ide o zlé skúsenosti s autorizovaným servisom importéra danej značky..
Príklad:
Kúpim si Toyotu Prius... koľko mechanikov mi ju bude vedieť servisovať? Asi žiaden garážový majster nevie tak ľahko opraviť hybrid. Ak zlyhá autorizovaný servis, tak hľadám ďalej... Ak sa auto podarí opraviť a bude ten dobrý servis dostupný, tak v pohode. Aj tak ale moja skúsenosť bude taká, že sa radšej autu, ktorý nemá dobre dostupný servis vyhnem.

A aj preto by mali byť informovaní možno aj priamo výrobcovia, že ich importér/ predajca/ servis na danom mieste je neschopný = buď by sa zlepšil, alebo by skončil a išiel robiť niečo iné a nie kaziť meno danej značky.
Opel Astra G, r.v. 2007
slimak1
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 24 Jún 2013, 18:31
Auto: Astra J
Bydlisko: Revúca

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa slimak1 »

Moj prvy prispevok a sem. 7.6.2013 som vyplatil a dostal auto, s tym ze technicky preukaz mi dodaju do dvoch tyzdnov. Kupil som auto vo firme Attila Ondrej Roznava v prevadzke v Revucej odkial som. Minuly tyzden v pondelok som siel do prevadzky v Revucej ,kde s predajcom som vychadzal dobre aj vychadzam,ale dnes som tam ani nesiel(uz ma nezaujimali jeho nelogicke odpovede), a povedal predajcovi, ze potrebujem technicky preukaz aby som si vedel zaevidovat vozidlo. On ze OK bude v stredu, na chodniku ma neskor stretol,ze v piatok. Piatok som sa zastavil - kedy vyprsali 2 tyzdne a ze nieje a nebude ani v pondelok. Dnes v pondelok som za nim ani nesiel sa zacal vypytovat najprv v Roznave. Hneva ma ich pristup. Dohodneme sa ze zavola a povie mi co a ako do obeda a ja mu musim volat o pol druhej - na co mi povie Technicky preukaz bude 1.7.
Je jasne o co ide, medzi tym som si nasiel nejake cislo importera Slovakia tradu - Fabian Jozef. Skuste najst viac cisiel co su funkcnych . Ako slusne odpovedal,slubil ze sa ozve a co. A nic. Potrebujem ist s rodinou do zahranicia vo stvrtok, kupim si nove auto, vyplatim ho a co? nic.

Zajtra? Pojdem do predajni do Revucej, zavolam fabianovi ci si uz precital meil, zavolam na opel info linku, nech mi daju meil na staznosti ,volal som tam piatok, chcela mi dat meil,len mna meil nezaujimal jasom chcel vysvetlenie ako to funguje s tymi technickymi preukazmi. Ci ozaj to trva importerovi kym to vypise 2 tyzdne a viac. Operatorka neodpovedala,nevedela, tak som jej podakoval. Kedze som vedel ako to je, som zavolal inemu predajcu Oplu nech mi povie pravdu. Ten jediny ma uspokojil, oni davaju technicaky okamzite, takze ziadne do dvoch tyzdnou.
Chlapec z roznavy co mi povedal ze TP budu pre vsetky auta v 1.7 co vydavali v juni - kvoli tomu,ze importer ma vela prace sa preriekol, na otazku ci maju tie auta(aj to moje) vyplatene povedal nie.

Ako neskutocny bordel. Kupim si astru ST cosmo a do chorvatska pojdem na ocovom pole bez klimatizacie s detmi. Ja uz nemam na vyber.

Je to pekne auto, som spokojny s obchodom aj s pristupom. Som bol neznaly, nemal som im dat ziadne peniaze,kym nebudu mat vsetky papiere na stole.
Attila Ondrej z Roznavy nieje seriozny partner.
Používateľov profilový obrázok
lubo.rix
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 31 Aug 2012, 13:57
Auto: Iná značka
Bydlisko: Prievidza

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa lubo.rix »


co som cital tak Kova B. stoji za kopu hnedeho :stop: , tam by som si nedal vymenit vzduchovy filter a nie to este kupovat auto.
Nonsens, sa cudujem ze este existuju

PS: zlata VeBe
za auto 30k€ by sa malo na aute menit do 100k km len olej a bezne spotebne vymeny, ale osobne neverim novym autam ako aj vsetkej elektronike ze to nejak dlhsie vydrzi, zas porovnavat auto z 1999 a napr z 2011 v zivotnosti suciastok a elektroniky sa neda porovnavat ked rok 2011 bol nedavno takze...Ale pochybujem ze vydrzia polovicu casu aut vyrobenych do 2000+- pouzivanych do teraz, vsetko je krehke a labilne a citlive
ѴЄƇϯƦȺ Ƀ
Miroslav Halaj
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 18 Jan 2012, 00:06
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: ,Banska Bystrica

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa Miroslav Halaj »

Je najlepšie posudzovat niekoho z príspevkov a nie z vlastných skúsenosti.
Používateľov profilový obrázok
lubo.rix
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 31 Aug 2012, 13:57
Auto: Iná značka
Bydlisko: Prievidza

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa lubo.rix »

skusenosti su skusenosti, aj ty si sa mi ponukol vymenit spojku, ze das vediet a nedal si od februara do teraz napr., pomedzi riadky
Len tam hodnotili viacery a myhslim, ze tam nie je zaujatost, ked nemali ochotu ani pri jedno aute a to ten jeden mal kupene od nich 2 auta, vidno ze len predat a pri servise okradnut o peniaze a nemali zaujem odstranit chybu
ѴЄƇϯƦȺ Ƀ
Miroslav Halaj
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 18 Jan 2012, 00:06
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: ,Banska Bystrica

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa Miroslav Halaj »

Prepáč za to sa ti ospravedlnujem ale prišli mi do toho dost vážne rodinné problémy nedalo sa.
Používateľov profilový obrázok
lubo.rix
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 31 Aug 2012, 13:57
Auto: Iná značka
Bydlisko: Prievidza

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa lubo.rix »

v pohode, ja som si aj myslel, ze asi sa ti neda, ja som to uz poriesil.
ѴЄƇϯƦȺ Ƀ
jal
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1407
Dátum registrácie: 02 Jún 2013, 23:26
Auto: Iná značka

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa jal »

slimak1 napísal:Moj prvy prispevok a sem. 7.6.2013 som vyplatil a dostal auto, s tym ze technicky preukaz mi dodaju do dvoch tyzdnov. Kupil som auto vo firme Attila Ondrej Roznava v prevadzke v Revucej odkial som.


na balkane je to tak, treba si zvyknut.
slimak1
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 24 Jún 2013, 18:31
Auto: Astra J
Bydlisko: Revúca

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa slimak1 »

Zvyknut? Na take prkotiny? Ja som kupoval auto v predajni co je 1 minutu(150 metrov) od mojej kancelarie. Neviem si predstavit, ze by som to kupoval v Roznave(pri takom pristupe - tych prkotin,ale oni su prkotiny,lebo ten revucky predajca mi aj pomohol usetrit aj dalsie peniaze - normalne by som ho aj vyhodil za tie prkotiny - ale nebyt nich ja som snim velmi spokojny, za dve on nemoze - to roznava,alebo 1,5).
Su to prkotiny - ktore by nemuseli byt. Im nic ani nedonesu. Len maju trosku nespokojnych zakaznikov. Ak si na to zvyknu.. Technicak ak nedaju hned tak daju aspon v stanovenom termine. Predajca,ked uz nenastavia palubny pocitac, nech sa to nauci do dvoch mesiacov nastavit - trva to 14 sekund. Servisak mu posle navod cez meil ako na to. Kupil som u nich rohoze, a sadu (lekarnicku,trojuholnik a lano) do dnes mi podla mna(povedali, ze to posieli na adresu,ktora je u rodicov, iste neposlali otec beha do firmy aj s letakmi) neposlali ci ani nevystavili doklad. Minuly tyzden mi predajca povedal,ze z Roznavi ho posielali minuly pondelok. Nedosiel.

Su 150 metrov a dodnes si myslim, ze sme spravili dobry obchod- ale tieto prkotiny. Su uplne zbytocne veci - co si myslim,ktore by si nedovolil urobit ani moj 5 rocny syn. Je viac zodpovedny.

inak som siel na last minut(65% zlava letecky) do Bulharska a spokojnost. Chorvatska sa aj bojim. Za tu cenu mi podla mna nikdy tolko nedaju. Mozno more - ale pri malych detoch odporucam bulharsko. Ale siel by som aj do chorvatska aj ked si myslim,ze to bude drahsie,resp. isto menej "hudby".
Napísať odpoveď

Návrat na "OPEL VŠEOBECNE"