Akú motorizáciu do novej Astry/Insignie

Všetko, čo nebolo možné zaradiť inde.

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

zino
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 17 Jún 2010, 10:08
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Akú motorizáciu do novej Astry/Insignie

Príspevok od používateľa zino »

Ahojte,

v dohľadnej dobe plánujem kupovať nové auto a voľba asi nakoniec padne na Opel. S najväčšou pravdepodobnosťou to bude nová Astra ST. Ktorý z týchto motorov by ste brali?

1.4 Turbo vs. 1.6 Turbo, alebo diesel 2.0 CDTI?

Najviac ma láka 1.6 Turbo, ktorá sľubuje pekný výkon, ale nečítal som zrovna najlepšie slová na spotrebu, ktorá môže byť kľudne aj 10l. Ako je to so spotrebou u týchto motorov v reále a ako sú na tom výkonostne? To auto nemusí byť závodník, ale požadujem aby bolo dostatočne živé a nemusel som sa báť pri predbiehaní "či to stihnem". Zároveň ale nechcem žrúta, keďže veľa najazdím a zasa v jednom kuse tankovať ma tiež neláka. Viem, že Ople sú ťažké a tak treba hľadieť aj na výkon krútiaceho momentu. Ale nie je nad reálne skúsenosti, ktoré predpokladám máte?

A aká je spoľahlivosť týchto motorov? Benzín vs. Diesel u Oplu?


S menšou pravdepodobnosťou by nakoniec voľba mohla padnúť aj na Insigniu. Podobne ako pri tej Astre, ktorý motor by ste do nej odporúčali?

PS: oplatí sa priplácať za prémiové audio "Infinity"?

ĎAKUJEM!
Používateľov profilový obrázok
brano_co
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 21 Okt 2008, 15:45
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa brano_co »

nie, pri tej 1,6 môže byť spotreba kľudne aj 12-13 L :D

na tvojom mieste by som išiel do toho 2,0 D ;)
MB C 63 AMG PP
VW Golf Mk. 6 1.4 :D
Renault Megane R.S. 250 CUP - Gone, But Not Forgotten
Opel Corsa OPC - St.3 - Gone, But Not Forgotten
Citroen Saxo VTS - Gone, But Not Forgotten
Používateľov profilový obrázok
dulo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 22007
Dátum registrácie: 20 Jún 2007, 10:46
Auto: Vectra B
Bydlisko: Levoča
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa dulo »

Ako píše Braňo :wink: . Navyše, ak kupuješ nové auto, so zárukou, nebál by som sa diesla
VeBe X18XE Caravan Sport
zino
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 17 Jún 2010, 10:08
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa zino »

Ešte som zabudol spomenúť, ten Diesel je ale o cca 1500€ drahší ako 1.6 Turbo a ešte o ďalších takmer 2000€ drahší ako 1.4 Turbo a povedzme, že aj na cene záleží. Ktorá motorizácia je potom tak nejak optimum vzhľadom aj na spotrebu?
Používateľov profilový obrázok
dulo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 22007
Dátum registrácie: 20 Jún 2007, 10:46
Auto: Vectra B
Bydlisko: Levoča
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa dulo »

Atmosféra 1,8 asi v ponuke už nie je, čo?
VeBe X18XE Caravan Sport
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36825
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Nie.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
dulo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 22007
Dátum registrácie: 20 Jún 2007, 10:46
Auto: Vectra B
Bydlisko: Levoča
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa dulo »

Hej, práve som na to pozeral.
No, ja osobne asi tú 1,6 T, ked už :wink:
VeBe X18XE Caravan Sport
veeck
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 22 Okt 2009, 23:41
Auto: Vectra A
Bydlisko: Veľké Trakany

Príspevok od používateľa veeck »

Pri Turbo-Benzine,spotrebu,nie ku objemu motora treba porovnavat. Ale ku vykone. Ked tak to beries tak to je v poriadku. Ale ked už čisto nové auto,tak Diesel.
VeA C20XE
Používateľov profilový obrázok
brano_co
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 21 Okt 2008, 15:45
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa brano_co »

zino napísal:Ešte som zabudol spomenúť, ten Diesel je ale o cca 1500€ drahší ako 1.6 Turbo a ešte o ďalších takmer 2000€ drahší ako 1.4 Turbo a povedzme, že aj na cene záleží. Ktorá motorizácia je potom tak nejak optimum vzhľadom aj na spotrebu?


sám si písal že jazdíš veľa a nechceš často tankovať,

pozri si toto http://www.spritmonitor.de/en/search.html keď tak

ak najazdíš ročne aspoň cca 30,000 km a auto chceš aspoň na 3-4 roky ani by som neváhal, ak najazdíš 10,000 km ročne, a nie si cestný pirát, išiel by som do 1,4 T, ak teda vôbec, s priateľkou máme aj Golf 1,4 - 80 hp, občas si ho požičiam, teda než mi prišiel megán, a ak len trocha vieš jazdiť, dá sa s tým predbehnúť kadečo, asi najviac to sr5lo toho motorkára na Buchlove, a ak by vedel že to bola 1,4 asi by aj tú motorku zahodil...
MB C 63 AMG PP
VW Golf Mk. 6 1.4 :D
Renault Megane R.S. 250 CUP - Gone, But Not Forgotten
Opel Corsa OPC - St.3 - Gone, But Not Forgotten
Citroen Saxo VTS - Gone, But Not Forgotten
zino
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 17 Jún 2010, 10:08
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa zino »

Ten nájazd je okolo 30 000 € a auto bude tak na 6 - 7 rokov. Sa priznám, že na tom 1.6 Turbo ma bohovsky láka ten výkon a nižšia cena, ale tá spotreba je už moc. Keď to porovnám s tým, že známy na trojkovom Coupe od BMW s 2,5 litrovým motorom a 200 koníkmi pod kapotou sa pohybuje v priemere okolo 10 litrov.

Som chcel vedieť či tu už s tým niekto z tunajších členov má reálne skúsenosti. Aby sprostredkoval aké sú skutočné reakcie na plyn. Ako je to ochotné ťahať. Na papieroch to niekedy nič neznamená.
Používateľov profilový obrázok
brano_co
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 21 Okt 2008, 15:45
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa brano_co »

zino napísal:Ten nájazd je okolo 30 000 € a auto bude tak na 6 - 7 rokov. Sa priznám, že na tom 1.6 Turbo ma bohovsky láka ten výkon a nižšia cena, ale tá spotreba je už moc. Keď to porovnám s tým, že známy na trojkovom Coupe od BMW s 2,5 litrovým motorom a 200 koníkmi pod kapotou sa pohybuje v priemere okolo 10 litrov.

Som chcel vedieť či tu už s tým niekto z tunajších členov má reálne skúsenosti. Aby sprostredkoval aké sú skutočné reakcie na plyn. Ako je to ochotné ťahať. Na papieroch to niekedy nič neznamená.


ja mám tú 1,6T v mojej Corse OPC, v serii 192 hp teraz asi 240, jazdí to ako j3blé... ak ti takéto vysvetlenie stačí, áno dá sa s tým jazdiť za 7 L ale to sa mi podarilo asi tak 2x za 3 roky... ináč tak 11L priemer, ale to záleží od každého vodiča ;)
MB C 63 AMG PP
VW Golf Mk. 6 1.4 :D
Renault Megane R.S. 250 CUP - Gone, But Not Forgotten
Opel Corsa OPC - St.3 - Gone, But Not Forgotten
Citroen Saxo VTS - Gone, But Not Forgotten
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

A zas to magické slovo "spotreba".
Pritom je to totálna blbosť.
Spotreba nie je konštanta, ktorá je daná.
Spotreba je taká, ako jazdíš.
Ja mám Omegu 211 PS a mám teraz priemerku po meste 9,3.
Mám Vectru 170 PS automat a mám 9.
A keď som minule Vectre dával smerom na kopec Baba z Perneku do Pezinka a v Perneku som vynuloval pc a hore kopcom som šiel brzda plyn, rozsah od 40-160 kmh a predbiehal všetko, čo malo kolesá, tak hore som mal spotrebu 23 l/100 km.

Môj názor je, že dízel je pre ľudí, ktorí robia kompromisy, benzín je pre fajnšmekrov.
Mám čerstvú skúsenosť so 130 KW Golfom TDI V v plnke so 6 rýchlostnou prevodovkou a bolo to hrozné. Ráno v garáži, keď som to nakopol, hneď som to radšej vypol, lebo som si myslel, že niečo sa pokazilo, taký rachot. Potom som pochopil, že to je normálne.
Ten dízel mi pripadá ako vývojový omyl, ja to nechápem.
Teda na jednu výnimku, kamoš tankuje z nejakej pochybnej cisterny naftu za 50 centov za liter, tak toto je argument, ale mňa by to nepresvedčilo.
Stále ma iba dymiace nekúriace hlučné v zime nešatrtujúce auto s mnohými budúcimi problémami.
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Používateľov profilový obrázok
brano_co
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 21 Okt 2008, 15:45
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa brano_co »

Kajo napísal:A zas to magické slovo "spotreba".
Pritom je to totálna blbosť.
Spotreba nie je konštanta, ktorá je daná.
Spotreba je taká, ako jazdíš.
Ja mám Omegu 211 PS a mám teraz priemerku po meste 9,3.
Mám Vectru 170 PS automat a mám 9.
A keď som minule Vectre dával smerom na kopec Baba z Perneku do Pezinka a v Perneku som vynuloval pc a hore kopcom som šiel brzda plyn, rozsah od 40-160 kmh a predbiehal všetko, čo malo kolesá, tak hore som mal spotrebu 23 l/100 km.

Môj názor je, že dízel je pre ľudí, ktorí robia kompromisy, benzín je pre fajnšmekrov.
Mám čerstvú skúsenosť so 130 KW Golfom TDI V v plnke so 6 rýchlostnou prevodovkou a bolo to hrozné. Ráno v garáži, keď som to nakopol, hneď som to radšej vypol, lebo som si myslel, že niečo sa pokazilo, taký rachot. Potom som pochopil, že to je normálne.
Ten dízel mi pripadá ako vývojový omyl, ja to nechápem.
Teda na jednu výnimku, kamoš tankuje z nejakej pochybnej cisterny naftu za 50 centov za liter, tak toto je argument, ale mňa by to nepresvedčilo.
Stále ma iba dymiace nekúriace hlučné v zime nešatrtujúce auto s mnohými budúcimi problémami.


myslíš ten zvuk, ako to definoval môj kamarát, ako keby ti niekto ku klinovému remeňu priviazal potkana ? :lol:
MB C 63 AMG PP
VW Golf Mk. 6 1.4 :D
Renault Megane R.S. 250 CUP - Gone, But Not Forgotten
Opel Corsa OPC - St.3 - Gone, But Not Forgotten
Citroen Saxo VTS - Gone, But Not Forgotten
Používateľov profilový obrázok
lubo22
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 7290
Dátum registrácie: 14 Apr 2009, 17:45
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Trstená
Bydlisko: trstena
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubo22 »

moj nazor asi ted diese ked je novy nebal by som sa ho alebo potom tu 1.6 turbo ak sa chces hrat na cestach :D moze to mat krasny zvuk aj celkom zive to musi byt.
ale ak nechces stale tankovat tak naftu mozno aj niekde lacnejsiu zozenies casom alebo budes mat na to cloveka :wink: a ked lacna nafta nove auto tak nieje o com. ale nemyslim nejaku pochybnu naftu .
a neviem ci som iny alebo neviem aky ale mne sa zvuk novych dieslov zasa velmi apci za studena to neni ono aj moja vectra ked ju teraz v zime nastartujem je to traktor riadny a obcas premyslam ci tam uz nieco viac neklepe :D
ale zasa ked uz sa to zohreje tak v lete jazdim s otvorenym oknom a pocuvam krazny zvuk mojho traktora.
a pocul som par TDi od VW nove a mne sa zvuk ich pacil ked to okolo mna islo alebo ked to predbiehalo nejake auta a pri radeni krasny zvuk :)
asi som iny mi to tak pripada :D
Vectra C cierna ex
Vectra C modra ex
Používateľov profilový obrázok
Rossi
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 02 Nov 2009, 07:21
Auto: Astra G
Bydlisko: Nové Zámky
Bydlisko: NR-NZ

Príspevok od používateľa Rossi »

Ja na tvojom mieste by som bral benzín a či už 1,4 T bo 1,6 T. Každopádne väčší zážitok určite bude 1,6T!
A ak sa bojíš turba (a prípadných budúcich koimlikácií) tak ešte stále je v ponuke aj hladká 1,6 115PS a s tým budeš jazdiť za 6-7litrov.
Astra G, 1,6, r.2008
Astra K, ST 1,4T 110kw
Používateľov profilový obrázok
dušan992
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 22 Mar 2008, 23:07
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko alt: Turňa nad Bodvou
Bydlisko: Bratislava ale srdcom vychodňar

Príspevok od používateľa dušan992 »

ak jazdíš veľa a dlhšie trasy tak ber dízel ked ti ide o spotrebu a nechceš často tankovať.ak maš dostatočný príjem peňazí tak ber turbo benzín.a tak výkonny dízel ťa v štichu pri predbiehaní nenechá ak vieš s turbodízlom jazdiť ked ti ide len o taketo kriteria.
OPEL Astra J 2.0 cdti AT6 viewtopic.php?f=130&t=45150
ex-OPEL ASTRA G 1,4 16v x14xe viewtopic.php?t=16923
OPEL COMBO B TOUR 1,3 cdti
OPEL CORSA D 1,4 14v
ex-OPEL Combo B 1,7 Dti Y17DT
zino
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 17 Jún 2010, 10:08
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa zino »

Ďakujem, už je rozhodnuté. Srdce ma ťahá k tomu 1.6 Turbo. Ale ekonomické zmýšlanie nakoniec rozhodlo o naftovej 2.0 CDTI. Spotreba 10 - 11 litrov mi príde veľa pri ročnom nájazde 30 tis. km. A tiež to bude automat, takže je rozhodnuté.

To predbiehanie som napísal len ako príklad. Jednoducho chcem aby to auto bolo živé. Nemusí to byť závodník, ale niekedy človek jednoducho chce mať po ruke aspoň aký-taký výkon.

Ďakujem za rady!
Používateľov profilový obrázok
dulo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 22007
Dátum registrácie: 20 Jún 2007, 10:46
Auto: Vectra B
Bydlisko: Levoča
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa dulo »

Tešíme sa z nového Opla :wink:

Nezabudni sa potom podeliť o prvé dojmy 8)
VeBe X18XE Caravan Sport
Používateľov profilový obrázok
lubo22
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 7290
Dátum registrácie: 14 Apr 2009, 17:45
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Trstená
Bydlisko: trstena
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubo22 »

a aj foto :)
Vectra C cierna ex
Vectra C modra ex
Používateľov profilový obrázok
mysiaq
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7822
Dátum registrácie: 06 Jún 2009, 07:51
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mysiaq »

jo jo a hlavne ako bezi po motorickej stranke a spotreba aka je a tak... tiez nad niecim takym uvazujem
******
Napísať odpoveď

Návrat na "OPEL VŠEOBECNE"