Na co si davat pozor pri kupe motora?

Všetko, čo nebolo možné zaradiť inde.

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
CrazyPlum
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 22 Mar 2010, 16:44
Auto: Astra H
Bydlisko: Banská Bystrica

Na co si davat pozor pri kupe motora?

Príspevok od používateľa CrazyPlum »

Tipujem, ze moj pribeh uz tu kazdy pozna...

Potrebujem kupit motor do Opel Astra 1.4i, oznacenie C14NZ. Mam uz jeden vytipovany a mal som ho ist pozriet s kamaratom mechanikom. Ale ten bohuzial v poslednej dobe nema velmi cas. A auto mi stoji mrtve pred domom a rad by som, aby uz cim skor ozilo. Cize na ten motor by som sa siel pozriet s kamaratom a ak by bol dobry, doviezli by sme ho domov a auto by uz cez vikend niekedy hadam mechanik spravil.

Otazka. Na co si davat pozor? Ako najlepsie ten motor vyskusat? Mal by sa nachadzat este v pojazdnom aute. Vopred dakujem za rady ;)
Opel Astra 1.6 Twinport, 77kW, r.v. 2005
Používateľov profilový obrázok
franticek6
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2206
Dátum registrácie: 09 Máj 2007, 18:23
Auto: Zafira A
Bydlisko: Ružomberok
Bydlisko alt: Liptovské Sliače
Bydlisko: Liptovske Sliace (SK) ,Hausmening (A)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa franticek6 »

Asi v prvom rade aby bol čím najviac komplet, a za ďalšie z vlastnej skúsenosti viem, že keď mi kto kolvek povedal motor je po GO a je zľahka zabehnutý alebo zabehnutý tak to bola riadna blbosť, čo som zistil neskôr doma keď som ho rozhadzoval (ale veľmo ma to netrápilo lebo som vždy kúpil výhodne). Toť moja skúsenosť.
Opel Zafira y20dth
MB E 320 CDI W 211
MB S 320 CDI W 221 AMG
Opel Sintra x22dth - ex
Skoda 105 L -ex
http://www.nakupujsk.sk
nie som na fejsbúku
Používateľov profilový obrázok
mick04
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 882
Dátum registrácie: 21 Nov 2008, 23:58
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa mick04 »

ak je ten motor ten istý tak v podstate ti všetky veci okolo motora ostanú s tvojho auta, ale vždy je dobré zobrať všetko čo je možné zobrať pozrieš čo je v lepšom stave a kludne aj riadiacu jednotku ak je v cene, mechanik by ti ten motor mal aj tak rozobrať a pozrieť samo že aj rozvody :!: :wink:
Astra Bertone Z20LET
Calibra C20NE-EX
Používateľov profilový obrázok
CrazyPlum
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 22 Mar 2010, 16:44
Auto: Astra H
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa CrazyPlum »

mick04 napísal:ak je ten motor ten istý tak v podstate ti všetky veci okolo motora ostanú s tvojho auta, ale vždy je dobré zobrať všetko čo je možné zobrať pozrieš čo je v lepšom stave a kludne aj riadiacu jednotku ak je v cene, mechanik by ti ten motor mal aj tak rozobrať a pozrieť samo že aj rozvody :!: :wink:


chlap mi povedal, ze mi to da aj s riadiacou a aj so spojkou...cize to je podla mna dost dobre...

a rozvody...rozvody by sa oplatilo skor kupit nove nie?
Opel Astra 1.6 Twinport, 77kW, r.v. 2005
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

odpoved je zlozita.
trocha to zavisi od informacii o motore, od zaruk, od ceny a od moznosti skusat.

1. informacie

ci predavajuci mal motor vo vlastnom aute a uzival ho dlhodobo.
ak ano, tak mohol vediet, v akom je stave (spotreba oleja, vody a pod.)

ak nie, tak nemoze dat spolalive informacie o motore

2. dava predajca pisomnu zaruku ? za akych podmienok ?
dolezite je ho mat identifikovaneho, inak je reklamacia nemozna

3. cena. ak je cena dobra, tak naroky na kontrolu su nizsie. ale treba mat na zreteli naklady na montaz a demontaz motora, aj by nebol v poriadku

4. moznost skusat - najlepsie ak je namontovany v pojazdnom aute. vyskusat studeny start, jazdu, teply start. ci sa prehrieva, ci netlaci plyny do chladiacej kvapaliny. vyskusat, ci a ako startuje


zmerat kompresiu. pozriet stav sviecok
Napísať odpoveď

Návrat na "OPEL VŠEOBECNE"