Meriva vs. Astra

Všetko, čo nebolo možné zaradiť inde.

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

Ewelin
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 15 Aug 2013, 10:19
Auto: Meriva A

Meriva vs. Astra

Príspevok od používateľa Ewelin »

Zdravim,
potrebovala by som poradit, hlavne od uzivatelov novych modelov Astra a Meriva. Som uzivatelkov Merivy A 1.4 66 kw a momentalne sa rozhodujem ze si kupim Merivu B. Avsak zarazio ma viacero veci, hlavne opacne otvaranie zadnych dveri. Je to vobec prakticke? zatial nemam rodinu ale planujem si ju zalozit v najblizsom case. Ak by som momentalne nemala Merivu, zrejme by som sa na nu ani vobec nepozrela a isla hned po Astre. Avsak viem co Meriva ponuka - komfort, vyssie sedenie, prakticky pristup do kufru... Navse predny bocny stlpik v astre mi nesmierne vadi. Poprosim Vas o vase rady. Motor 1.4 120 koni s uz namontovanym LPG z vyrobne, alebo 1.4 140 PS bez. Vdaka
Naposledy upravil/-a macil v 15 Aug 2013, 17:51, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Presunuté zo sekcie "Môj Opel"
Používateľov profilový obrázok
Kesi
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5145
Dátum registrácie: 23 Sep 2008, 18:11
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Land of Confusion
Bydlisko: EHMK :-)

Re: Meriva vs. Astra

Príspevok od používateľa Kesi »

Kamarát z Českého H fóra ju má a je z ňou spokojný. Viezol som sa v nej a je to pohodlné a priestranné. Myslím že aj otváranie zadných dverí je ideálne pre vyberanie detí zo sedačiek a vôbec vystupovanie detí. Ak im otváraš dvere nemusia ich obchádzať aby sa k tebe dostali. Neviem koľko najazdíš, ale aj bez LPG to nebude zlé.
Astra J GTC OPC
Astra H GTC 1,9 (110 kw) No Swirl flaps. No EGR.
Používateľov profilový obrázok
jus
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 420
Dátum registrácie: 26 Feb 2009, 10:50
Auto: Astra J
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Bydlisko: ze Žiliny naplaveny na kysuce :-)

Re: Meriva vs. Astra

Príspevok od používateľa jus »

Ja mam merku s 1.4 , 120ps a musim povedat ze som spokojny,ako s priestorom,jazdnymi vlastnostami tak s motorom. je to take male velke auto. otvaranie zadnych dveri je super hlavne pri detoch ,priputavanie do autosedacky je upna lahoda. je pravda ze si treba ustanovit pravidla kto kedy vystupuje, lebo dvaja naraz na jednej strane v stiesnenych priestoroch nevystupia. ...ostatne vyhody su v podstate rovnake ako u starsej verzie.
motor uplne postacujuci, viezol som sa vo vsetkych troch 1.4rkach ta zakladna je na to auto slaba a nejaky velky rozdiel medzi 120 a 140 konovou som necitil. akurat ta silnejsia mala 6 kvalt, teraz uz myslim davaju 6 stupnovu aj k tej slabsej.
2003- 2010 Vectra C X18XE
2010- 2013 Meriva B A14NEL
2011- 2013 CORSA B X10XE
2013- 2018 Astra J A14NET
2018- 20..? Grandland X
Používateľov profilový obrázok
Saposvk
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 04 Apr 2013, 14:12
Auto: Astra G
Bydlisko: Partizánske

Re: Meriva vs. Astra

Príspevok od používateľa Saposvk »

Do buducna by som asi skor Merivu volil. Tiez mame v rodine Merivu A a spokojnost, az na par poruch.
Ewelin
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 15 Aug 2013, 10:19
Auto: Meriva A

Re: Meriva vs. Astra

Príspevok od používateľa Ewelin »

Ďakujem za rady. Už som objednala Merivu 120 koni s LPG tak snaď budem spokojna. Ja som praveže rozdiel medzi 120 PS a 140 PS citila, ale vyhrala cena LPG a priestrannost Merivy. :-)
slimak1
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 24 Jún 2013, 18:31
Auto: Astra J
Bydlisko: Revúca

Re: Meriva vs. Astra

Príspevok od používateľa slimak1 »

Ja len odpoved, mne sa meriva nepaci. Videl som ju len zvonka. Kupil som si astru ST 1,4 (103kW) u mna zatial spokojnost, ci by som si ju kupil opat? Mozno nie,ale ja to porovnavat s inymi autami neviem(ale japoncom by som sa viac venoval - ja som ich kvoli cene predtym uplne vylucil, tu kategoriu co som kupil,povodne som hladal MPV ci SUV - tu boli drahi). Moja spotreba je 7 litrov(po prejazdeni 1600 km,114 litrov,stale nemam palubny, natankoval som dalsich 26litrov aby to bolo zaokruhlene cislo). Ja by som si opel do mesta(krajskeho) nekupoval. Kvoli spotrebe. mne 7 litrov nevadi a iste sa da jazdit aj za 6,5l/100km) aspon kde ja zijem a co jazdim.
Používateľov profilový obrázok
jus
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 420
Dátum registrácie: 26 Feb 2009, 10:50
Auto: Astra J
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Bydlisko: ze Žiliny naplaveny na kysuce :-)

Re: Meriva vs. Astra

Príspevok od používateľa jus »

Meriva je v prvom rade prakticke auto, je zaujimave ze vela ludom,hlavne mladym sa nepaci,ale po zvezeni sa menia nazor. povedal by som ze je to auto urcene pre konkretnu skupinu ludi co ocenia jej prednosti bez ohladu na vzhlad a opacne dvere.

Ja pre zmenu momentalne idem v ramci rotacie menit Merivu B za Astru ST ,tak na vlastnej kozi vyskusam rozdielnost tychto aut. stale mam taky zvlastny vnutorny pocit ze nebudem moc spokojny,ale nejdem predbiehat.
2003- 2010 Vectra C X18XE
2010- 2013 Meriva B A14NEL
2011- 2013 CORSA B X10XE
2013- 2018 Astra J A14NET
2018- 20..? Grandland X
slimak1
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 24 Jún 2013, 18:31
Auto: Astra J
Bydlisko: Revúca

Re: Meriva vs. Astra

Príspevok od používateľa slimak1 »

Ta Meriva je zrejme aj lacnejsia cca 2000 euro? A v meste keby som parkoval von, by som si ju asi kupil oproti astre. Moze to byt dobre auto.
Napísať odpoveď

Návrat na "OPEL VŠEOBECNE"