Par problemov - buchanie, brzdy a pod.

Moderátor: dulo

wolf14
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 29 Jan 2012, 22:28
Auto: Frontera B
Bydlisko: Kezmarok
Kontaktovať používateľa:

Par problemov - buchanie, brzdy a pod.

Príspevok od používateľa wolf14 »

Zdravim, 2 dni som majitelom frontery a prejavili sa mi uz nejaké problémy.
Jedná sa o FRONTERA 2.5TDS, ročník 97

Prvý problém je že mi svieti kontrolka BRZDY (ručná a potom je tam na tej kontrolke znázornená aj brzda s výkričníkom), Zasvieti zvyčajne po stlačení pedálu brzdy a zhasne niekedy hneď a niekedy až po niekoľkých minútach, niekedy pomôže opätovné stlačenie brzdového pedálu ale niekedy nie. Viete čo to môže spôsobovať?

Druhý problém je... keď zaradím 4L a som niekde napr. v snehu a potrebujem trošku pridať plyn ozve sa niekedy z prednej časti auta silné buchnutie, nerobí to stále ale keď idem v hlbšom snehu a potrebujem záber tak vtedy to pár krát silno buchne.

Tretí problém sa prejavuje zvyčajne keď preradím zo 4H alebo zo 4L na 2H, vtedy sa pri určitej rýchlosti - cca od 30km/h začne z niekade z prednej časti zo spolujazdcovej strany ozývať taký rapkavý zvuk - pripomína mi to zvuk, ako keď na bicykli začnete točiť pedálmi do zadu, také rapkanie...Dnes sa mi ten zvuk vytratil raz keď som pomaly zastavil, zaradil 4H pohol sa pár metrov a znova zaradil 2H a bolo ticho. Druhý krát to prestalo keď som silnejšie zabrzdil. Po prudkom zabrzdení niečo v predu buchlo a zvuk zrazu prestal. To buchnutie mi pripomínalo to vo vyššie popisovanom probléme číslo 2 ale bolo to slabšie.

Postupne sa stále niečo objavuje.. :/

Ďakujem za rady
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

K prvému problému: Ak máš kontrolu opotrebovania brzdového obloženia, tak to môže byť práve tá signalizácia.

K druhému problému: Nechaj si skontrolovať silentbloky motora.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

frontera ma nejake zvlastne predne naboje ?
ak ano, mozno by ich bolo treba pozriet
Napísať odpoveď

Návrat na "FRONTERA, ANTARA, MONTEREY, CAMPO, MOVANO, VIVARO - PODVOZOK/BRZDY"